Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antykoncepcja
#41
(15-07-2019, 14:22)redheadgirl napisał(a): Cześć, nie będę zakładać nowego wątku bo też mi chodzi o antykoncepcję. Otóż mam faceta (po 5 latach bez związków w końcu poznałam naprawdę SUPER odpowiedzialnego chłopaka) - póki co używamy prezerwatyw, jednak ponieważ biorę Tysabri (nie wolno być w ciąży) to chciałam się jakoś dodatkowo ochronić, wizytę mam umówioną na 29.07.br - jednak czy uważacie żeby spirala była akurat dla SMki odpowiednia? Przecież mam rezonanse... Myślałam nad tabletkami (jestem w tym systematyczna) albo o plastrach, czy po prostu lepiej poczekać na wizytę u ginekologa? A może dopytać na leku, zaczepić lekarza prowadzącego? Kolejną dawkę mam 26 lipca

Możesz jeszcze rozważyć Nuva Ring, bardzo wygodne rozwiązanie. Uśmiech
Odpowiedz
#42
(15-07-2019, 20:31)speculum napisał(a):
(15-07-2019, 14:22)redheadgirl napisał(a): Cześć, nie będę zakładać nowego wątku bo też mi chodzi o antykoncepcję. Otóż mam faceta (po 5 latach bez związków w końcu poznałam naprawdę SUPER odpowiedzialnego chłopaka) - póki co używamy prezerwatyw, jednak ponieważ biorę Tysabri (nie wolno być w ciąży) to chciałam się jakoś dodatkowo ochronić, wizytę mam umówioną na 29.07.br - jednak czy uważacie żeby spirala była akurat dla SMki odpowiednia? Przecież mam rezonanse... Myślałam nad tabletkami (jestem w tym systematyczna) albo o plastrach, czy po prostu lepiej poczekać na wizytę u ginekologa? A może dopytać na leku, zaczepić lekarza prowadzącego? Kolejną dawkę mam 26 lipca

Możesz jeszcze rozważyć Nuva Ring, bardzo wygodne rozwiązanie. Uśmiech

Super, dziękuję za podpowiedzi. Na pewno coś wybiorę, ale dobrze jest się troszkę "zaznajomić" Uśmiech
Życie jest piękne. Serce  Trzeba tylko brać odpowiednie leki
taki żarcik kosmonaucik  Uśmiech


Odpowiedz
#43
Ja od niedawna biorę tabletki i jak na razie nie jest za ciekawie... Pierwsze musiałam mieć zmienione bo miałam straszne plamienia i skrzepy... Teraz bralam pierwszy miesiąc inne i ciągle krwawilam. No ale na początku może tak być więc czekam co będzie dalej...
Mój ginekolog mówi że dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłaby spirala ale z uwagi na moje znowu niezbyt dobre wyniki w ostatnim czasie powiedział że mi nie założy dopóki wyniki nie będą ok przez co najmniej rok...
Mówił też że przy rezonansie spirala nie przeszkadza pod warunkiem że nie jest to zwykła miedziana. A akurat w moim przypadku jest tylko i wyłącznie jedna która mogę mieć założoną ze względu na to że jestem po zabiegu więc miedziana nawet nie wchodzi w grę u mnie.
Odpowiedz
#44
Ja się na pewno zdecyduję na Kyleenę, ale najpierw skończę 'zapasy' Nuva, no i z drugiej strony jednorazowy koszt 1100 zł z założeniem, to też sporo. Ale 5 lat spokoju.
I odpada ryzyko zakrzepicy.
Odpowiedz
#45
Mnie ginekolożka polecała właśnie wkładkę wewnątrzmaciczną. Można ją stosować u kobiet, które nie rodziły, nie ma problemu z rezonansem.
Odpowiedz
#46
Hej. Byłam na wizycie i dostałam mini pigułki antykoncepcyjne Limetic, jakieś opinie?
Życie jest piękne. Serce  Trzeba tylko brać odpowiednie leki
taki żarcik kosmonaucik  Uśmiech


Odpowiedz
#47
(29-07-2019, 16:13)redheadgirl napisał(a): Hej. Byłam na wizycie i dostałam mini pigułki antykoncepcyjne Limetic,  jakieś opinie?

Miałam i nie byłam zadowolona, krwawienia jak przy okresie nie ma, jest bardziej plamienie, czasem trwa i 2 tyg. Irytowało mnie to. :/
Odpowiedz
#48
(31-07-2019, 09:35)speculum napisał(a):
(29-07-2019, 16:13)redheadgirl napisał(a): Hej. Byłam na wizycie i dostałam mini pigułki antykoncepcyjne Limetic,  jakieś opinie?

Miałam i nie byłam zadowolona, krwawienia jak przy okresie nie ma, jest bardziej plamienie, czasem trwa i 2 tyg. Irytowało mnie to. :/

No nic, zoabczymy. I tak to moje pierwsze coś anty poza prezerwatywami u chłopaka. Może będzie ok. Uśmiech
Życie jest piękne. Serce  Trzeba tylko brać odpowiednie leki
taki żarcik kosmonaucik  Uśmiech


Odpowiedz
#49
Kiedyś je brałam i u mnie wszystko było ok. To są tabletki jednoskladnikowe. Ja je bralam podczas karmienia piersią.
Odpowiedz
#50
(31-07-2019, 21:54)klaudia26 napisał(a): Kiedyś je brałam i u mnie wszystko było ok. To są tabletki jednoskladnikowe. Ja je bralam podczas karmienia piersią.

Dwu składnikowe odpadają bo oprócz SM mam cukrzycę typu 1, niby jest ok. Dopiero po 3 tabletce jestem Język
Życie jest piękne. Serce  Trzeba tylko brać odpowiednie leki
taki żarcik kosmonaucik  Uśmiech


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości