Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
Ja na tecfiderze od sierpnia 2016 bez rzutów, czasem jakiś flash się przypląta. Osłonę biorę tylko wtedy jak w szkole lub przedszkolu panuje jelitówka.
Odpowiedz
Brałam 2 Mc, teraz od czasu do czasu. Nic się nie dzieje.
Odpowiedz
(12-01-2020, 00:02)Aneta30SM napisał(a): Hejka [Obrazek: smile.png]mam pytanko do zajadających  Tecfidere.
Jeśli nie macie skutków ubocznych związanych z bólami brzucha, żołądkiem to czy i tak stosujecie np panzol czy podobne leki osłonowe???
Na ostatniej wizycie u neuro przypadkowo wyszło że nie biorę. Tak naprawdę to tylko na początku brania tec. wykręciło mnie z bólu gdy nie zjadłam normalnego posiłku tylko banana. Po tamtej akcji już się pilnowałam i jest bez ekscesów. I tak zastanawiam się po co mam brać dodatkowo leki które zapisane były jako ratujące przy skutkach ubocznych skoro ich nie mam?????

Nie ma sensu brać polprazolu, jeśli Cię nie boli. Polprazol utrudnia wchłanianie B12, a ona jest nam bardzo potrzebna. Uśmiech
Odpowiedz
(13-01-2020, 12:07)Orchidea napisał(a): Brałam 2 Mc, teraz od czasu do czasu. Nic się nie dzieje.


Orchi ty bierzesz przecież tec od listopada?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
(13-01-2020, 12:42)hela napisał(a):
(13-01-2020, 12:07)Orchidea napisał(a): Brałam 2 Mc, teraz od czasu do czasu. Nic się nie dzieje.


Orchi ty bierzesz przecież tec od listopada?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Listopad, grudzień,brałam helicild. W styczniu nie. Tak lepiej?
Odpowiedz
(26-11-2019, 12:52)nadziejka napisał(a): Hej, jestem po badaniach, wszystko dobrze [emoji898]
i dostałam Tec na 3 miesiące juhuuu [emoji3526]

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

Lekarz wydaje lek od razu na 3 miesiące?
Fajnie!
U mnie co miesiąc trzeba jechać po odbiór lekarstw. Dojeżdżam 50 km. w jedną stronę ale i tak cieszę się, że jestem leczona za darmo Oczko
Odpowiedz
Od tego roku się to zmieniło jest rozporządzenie, tec może być na 3 m wydawana, powiedz im może nie wiedząOczko gdzieś na forum jest link do rozporządzenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
Cześć, dzisiaj odebrałem MR po 6 msach. Tylko opis w porównaniu do poprzednich jest dla mnie niezrozumiały... ostatnio miałem zmianę aktywna a teraz wychodzi ze jest już nieaktywna - czyli lek działa?



Badanie wykonano aparatem Philips Achieva 1,5T uzyskując obrazy T1, T2 i PD zależne w płaszczyznach poprzecznej, czołowej i strzałkowej przed i po dożylny podaniu paramagnetycznego środka kontrastowego.

dane kliniczne SM

brak badań poprzednich

W obrębie obu półkul mózgu stwierdzono pojedyncze drobne podkorowe i okołokomorowe ogniska hyperintensywne w obrazach T2-zależnych, nieco hypointensywne w obrazach T1-zależnych, max 5,5mm - przykomorowo strona L, nie wyka- zujące wzmocnienia po podaniu paramegnetycznego środka kontrastowego – zmiany niespecyficzne naczyniopochodne lub demielinizacje, mikroangiopatiia, vasculitis, poinfekcyjne. Innych zmian ogniskowych oraz obszarów patologicznego wzmocnienia kontrastowego w mózgowiu nie stwierdzono. Obszar siodła i nadsiodłowy prawidłowy. Ciało modzelowate prawidłowej szerokości, bez zmian ogniskowych. Układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony, symetryczny, bez przemieszczeń w linii środkowej. Komora IV i struktury tylnojamowe prawidłowe. Przestrzenie płynowe przymózgowe i bruzdowanie na sklepistości mózgu nieposzerzone.

W objętym badaniem odcinku rdzenia kręgowego zmian nie stwierdzono.






Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
Zmiana nie aktywna oznacza że nie dzieje się żadne zapalenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
Ja dziś po badaniach, ufff. Leki na 3 Mc dostałam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 36 gości