Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poradnie stwardnienia rozsianego w województwie śląskim
#1
Witam, u mojego męża dwa tygodnie zdiagnozowano SM. Byliśmy na wizycie u neurologa który stwierdził że najlepiej aby mąż został objęty programem lekowym po wizycie w poradni przyszpitalnej. Polecono nam poradnie przy szpitalu w Zabrzu lub Katowicach-Ligocie. Jednocześnie zalecił ostrożność przy wyborze prywatnej kliniki sugerując, że często prywatne kliniki przepisują pacjentom zbyt silne leki by otrzymać dotacje z NFZ. Chcieliśmy umówić się do poradni przyszpitalnej ale najbliższy termin zaproponowano nam w Zabrzu za trzy miesiące. W związku z tym mam prośbę abyście podzielili się własnymi doświadczeniami z prywatnym leczeniem i ewentualnie polecili nam jakieś kliniki albo inne poradnie przyszpitalne. Może gdzieś się znajdzie wcześniejszy termin. 
Odpowiedz
#2
Jak chcecie wczesniejszy termin musicie dzwonic i pytac bezposrednio w szpitalach ktore prowadza program
Odpowiedz
#3
Ja się leczę na załęskiej w Centrum Stwardnienia Rozsianego, jestem bardzo zadowolona, polecam. A co do leków, jeśli silniejsze znaczy skuteczniejsze, to się zgodzęOczko jestem na tec, leki dostałam szybko, u siebie w szpitalu czekałabym półtora roku. A dr który prowadzi placówkę jest jednym z najlepszych specjalistów od sm w pl. Kiedy mam wizytę i odbiór leków zawsze widuję się z lekarzem, w państwowych szpitalach często pacjent widuje pielęgniarkę tylko:/ gdyby się coś działo zawsze mogę się umówić czy zadzwonić. Wizyty na godziny także nie ma czekania w kolejce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nikt nie dostaje dotacji z NFZ, NFZ płaci za leki i opiekę prywatnym placówkom tak samo jak państwowym. Tylko prywatne nie są tak ograniczone jak szpitale. Dlatego szpital woli mieć trzech pacjentów na interferonie niż jednego na tec, mają ograniczony budżet i szkoda kasy na droższe leki. W prywatnej placówce mogą angażować własne środki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#4
Ja się leczę na Ligocie, jestem bardzo zadowolona. Trzeba dzwonić do pielęgniarki oddziałowej, ona umawia pierwszą wizytę, trzeba mieć skierowanie do poradni, ale to już szczegóły u niej. Pielęgniarka oddziałowa: 32 789 4571
https://www.uck.katowice.pl/oddzial-neurologii
Odpowiedz
#5
(18-05-2020, 20:35)angela napisał(a): Witam, u mojego męża dwa tygodnie zdiagnozowano SM. Byliśmy na wizycie u neurologa który stwierdził że najlepiej aby mąż został objęty programem lekowym po wizycie w poradni przyszpitalnej. Polecono nam poradnie przy szpitalu w Zabrzu lub Katowicach-Ligocie. Jednocześnie zalecił ostrożność przy wyborze prywatnej kliniki sugerując, że często prywatne kliniki przepisują pacjentom zbyt silne leki by otrzymać dotacje z NFZ. Chcieliśmy umówić się do poradni przyszpitalnej ale najbliższy termin zaproponowano nam w Zabrzu za trzy miesiące. W związku z tym mam prośbę abyście podzielili się własnymi doświadczeniami z prywatnym leczeniem i ewentualnie polecili nam jakieś kliniki albo inne poradnie przyszpitalne. Może gdzieś się znajdzie wcześniejszy termin. 
Polecam Centrum Terapii Sm ul.Zaleska Katowice. Proszę dzwonić recepcjonistki udziela na pewno informacji. Szybko dostalam sie do programu, dostałam lek , lekarze bardzo w porządku. Na każdej wizycie przy odbiorze lekow widze sie z lekarzem, pyta jak sie czuje itd opieka bardzo dobra. Lecze sie tam ponad 2 lata i jesten zadowolona Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości