Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmienione czucie...
#1
Witajcie, chciałam was prosić o pomoc, o radę bo sama już nie wiem co robić. Od piątku słabiej czułam prawa część brzucha zaczęło się od góry i schodziło w dół, doszły do tego plecy po prawej stronie czucie mam słabsze i jakby piekące.... Lekarka narazie mi dała miligame a ja się boję że to będzie się rozwijać i czy może nie lepsze by były kroplówki... W pracy sezon urlopowy się zaczyna i jak będę musiała przedłużyć l4 to wszystko nie posypie... Nie wiem co robić...
Odpowiedz
#2
Wiadomo, że lekarz decyduje. Ja na zaburzenia czucia miałam zastrzyki: Diprophos - 1, Nivalin - 10. Normalnie chodziłam do pracy.
Z tego, co wiem, to lekarze odradzają mocne sterydy na małe rzuty.
Odpowiedz
#3
Ja na podobne odczucia nie brałam nic
Stres nie pomoże więc spróbuj czymś zająć myśli
Ja pieczenia czuję często ale nie ciągle i różnych części ciała każdego dnia
Mój pierwszy rzut to twoje objawy- nie leczony, wycofywał się 6-8 tyg
Obecnie mam tak z dłonią ale to zaczęło się w marcu i neuro przez tel stwierdził że jak mogę wszystko robić ręką to nie da nic i bez badania nie powie czy to rzut
Z dłonią lepiej jeszcze palce i opuszki są jeszcze nie swoje
Odpowiedz
#4
Ja się najbardziej obawiam, że to się rozwinie, często tak mam, najpierw objaw czuciowy, a później coś z nogą... Właśnie w pracy miałam bardzo dużo stresu dlatego lekarka dała mi l4 abym odpoczęła. Nie wiadomo jak z tymi rzutami, czuciowy niby lekki, ale mówią jedna mała zmiana aktywna może wyrządzić dużo złego....
Odpowiedz
#5
U mnie była właśnie zmiana aktywna w szyi.
Odpowiedz
#6
(25-06-2020, 10:03)speculum napisał(a): U mnie była właśnie zmiana aktywna w szyi.
Cześć. Ja jestem na początku drogi w marcu postawiono diagnozę leczenie rebif zaczynam 1 lipca. Ale od prawie dwóch tygodni mam problem ze stopami dokładnie to z podeszwami. Na początku zaczęło się od mrowienia palca u lewej stopy tak 3 dni, 4 dnia wstałam i miałam zdretwiały palec i kawałek podeszwy. Teraz mam takie uczucie na całej stopie które nie mija. Czuje się jak by ktoś mi nasypał w stopy gorącego piasku i kazał po tym chodzić. Mrowienie, lekkie drętwienie.. W między czasie doszło na drugiej stopie palce i przednia cześć stopy. Ruszam normalnie, ale jak chodzę to aż sprawia mi to ból.. rano jest chyba najgorzej jak wstaje bo aż drętwienie promieniuje mi na łydke kolano i kawałek uda.. po paru godzinach schodzi i tylko te stopy. Dodam że w styczniu miałam mri szyi, piersiowego i głowy nawet nie liczyli ile zmian ale progresja od listopada i większość aktywnych z czego jedną w mozdzku rozległa.. Jedynie co wcześniej miałam to mrowienie nóg i jak by uczucie prądu podczas ruchu. W międzyczasie lekki niedowlad lewej nogi. I co miesiąc coś od nowego roku.. A jeszcze wcześniej się cieszyłam, że żadnych objawów nie mam.. powiedzcie proszę może to być miesiąc za miesiącem rzut za rzutem? Jak sobie z tym radzić? Z lekarzem nie mam kontaktu cierpliwie mam czekać do 1 lipca..
Odpowiedz
#7
Anna 888

Na zaburzenia czucia nikt Ci nie da sterydów, zwłaszcza w kroplówce. To zbyt mocny lek na takie "błahe" problemy (niezależnie od tego, że dla Ciebie subiektywnie mogą być poważne). Jeśli rzut się rozkręci w coś poważniejszego, to wtedy dadzą. Ale nie musi się rozkręcić. Na forum jest dużo osób, którym takie rzuty mijały samoistnie.
Odpowiedz
#8
(25-06-2020, 12:12)belanna napisał(a): Anna 888

Na zaburzenia czucia nikt Ci nie da sterydów, zwłaszcza w kroplówce. To zbyt mocny lek na takie "błahe" problemy (niezależnie od tego, że dla Ciebie subiektywnie mogą być poważne). Jeśli rzut się rozkręci w coś poważniejszego, to wtedy dadzą. Ale nie musi się rozkręcić. Na forum jest dużo osób, którym takie rzuty mijały samoistnie.
Raczej nie myślałam o sterydach. Jakieś nie wiem masaże? Witaminy czy coś? Coś co mi choć trochę by pomogło. Pracuje fizycznie i jest mi cholernie ciężko w pracy przez to.. A powiedz mi czy jest opcja że może być taki rzut za rzutem czy to kwestia pogody i tego że cały czas to jedna i ta sama rzecz tylko tak się zmienia i doskwiera?
Odpowiedz
#9
Kiedyś słyszałam,ze rzut może pojawiać się co miesiąc, ale nigdy tego nie doświadczyłam na sobie .... Moja neurolog na takie czuciowe zmiany zawsze daje Milgamma 100 to są witaminy z grupy B, właśnie teraz sama je biorę ... Zobaczymy czy pomoże, twierdziła, że w większości przypadków to pomaga .
Odpowiedz
#10
(25-06-2020, 12:27)Anna 888 napisał(a): Kiedyś słyszałam,ze rzut może pojawiać się co miesiąc, ale nigdy tego nie doświadczyłam na sobie .... Moja neurolog na takie czuciowe zmiany zawsze daje Milgamma 100 to są witaminy z grupy B, właśnie teraz sama je biorę ... Zobaczymy czy pomoże, twierdziła, że w większości przypadków to pomaga .
Ok dziękuję Ci bardzo zdrówka życzę!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości