Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Copaxone
(29-08-2018, 12:49)baryla1969 napisał(a):
(28-08-2018, 20:41)Bubka napisał(a): A pro po zmiany leku w szpitalu nic nie mówili.

Wczorak zrobilam zastrzyk w nogę, nic się nie  działo.  Wszystko poszło tak jak zawsze. Jakieś  5 godzin miejsce bardzo spuchło i mnie boli nawet jak chodzę.  Mieliście też  tak? Postanowiłam)  że jak do jutra do poludnia nie zejdzie to zadzwonię do szpitala.

No to ja bylem dzisiaj. Tak jak była mowa, u mnie zmieniają Copaxone 40 na Remurel 40, tańszy podobno 80 złotych. Skład taki sam, nic innego podobno nie ma w składzie. Jakby co to zrobiłem pierwszego zastrzyka, nic się narazie nie dzieje. Ooo i wstrzykiwacz jest inny niż do copaxone, ale powiem po tym pierwszym użyciu, że jak narazie od razu mi się lepiej nim zrobiło, taki jakiś delikatniejszy, nie trzeba mocno dociskać.

Witam,
Biore Copaxon od 2lat mam już dość kucia się wszędzie zrosty i chyba już wysiadam. Czasem brak mi już odwagi na kolejny "strzał" wstrzykiwaczem. Chciałabym pomówić z lekarzem o zmianie Copaxon na tabletki.
Czy mieliście taką sytuację czy lekarz się zgodzi jeśli wyjdą po rezonansie kolejne  zmiany ? Rok temu po roku stosowania wyszły kolejne zmiany a Copaxon biorę nadal bo dla mojego lekarza liczy się to że ja nie miałam objawow rzutu teraz od 2 lat nadal nie czułam objawów rzutu a chyba wolę sie już nie kuć .
Myślicie że to realne ?? Jakie są skutki uboczne tabletek ? Jaka maja nazwe?
Odpowiedz
Mi lekarz zmienil. Ja odczuwałam skutki uboczne Betaferonu. Mam maloplytkowosc wiec po zastrzyku mialam bordowo sine placki ktore nie ginęły. Zabrakło mi miejsc na wklocia. Ja dzien w dzien mialam stany grypopodobne, bol w kosciach i mięśniach i ciagle spalam. Ciagle. Lekarz widzial ze plytki przy Betaferonie spadały ciagle, wygladalam jak pobita ćpunka. Zaczelam prosic o L4 bo nie bylam w stanie isc do pracu itp. Tecfidera. Tak nazywają sie tabletki. Skutki uboczne sa. Ale nie kazdy ma te żołądkowe. Ja mimo ze do mojego zbioru chorob zaliczam jeszcze chore jelita od wielu wielu lat, nie mialam problemu z żołądkiem przy początkach brania Tecfidery. Jest osobny wątek na temat tego leku to mozesz poczytac. Napisze wprost. Mi w czerwcu lekarz zmienil zastrzyki na tabletki i odżyłam. Biorac tabletki nie czuje ze choruje mam na mysli to ze zastrzyk dla mnie to cos strasznego i mi sie kojarzy z choroba. Tabletka? Hmmm Apap łykam, tabletki antykoncepcyjne tez czy witaminy. Wiec moja psychika przy tabletkach wprowadza mnie w inne postrzeganie choroby. Moze to dziwnie brzmi ale kazdy sobie inaczej uklada w glowie pewne sprawy. A ja jestem specyficznie skomplikowana i mi takie tłumaczenie pomaga spokojnie spac. Pogadaj z lekarzem. Na spokojnie. Wytłumacz mu wszystko. Czy twoj lek powoduje u ciebie oprocz( wspolczuje) zrostów inne skutki uboczne?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
(03-09-2018, 06:35)Anka napisał(a): Mi lekarz zmienil. Ja odczuwałam skutki uboczne Betaferonu. Mam maloplytkowosc wiec po zastrzyku mialam bordowo sine placki ktore nie ginęły. Zabrakło mi miejsc na wklocia. Ja dzien w dzien mialam stany grypopodobne, bol w kosciach i mięśniach i ciagle spalam. Ciagle. Lekarz widzial ze plytki przy Betaferonie spadały ciagle, wygladalam jak pobita ćpunka. Zaczelam prosic o L4 bo nie bylam w stanie isc do pracu itp. Tecfidera. Tak nazywają sie tabletki. Skutki uboczne sa. Ale nie kazdy ma te żołądkowe. Ja mimo ze do mojego zbioru chorob zaliczam jeszcze chore jelita od wielu wielu lat, nie mialam problemu z żołądkiem przy początkach brania Tecfidery.  Jest osobny wątek na temat tego leku to mozesz poczytac. Napisze wprost. Mi w czerwcu lekarz zmienil zastrzyki na tabletki i odżyłam. Biorac tabletki nie czuje ze choruje mam na mysli to ze zastrzyk dla mnie to cos strasznego i mi sie kojarzy z choroba. Tabletka? Hmmm Apap łykam, tabletki antykoncepcyjne tez czy witaminy. Wiec moja psychika przy tabletkach wprowadza mnie w inne postrzeganie choroby. Moze to dziwnie brzmi ale kazdy sobie inaczej uklada w glowie pewne sprawy. A ja jestem specyficznie skomplikowana i mi takie tłumaczenie pomaga spokojnie spac. Pogadaj z lekarzem. Na spokojnie. Wytłumacz mu wszystko. Czy twoj lek powoduje u ciebie oprocz( wspolczuje) zrostów inne skutki uboczne?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W tym rzecz że ja oprócz awersji już do tych bolesnych zastrzykow bardzo dobrze znoszę Copaxon. A jak właśnie w nocy czytam co dzieje się po tabletkach to zaczynam się zastanawiać czy dobrze zrobię prosząc o zmianę leku na tabletki. Właśnie jadę dziś do neurologa i po wyniki rezonansu. W zeszłym roku wyszly kolejne zmiany na rezonansie a Copaxon nie zmienił mi lekarz
Odpowiedz
Co cie najbardziej martwi w tabletkach? Nie kazdy ma problemy z żołądkiem. Te flasze czyli uczucie palenia i czerwony kolor skory nie sa mile ale trwają krotko. Nie występują tez po kazdej tabletce. Pogadaj z lekarzem. Zmiana tez nie nastąpi od tak bo musza ci lek zamowic jak nie ma w aptece szpitalnej. U mnie zamawiają jak zadzwonie ze mi sie kończą i chce przyjechac


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
Właśnie wróciłam z wizyty u mojego neurologa.
Wyniki rezonansu są słabe. Doszło kolejnych 10 zmian także nie pomaga w kwestii obrazu
rezonansu od 2lat pojawiają się nowe zmiany tym razem przynajmniej nie są aktywne po kontraście.
Szczerze powiedziawszy ja już byłam rozżalona i powiedziałam lekarzowi , że kuje się od dwóch lat a choroba nie jest zatrzymana. Choć ja dobrze się czuje po Copaxonie i rzutu nie miałam od 3lat.
Lekarz zaproponował mi tabletki Aubagio czy ktoś je zna? Jak reaguje cię?
Odpowiedz
Chyba byl wątek na temat tych tabletek. Poszukaj


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przykro mi z powodu wyników.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
Ja zmieniłam lek z Copaxonu na Aubagio i bardzo to sobie chwalę. Zajrzyj do wątku o Aubagio, tam o tym napisałam. Ja akurat nie narzekałam na zastrzyki, kłułam się od 5 lat, w tym przez pierwsze 3 lata codziennie, i się przyzwyczaiłam, ale i tak teraz czuję ulgę, że nie muszę już powtarzać 3 razy w tygodniu tego nieprzyjemnego rytuału...
Odpowiedz
(03-09-2018, 10:39)Anka napisał(a): Co cie najbardziej martwi w tabletkach? Nie kazdy ma problemy z żołądkiem. Te flasze czyli uczucie palenia i czerwony kolor skory nie sa mile ale trwają krotko. Nie występują  tez po kazdej tabletce. Pogadaj z lekarzem. Zmiana tez nie nastąpi od tak bo musza ci lek zamowic jak nie ma w aptece szpitalnej. U mnie zamawiają jak zadzwonie ze mi sie kończą i chce przyjechac

Dziś ostatni raz wzięłam zastrzyk Copaxonu. 
Lekarz zmienił mi lek na tecifere jeśli dobrze pamiętam nazwę.jutro startuje z tabletkami.
3majcie kciuki.
Odpowiedz
Czemu lekarz zmienił Ci lek?
Oczywiście będę trzymać kciuki. Dawaj znać jak się czujesz po zmianie Uśmiech
Odpowiedz
TrzymamyUśmiech zobaczysz będziesz zadowolona z tecUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości