Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy mam sie obawiać sm
#1
Witam
Zaczne od tego że mój tata oraz dziadek chorowali na SM. Od jakiegoś czasu mam takie dolegiwości fascykujacje pulsowanie mięśni głównie łydek ale zdarza sie tez w innych miejscach, dolegaja mi one głownie w stanie spoczynku. W nocy drętwieje mi mały palec lewej ręki gdy mam ja zgiętą. Czasami mam zwroty głowy ale jest to chwilowe, do tego dochodzą szumy w uchu. Dodam jeszcze że od 2 miesiecy o niczym innym nie myślę niż  o tej chorobie i moich objawach, non stop siedze w necie i czytam o tym co mnie przeraża. Mam tez problemy z kregosłupem tzn skolioza krzywe kolana miednice przestawione. Byłem u nerurologa który zaprzeczył zebym był na to chory oraz prywatnie zrobiłem rezonans magnetyczny głowy z kontrastem oraz ze wzmocnieniem który nie stwierdził ognisk choroby z tym ze rezonans miał moc tylko 0,4 Tesli. Co o tym sądzicie ?
Odpowiedz
#2
(16-02-2018, 19:47)Cris napisał(a): Witam
Zaczne od tego że mój tata oraz dziadek chorowali na SM. Od jakiegoś czasu mam takie dolegiwości fascykujacje pulsowanie mięśni głównie łydek ale zdarza sie tez w innych miejscach, dolegaja mi one głownie w stanie spoczynku. W nocy drętwieje mi mały palec lewej ręki gdy mam ja zgiętą. Czasami mam zwroty głowy ale jest to chwilowe, do tego dochodzą szumy w uchu. Dodam jeszcze że od 2 miesiecy o niczym innym nie myślę niż  o tej chorobie i moich objawach, non stop siedze w necie i czytam o tym co mnie przeraża. Mam tez problemy z kregosłupem tzn skolioza krzywe kolana miednice przestawione. Byłem u nerurologa który zaprzeczył zebym był na to chory oraz prywatnie zrobiłem rezonans magnetyczny głowy z kontrastem oraz ze wzmocnieniem który nie stwierdził ognisk choroby z tym ze rezonans miał moc tylko 0,4 Tesli. Co o tym sądzicie ?

Czesc! Czesto spotykam sie z tym ze kilka osob w rodzinie choruje na SM ale nie jest to choroba dziedziczna. Najlepiej by bylo znalezc lekarza ktory zajmuje sie SM i powiedziec co cie trapi . Pokaz wyniki rezonansu. Co do mocy rezonansu ja nie bede sie wypowiadac bo nie mam pojecia czy to duza moc czy nie. Ale jak masz watpliwosci i obawy ze masz SM to idz na konsultacje do innego lekarza. Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Cześć, za bardzo myślisz o chorobie, sm nie jest dziedziczne, zbadaj sobie potas i magnez bo niedobory mogą mieć wpływ na pracę mięśni, i naprawdę przestań cały czas rozmyślać o sm bo Twój stan psychiczny mają bardzo duże znaczenia, a szkoda Twoich nerwówUśmiech a zawroty głowy mogą mieć związek z ciśnieniem po prostu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#4
Magnez i potas w badaniach krwi wyszły wporządku, chociaż nie wiem jaki ma to wpływ jeśli cierpię na nerwice. Magnez dostarczam od 3 dni a potas muszę kupić.
Odpowiedz
#5
Nie tylko kup ale i zażywajOczko a i uspokój nerwy, nie myśl o sm, skoro lekarz się niczego nie dopatrzył, rezonans masz czysty, to nie powinieneś sam sobie wkręcać choroby


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości