Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to może być sm? Niepokojące objawy
#1
- Od miesiąca mam problemy z chodzeniem. Mam takie wrażenie, że chodzę jak jakaś pokraka. Normalnie plączą mi się nogi, stopy mi się zaczepiają jedna o drugą i mam wrażenie, że ogólnie nogi są jakieś osłabione.
- Od dwóch tygodni mam problemy z przełykaniem pokarmów. Na szczęście ten objaw nie trwa nonstop.
- Miesiąc temu bolało mnie za okiem i bolało lekko podczas poruszania. Niewyraźnie widziałem obydwoma oczami.
- Mam problemy z widzeniem typu, widzę jakieś dziwne kolorowe plamy. Okulistycznie jest wszystko ok.
- Moja psychiatra powiedziała, że moja prawa strona twarzy jest niesymetryczna, prawy policzek napuchnięty i opanięta powieka.
- Od kilku lat mam ruchy mimowolne rąk, które się ostatnio nasiliły, neurolodzy ten objaw u mnie ingorują.

Zapisałem się prywatnie na rezonans głowy na 2 maja. Czy te objawy są specyficzne dla SM?
Odpowiedz
#2
Cześć, pewnie mogą być specyficzne dla bardzo wielu schorzeń, jak chodzisz do neurologa to on powinien Cię zbadać, i jeżeli ma podstawy postawić diagnozę, my na forum nie zajmujemy się diagnozowaniem z opisu, w ogóle nie zajmujemy się diagnozowaniem, nie jesteśmy lekarzami, a co mówią na Twoje objawy neurolodzy?
Odpowiedz
#3
Witaj kikiriki. Powinieneś znaleść dobrego neurologa skoro Twój lekceważy jakieś objawy i nie jesteś jego pewien.
Odpowiedz
#4
W ogóle to leczę się na padaczkę i schizofrenię. Przyjmuje się, że ruchy mimowolne to napady padaczki, ale one są coraz silniejsze. Oprócz tego mam zaburzenia poznawcze, które przypisać obu chorobom ale też sm.

Wizytę u neurologa mam dopiero pod koniec maja, ale jeśli coś wyjdzie w rezonansie, to pójdę prywatnie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości