Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to SM?
#1
Jestem tu nowa wiec proszę o wyrozumiałość ..
Zastanawiam się/boje się ze mam SM i chciałabym się dowiedzieć co o tym sądzicie.. 
zaczęło się od drętwienia ręki trwało kilka miesięcy, później drętwienie twarzy drgawki nóg, lęki, nerwowość,dres, poty w nocy.. zlecili rezonans ale niestety mam klaustrofobię i jeszcze nie wyjechałam.. Byłam u dwóch neurologów którzy stwierdzili ze z ich strony raczej wszystko ok nawet mri nie musze robić.. lekarz stwierdził ze mam objawy trzycylindrowy utajonej wiec dostałam witaminy które brałam przez 2 miesiące.. po tym może nie drętwienie nic twarz ale dalej mrowiące nogi, ręce, czasem głowa, stres.. Dobry kardiolog powiedział ze mam zaburzenia wegetatywne i to ni takiego i samic przejdzie.. niestety doszły tez inne objawy.. bolą mnie oczy i czasem widze zamazany obraz.. byłam u okulisty i powiedział ze chyba nic się nie dzieje wiecjutro wybieram się jeszcze do innego..
Jeżeli chodzi o krew to wszystko w normie prócz d3 i cholesterolu..
Pisze tutaj bo boje się ze lekarze i rodzina bagatelizują moje objawy..
Myślicie tez ze przesadzam? Za dużo czytam? Ale skąd ten ból oczu w tym wszystkim..
Pomocy

(20-04-2018, 19:33)ddecisive napisał(a): Jestem tu nowa wiec proszę o wyrozumiałość ..
Zastanawiam się/boje się ze mam SM i chciałabym się dowiedzieć co o tym sądzicie.. 
zaczęło się od drętwienia ręki trwało kilka miesięcy, później drętwienie twarzy drgawki nóg, lęki, nerwowość,dres, poty w nocy.. zlecili rezonans ale niestety mam klaustrofobię i jeszcze nie wyjechałam.. Byłam u dwóch neurologów którzy stwierdzili ze z ich strony raczej wszystko ok nawet mri nie musze robić.. lekarz stwierdził ze mam objawy tężyczki utajonej wiec dostałam witaminy które brałam przez 2 miesiące.. po tym może nie drętwienie nic twarz ale dalej mrowiące nogi, ręce, czasem głowa, stres.. Dobry kardiolog powiedział ze mam zaburzenia wegetatywne i to ni takiego i samic przejdzie.. niestety doszły tez inne objawy.. bolą mnie oczy i czasem widze zamazany obraz.. byłam u okulisty i powiedział ze chyba nic się nie dzieje wiecjutro wybieram się jeszcze do innego..
Jeżeli chodzi o krew to wszystko w normie prócz d3 i cholesterolu..
Pisze tutaj bo boje się ze lekarze i rodzina bagatelizują moje objawy..
Myślicie tez ze przesadzam? Za dużo czytam? Ale skąd ten ból oczu w tym wszystkim..
Pomocy
Odpowiedz
#2
Cześć, skoro neurolodzy mówią że wszystko ok, to pewnie tak jest zrób MRI, no chyba że rezonansu się boisz bardziej niż sm, chociaż nie taki diabeł straszny, odwagiUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#3
[quote pid='12460' dateline='1524245592']


(20-04-2018, 19:33)ddecisive napisał(a): Jestem tu nowa wiec proszę o wyrozumiałość ..
Zastanawiam się/boje się ze mam SM i chciałabym się dowiedzieć co o tym sądzicie.. 
zaczęło się od drętwienia ręki trwało kilka miesięcy, później drętwienie twarzy drgawki nóg, lęki, nerwowość,dres, poty w nocy.. zlecili rezonans ale niestety mam klaustrofobię i jeszcze nie wyjechałam.. Byłam u dwóch neurologów którzy stwierdzili ze z ich strony raczej wszystko ok nawet mri nie musze robić.. lekarz stwierdził ze mam objawy tężyczki utajonej wiec dostałam witaminy które brałam przez 2 miesiące.. po tym może nie drętwienie nic twarz ale dalej mrowiące nogi, ręce, czasem głowa, stres.. Dobry kardiolog powiedział ze mam zaburzenia wegetatywne i to ni takiego i samic przejdzie.. niestety doszły tez inne objawy.. bolą mnie oczy i czasem widze zamazany obraz.. byłam u okulisty i powiedział ze chyba nic się nie dzieje wiecjutro wybieram się jeszcze do innego..
Jeżeli chodzi o krew to wszystko w normie prócz d3 i cholesterolu..
Pisze tutaj bo boje się ze lekarze i rodzina bagatelizują moje objawy..
Myślicie tez ze przesadzam? Za dużo czytam? Ale skąd ten ból oczu w tym wszystkim..
Pomocy

[/quote]
Witam wszystkich jestem tu nowaUśmiech Diagnoza we wrześniu 2016 r a od listopada 2016 r na Tecfiderze. U mnie było podobnie neurolodzy też nic nie widzieli wręcz mówili że mam urojeniaUśmiech No ale po rezonansie już to takie oczywiste nie było. Powiem szczerze chorujesz tak jakie masz podejście do choroby. Ja się z tym że choruję pogodziłam, czuję się wyśmienicie oby tak dalej, pozdrawiam.
Odpowiedz
#4
Cześć AnulaUśmiech super podejścieOczko optymizm aż bije, ja się też z sm pogodziłam i sądzę że od naszego podejścia bardzo dużo zależyUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#5
Ddecidive też mam klaustrofobię, ale jakoś sobie radzę. Mój Neurolog pozwolił na wzięcie przed badaniem leku na uspokojenie, ale najpierw musisz powiedzieć co chcesz wziąć i czy możesz - podczas wizyty. A później ustal termin badania.
Odpowiedz
#6
Jak nie da się zrobić rezonansu, spróbuj tomografu. Też co nieco pokaże. Mój mąż po udarze za diabla do rezonansu nie wejdzie, więc mu neurolog zamieniła na tomograf i też zobaczyła, co trzeba.
Odpowiedz
#7
Demielinizacji tomograf nie pokaże, w sensie nawet jak coś będzie widoczne to i tak nikt na tej podstawie nie postawi diagnozy, tomograf to taki rodzaj rentgena w końcu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#8
Racja, udar daje inny rodzaj zmian.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości