Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co myślisz?
#11
(30-04-2018, 18:04)Erudea napisał(a):
(30-04-2018, 17:57)klaudia26 napisał(a): Zmiany w rdzeniu oczywiście też mogą się pojawiać (ja mam i w mózgu i w rdzeniu). Ale wydaje mi się że zmiany w rdzeniu nie dałyby aż tylu różnych objawów o których piszesz. Nie wiem też czy zmiany w rdzeniu mogłyby powodować problemy ze wzrokiem... No ale ja nie jestem lekarzem więc to tylko takie moje domysły. Zrobili ci rezonans głowy bo przy diagnostyce sm zazwyczaj to wystarcza. Ja rezonans kręgosłupa i to tylko w odcinku szyjnym miałam zrobiony 3 lata po diagnozie. A powiedzieli mi że mam też na pewno zmiany w ledzwiowym bo wskazują na to objawy chociaż tego badali.
A co powiedział lekarz o wynikach?
O dotychczasowych wynikach powiedział tyle, że są dobre, ale musimy czekać na prążki. Co dziwne - z tego co zrozumiałam, jeśli prążki wyjdą dodatnio to według nich mam sm.  I tak się zastanawiam czy to jedno badanie może przesadzić o chorobie? Skoro wszystkie inne wyszły dobrze...

(30-04-2018, 18:57)hela napisał(a): No właśnie, napisz co mówią lekarze zamiast się doszukiwać sm, takie objawy mogą dawać różne choroby, jakby lekarze uznali że potrzebujesz rezonansu rdzenia to by Cię na niego wysłali, sm można mieć bez prążków w pmr ale bez zmian w rezonansie raczej nie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odpowiedziałam wcześniej  Ja nie doszukuje się sm, to lekarze to zasugerowali.
Odpowiedz
#12
(30-04-2018, 18:24)Erudea napisał(a):
(30-04-2018, 18:09)klaudia26 napisał(a): Prążki występują nie tylko w sm. Mogą pojawiać się także przy innych chorobach. Sama obecność prazkow nie wystarczy żeby zdiagnozować sm. Kluczowym wynikiem jest rezonans.
Mi podczas diagnozowania powiedzieli od razu po rezonansie że mam sm a badanie płynu mózgowo-rdzeniowego miało potwierdzić wyniki rezonansu. (choć są także osoby które mają sm a nie mają prążków)
Już sama nie wiem co myśleć. Czyli według Ciebie  tego co wywnioskowalam, sm jest mało prawdopodobne?

(30-04-2018, 18:06)hela napisał(a): Zmiany w rdzeniu dają raczej jakieś niedowłady czy porażenia kończyn, czy nerwu twarzowego,  dołączam się do pytania Klaudii, co mówią lekarze?

To pewne  że tak obawiają się zmiany w rdzeniu? Może faktycznie skierowali mnie tylko na rezonans głowy  bo moje objawy sygnalizowaly o zmianach w mózgu, a nie rdzeniu .


Lekarze wiedzą co badać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

(30-04-2018, 19:06)Erudea napisał(a):
(30-04-2018, 18:04)Erudea napisał(a):
(30-04-2018, 17:57)klaudia26 napisał(a): Zmiany w rdzeniu oczywiście też mogą się pojawiać (ja mam i w mózgu i w rdzeniu). Ale wydaje mi się że zmiany w rdzeniu nie dałyby aż tylu różnych objawów o których piszesz. Nie wiem też czy zmiany w rdzeniu mogłyby powodować problemy ze wzrokiem... No ale ja nie jestem lekarzem więc to tylko takie moje domysły. Zrobili ci rezonans głowy bo przy diagnostyce sm zazwyczaj to wystarcza. Ja rezonans kręgosłupa i to tylko w odcinku szyjnym miałam zrobiony 3 lata po diagnozie. A powiedzieli mi że mam też na pewno zmiany w ledzwiowym bo wskazują na to objawy chociaż tego badali.
A co powiedział lekarz o wynikach?
O dotychczasowych wynikach powiedział tyle, że są dobre, ale musimy czekać na prążki. Co dziwne - z tego co zrozumiałam, jeśli prążki wyjdą dodatnio to według nich mam sm.  I tak się zastanawiam czy to jedno badanie może przesadzić o chorobie? Skoro wszystkie inne wyszły dobrze...

(30-04-2018, 18:57)hela napisał(a): No właśnie, napisz co mówią lekarze zamiast się doszukiwać sm, takie objawy mogą dawać różne choroby, jakby lekarze uznali że potrzebujesz rezonansu rdzenia to by Cię na niego wysłali, sm można mieć bez prążków w pmr ale bez zmian w rezonansie raczej nie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odpowiedziałam wcześniej  Ja nie doszukuje się sm, to lekarze to zasugerowali.


No dobrze, ale jak rezonans nic nie wykazał to mają jakieś inne pomysły?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#13
[quote pid='12671' dateline='1525111326']
No dobrze, ale jak rezonans nic nie wykazał to mają jakieś inne pomysły?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
[/quote]

Nie wiem... Na razie każą czekać na wyniki, które mają być w piątek  A później zostanę skierowane do poradni neurologicznej lub poradni sm. W zależności od tego co wyjdzie w badaniach . Tak usłyszałam przy wypisie.
Odpowiedz
#14
To wiele Ci nie wyjaśnili, jak będziesz miała te wyniki i długi termin do poradni to idź prywatnie do dobrego neuro może będzie umiał Ci pomóc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#15
(30-04-2018, 20:33)hela napisał(a): To wiele Ci nie wyjaśnili, jak będziesz miała te wyniki i długi termin do poradni to idź prywatnie do dobrego neuro może będzie umiał Ci pomóc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No niestety ... Neurolog który mnie badał i twierdził  że nie mam SM to jeden z najlepszych. Jest ordynatorem na oddziale neurologii w szpitalu klinicznym.
Odpowiedz
#16
No to raczej wypada mu uwierzyć, my nie mamy większej wiedzy ani nie jesteśmy lekarzami żeby się wypowiadać w sprawie tego co Ci dolega


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#17
Przydałoby się wykonać lepsze badanie na boreliozę i koinfekcje. Te które zrobili w szpitalu mogą wyjść fałszywie ujemne. Można je wykonać np. tutaj http:/
****************************************************
Joanna napisał 01-05-2018, 23:30:
Nie  umieszczamy  reklam  na forum.
Odpowiedz
#18
Skrzat nie umieszczaj reklam, i tych bzdur o urojonej boreliozie, maszynka do wyciągania kasy nic ponadto


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#19
Naprawdę jesteś tak **************** z wiedzą na temat boreliozy, jej wpływu nawet na choroby autoimmunologiczne? Dofinansowano nawet badania w jakimś polskim mieście ponieważ zbyt duża jest korelacja między bb, a np. sm. Poza tym opisuje to osoba dobrze wykształcone do której nie ma już nawet jak się dostać na wizyty. Maszynka do zarabiania pieniędzy jest program leczenia SM kilka tys. zł za 31 tabletek. Rzucasz od razu inwektywami bez zapoznania się z tematem.
Joanna napisał 01-05-2018, 23:31:
Nie obrażam y  innych użytkowników.  
Odpowiedz
#20
Forum jest na temat sm, może i jestem opóźniona, a może po prostu trzeźwo myślę i nie zachłystuję się takimi teoriami, a nawet jeśli to nie mieszałabym nimi ludziom w głowach, wiem że jest moda na boreliozę i badania za 500 zł, ale sorry nie to forum, i nie obrażaj mnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości