Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co myślisz?
#31
Jeżeli objawy neurologiczne są spowodowane boreliozą, to wynik badania PMR powinien dać jednoznaczną odpowiedź.
Odpowiedz
#32
Mhmm tak samo jak badaniem OCT sprawdzałaś czy nie masz PZNW...
Odpowiedz
#33
Badanie OCT wskazuje jak wygląda nerw wzrokowy i czy nie jest uszkodzony. Mi to badanie pokazało uszkodzenie nerwu wzrokowego. Jest to bardzo dokładne badanie i może pomóc w rozpoznaniu.
Odpowiedz
#34
(02-05-2018, 13:26)Joanna napisał(a): Badanie OCT wskazuje jak wygląda nerw wzrokowy i czy nie jest uszkodzony. Mi to badanie pokazało uszkodzenie nerwu wzrokowego. Jest to bardzo dokładne badanie i może pomóc w rozpoznaniu.

A rezonans tego nie pokaże? (przepraszam że się wracam w dyskusję) Pytam, bo 2 lata temu miałam pozagalkowe zapalenie nerwu wzrokowego a jak robiłam teraz w marcu rezonans to w opisie miałam napisane nerwy wzrokowe prawidłowe.
Odpowiedz
#35
Może się zregenerowały, czasem zmiany się nam cofają/ naprawiają


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#36
(02-05-2018, 14:23)hela napisał(a): Może się zregenerowały, czasem zmiany się nam cofają/ naprawiają


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No możliwe, bo po solu w szpitalu brałam sterydy w tabletkach w domu i  to co tydzień miałam wizytę kontrolna na oddziale okulistycznyn gdzie leżałam wcześniej i miałam takie badanie komputerowe co bada nerwy (nie wiem dokładnie jak się to badanie nazywa ) na jednej z wizyt i lekarz powiedział wtedy ze te chore oko jest już na poziomie tego zdrowego, tak że najwidoczniej sterydy pomogły Uśmiech
Odpowiedz
#37
(02-05-2018, 13:41)beciaa28 napisał(a):
(02-05-2018, 13:26)Joanna napisał(a): Badanie OCT wskazuje jak wygląda nerw wzrokowy i czy nie jest uszkodzony. Mi to badanie pokazało uszkodzenie nerwu wzrokowego. Jest to bardzo dokładne badanie i może pomóc w rozpoznaniu.

A rezonans tego nie pokaże? (przepraszam że się wracam w dyskusję) Pytam, bo 2 lata temu miałam pozagalkowe zapalenie nerwu wzrokowego a jak robiłam teraz w marcu rezonans to w opisie miałam napisane nerwy wzrokowe prawidłowe.

Niestety nie zawsze.  OCT jest dokładniejsze jeżeli chodzi o badanie oka i nerwu wzrokowego. 
Również potencjały wywołane pokazuja czy nerw jest uszkodzony.
Odpowiedz
#38
(02-05-2018, 15:14)Joanna napisał(a):
(02-05-2018, 13:41)beciaa28 napisał(a):
(02-05-2018, 13:26)Joanna napisał(a): Badanie OCT wskazuje jak wygląda nerw wzrokowy i czy nie jest uszkodzony. Mi to badanie pokazało uszkodzenie nerwu wzrokowego. Jest to bardzo dokładne badanie i może pomóc w rozpoznaniu.

A rezonans tego nie pokaże? (przepraszam że się wracam w dyskusję) Pytam, bo 2 lata temu miałam pozagalkowe zapalenie nerwu wzrokowego a jak robiłam teraz w marcu rezonans to w opisie miałam napisane nerwy wzrokowe prawidłowe.

Niestety nie zawsze.  OCT jest dokładniejsze jeżeli chodzi o badanie oka i nerwu wzrokowego. 
Również potencjały wywołane pokazuja czy nerw jest uszkodzony.

OCT wykazuję cały nerw wzrokowy czy wykaże zmiany też te wewnątrzczaszkowe ??
Odpowiedz
#39
OCT obrazuje np. jaka jest grubość włókien nerwowych, pokazuje dokładnie siatkówkę oka, tarcze nerwu wzrokowego i same nerwy wzrokowe. Wychwytuje juz bardzo małe uszkodzenia,  co może wtedy nie być widoczne jeszcze na MRI.
Odpowiedz
#40
(02-05-2018, 20:28)Joanna napisał(a): OCT obrazuje np. jaka jest grubość włókien nerwowych, pokazuje dokładnie siatkówkę oka, tarcze nerwu wzrokowego i same nerwy wzrokowe. Wychwytuje juz bardzo małe uszkodzenia,  co może wtedy nie być widoczne jeszcze na MRI.

Uwidoczni zmiany także w nerwie wewnątrzczaszkowym ??
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości