Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seronil
#1
Byłam u psychiatry - zdiagnozował depresję i przypisał Seronil. Podobno jest dobrym lekiem antydepresyjnym i może mieć pozytywny wpływ na samo SM. Czy ktoś może to bierze? Pierwszy raz w życiu biorę takie leki i trochę się boję czego się mogę spodziewać. Lekarz mówił, że to na pewno bezpieczny lek i że się nie uzależnię.
Odpowiedz
#2
Ja brałam Bioxetin. To nazwa handlowa leku, ale ta sama substancja co w Seronilu, czyli fluoksetyna. Inna znana nazwa leku z tą samą substancją to Prozac.
To faktycznie dobry lek. Mnie postawił na nogi po tym, jak Avonex wywołał depresję. Tylko nie można się zniechęcać bo jak większość tego typu środków - zaczyna działać najwcześniej po ok 3 tygodniach.
Odpowiedz
#3
Lekarz mówił mi, że trzeba czekać 2-3 tygodnie aż lek zacznie działać. Ale minęły ponad 2 a ja dalej nie mam na nic siły, tylko bym spała. Boję się że na mnie te tabletki nie działają.
Odpowiedz
#4
Każdy organizm reaguje inaczej na leki antydepresyjne, u niektórych poprawa będzie po dwóch tygodniach, u innych po trzech albo nawet po czterech. Ale jeśli masz jakieś wątpliwości czy obawy co do skuteczności leku - skontaktuj się ze swoim lekarzem.
Czasem zdarza się, że pierwszy zastosowany lek na depresję nie działa wystarczająco dobrze albo działa, ale pojawiają się skutki uboczne. Niekiedy potrzebne jest np. zwiększenie dawki, kiedy indziej - zmiana leku. Jednak za każdym razem to lekarz musi podjąć decyzję po rozmowie z pacjentem. Dlatego koniecznie mów o wszystkim swojemu psychiatrze, im więcej będzie wiedział o objawach - tym łatwiej będzie mu ustalić odpowiednie leczenie lub ewentualne jego modyfikacje.
Odpowiedz
#5
Już wczoraj rozmawiałam z lekarzem. Już nie miałam siły na nic poza tym, żeby siedzieć i wyć. Siostra mnie zawiozła do lekarza. Zwiększył dawkę Seronilu i dostałam takie drugie tabletki, żeby brać doraźnie na wyciszenie- nie pamiętam nazwy.
Nie wiem co się ze mną dzieje, nigdy nie miałam takich jazd i dołów. Przygniotło mnie to wszystko.
Odpowiedz
#6
burza, jak się czujesz po takim czasie?
Odpowiedz
#7
Dobrze. Nawet super. Początki były trudne, ale dzięki tym tabletkom wyszłam z tego. Brałam Seronil przez ponad rok i chodziłam dodatkowo do psychologa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości