Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spastycznosc mięśni
#1
Hej Kochani Uśmiech mam takie pytanie odnosnie spastyki. Czasem mam uczucie sztywnych nóg, bolą mnie mięśnie ale nie mam ograniczonych ruchów. Gdzieś wyczytałam, że spastycznosc mięśni to jeden z objawów SM. Z tym że wyczytałam że spastyka to wtedy gdy nie można żadnego ruchu wykonać np zgiac nogi.  Nie wiem czy u mnie to spastyka czy po prostu nogi się tak zachowują  po wysiłku. Ktoś z Was odczuwa/odczuwal takie coś, jak objawialo się to u Was?  Miłego wieczoru Uśmiech
Odpowiedz
#2
Ja jak się zasiedze, rano jak wstaję z łóżka to chodzę jak robokop. Jak leżę na wznak, plecy bolą niemiłosiernie bo wszystko się spina. Poza tym palce u stóp mam popodwijane i to jest bardzo upierdliwe, bo przez to się często potykam. I dłonie, czasem palce są jak szpony. Do tegorocznej dochodzą jeszcze mięśnie brzucha, nieraz mam uczucie, jakby ktoś mnie bardzo mocno ściskal. Sirdalud odrobinę pomaga, ale odrobinę. Jak już mocno boli to dokładam nospe max,ale tam dwie tabletki. W każdym razie ból jest wredny.
Odpowiedz
#3
Ja miałam przed rzutem u lutym zeszłego roku i diagnozą tak samo rano, chodziłam jak robokop, myślałam wtedy że to coś od kręgosłupa, po prawie roku z tec bardzo się poprawiło, jak się zasiedzę to jak wstanę muszę rozciągnąć nogi, brzuch też mi czasem spina, ale widzę dużą poprawę, i skurcze już mnie nie łapią bez powoduUśmiech spastyka może mieć różne nasilenie, mi pomaga gimnastyka i rozciąganie się


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#4
Skurcze to miewam głównie w nocy i przeważnie chwyta stopy. Muszę położyć stopę na podłodze, rozmasowac, pochodzić, wtedy puszcza. Dzisiaj w nocy to duży palec poszedł do góry. Nie muogłam sobie z nim poradzić. Bolało jak diabli, ale w końcu odpuścilo. Nieraz takie
skurcze to męczą po kilka razy.
Odpowiedz
#5
(12-05-2018, 21:52)Akinom napisał(a): Skurcze to miewam głównie w nocy i przeważnie chwyta  stopy. Muszę położyć stopę na podłodze, rozmasowac, pochodzić,  wtedy puszcza. Dzisiaj w nocy to duży palec poszedł do góry. Nie muogłam sobie z nim poradzić. Bolało jak diabli, ale w końcu odpuścilo. Nieraz takie
skurcze to męczą po kilka razy.

To takich akurat problemów nie mam. Czasem, najczęściej po siłowni albo jak jestem długo w jednej pozycji to wtedy pojawia się ta sztywność i uczucie jakby mnie rwaly ( coś podobnego jak mówią że nogi rwia na zmianę pogody) pojawia się to na chwilę,, później znika i tak w kółko.. Dziękuję za odpowiedzi Uśmiech
Odpowiedz
#6
Becia

Może nie tylko tak, że nie można ruchu zrobić, tylko wykonuje się je trudniej. Ja czasami podczas rzutów byłam taka zesztywniała i - podobnie jak moje przedmówczynie - chodziłam jak robokop. Ale chodzić mogłam.

Akinom

Też miewam takie skurcze. Głównie w nocy. Mnie pomaga Baclofen. Może warto spróbować?
Odpowiedz
#7
Neurolog nie chce baklofenu. Póki co woli sirdalud.
Odpowiedz
#8
Czy objawem spastyki jest odczucie jakby kończyna była ciężką kłodą?
Odpowiedz
#9
Można to tak odbierać, ale raczej czuje się sztywność mięśni, u mnie zwłaszcza z rana i jak się zasiedzę, tylko nogi. Pewnie każdy odczuwa to trochę inaczej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#10
Wklejałam to już w innych miejscach, ale może Wam sie przyda- w centrum Selmaja są badania:

Nowa metoda leczenia spastyczności

Poszukujemy pacjentów w wieku 18-65 lat.

Poszukujemy pacjentów z rozpoznanym stwardnieniem rozsianym, w wieku 18-65 r.ż. zainteresowanych wzięciem udziału w badanu klinicznym nowego leku na spastyczność – arbaklofenu. Przyjmowanie terapii immunomodulującej nie jest przeciwwskazaniem.

Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr. tel. 694-224-767

lub e-maili: igorselmaj@gmail.com .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości