Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to może być SM?
#1
Witam!
Jestem Ola i mam 19lat lecz kończe 20 lat w listopadzie. Otóż zaczełam się martwić gdyż od dłuższego czasu przestałam ignorować i bagatelizować moje dziwne zmiany które uważałam za normalne. Chcę się podzielić moimi objawami i historią "lekarską" gdyż chcę wiedzieć czy to może mieć jakiś związek z diagnoza choroby SM. Otóż za czasów jak byłam mała borykałam się z częstym chorowaniem na grype, zapalenie oskrzeli. Potem z tego jak to lekarz kiedys powiedział "wyrosne z tego" i się tak stało. Od 6 klasy podstawówki zaczął mi się psuć wzrok, obecnie -4.0. Lecz od nie wiem jak długo zdarzają się bóle jakby za oczami, czasami podwójne widzenie. Do tego mam częste zawroty i bóle głowy od paru lat lecz teraz częściej się to zdarza. W wieku 17 lat wykryto mi genetyczną nietolerancje laktozy. Również zbadałam się na inne wszelakie alergie co by wytłumaczyło objawy bólu brzucha promieniujące, bóle w klatce piersiowej, częste zgagi i czucie kwasu w gardle. Miałam robioną gastroskopie, wykryto refluks żoładkowo-przełykowy i objawy IBS. Od nie wiem jak długo gdyż to ignorowałam i bagatelizowałam, borykam się z nieustającymi drżącymi rękoma. Zauważyłam iż też częściej zdarzają mi się teraz jakby nagłe rwiące niekontrolowane ruchy dłoni. Panie od manicure skarżą się na sztywne palce u rąk choć jestem w pełni wyluzowana. Do tego zdarzają mi się jakby uczucie ciężkości głowy i po tym nagłe rwania głowy. Czucie sztywności ciała, nagłe drżenia mięsni u nóg w szczególności w łydkach, czasami zdarzają się dziwne kłocia w mięsniach, bóle karku na tle stresu i bez stresu też się zdarzają. Borykałam(borykam?) się też z brakiem witaminy D. Zażywałam suplementy diety według zlecenia lekarza jak i również z niedoborem żelaza. Coraz częściej zdarzają się drętwienie ciała(nogi,ramiona,dłoni). W 2016 miałam depresje(stres, obciążenie, za duży nacisk na siebie, problemy w rodzinie) i na jesień w 2017 bez konkrentnego powodu było to samo lecz już nie tak źle. Co mnie w tym roku zadziwia to uczucie zmęczenia szybciej nawet po nie wielkich wysiłkach i długie spanie co zwykle co roku na wiosne i lato staje się dośc energiczną osobą i budziłam się dość wcześnie bez potrzeb picia kawy. Problemy z równowagą zauważyłam od nie dawna, od poprzedniego roku właśnie po wakacjach coś choć myślałam że to norma. 
Chciałam was się poradzić co powinnam robić, czy według was powinnam iść z tym do lekarza? Moja mama jest tego świadkiem i sama się przeraziła i zmartwiła gdy dokładnie 2 tygodnie temu na jej urlopie tygodniowym w Gdańsku chciałam nalać sobie gorącej wody do kubka tak więc sięgnełam po nią i miałam nagłe niekotrolowane rwięcie ręką. Nie wiem czy się to wszystko nasila na tle stresu gdyż mam teraz nadmiar stresu(matura, egzaminy), czy jak. Po prostu najbardziej martwi mnie to zmęczenie co do mnie nie podobne, te drżenie i rwanie u rąk i drętwienie i dziwne zawroty głowy. Problemy z koncentracją i pamięcią od zawsze miałam więc to nie wliczam. Ah! i czasami trzymanie przedmiotów sprawia mi trudność gdyż wtedy mi bardziej drżą ręce. Nie wiem o co chodzi. Czekam cierpliwie na odpowiedzi.
Odpowiedz
#2
Ja poszłam do lekarza z parestezją brzucha bo myślałam, że to mój kręgosłup znów daje o sobie znać. Mój neuro też myślał, że jednak trzeba mnie położyć na stole operacyjnym. Ale kazał zrobić rezonans. Na wizycie powiedział, że trzeba się połiżyć w szpitalu i zrobić dodatkowe badania bo są zmiany demienilizacyjne. No i wyszło mi SM. Więc jak coś Cię martwi nie czekaj i się zbadaj. Poszukaj dobrego lekarza w okolicy. Ja nie mam wykształcenia medyczngo więc nie powiem Ci ze masz podejrzane objawy które mogą świadczyć o SM. Natomiast sama wiesz, że coś jest nie tak. Póki co podejdź do problemu tak, że potrzebujesz mądrego domtorka który ci pomoże ustalić w czym tkwi problem. Nie stawiaj sobie sama diagnozy. Głowa do góry. Miłego weekendu
Odpowiedz
#3
Dokładnie jak piesze Anka, idź do dobrego lekarza, najlepiej neurologa, aż dziw bierze że przy tylu dziwnych objawach siedzisz i czekasz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#4
Witam.A robiłaś sobie badania na boreliozę?Niektóre Twoje objawy mogą wskazywać na tę chorobę.Te zawroty głowy,problemy z pamięcią i koncentracją dość często(chociaż nie zawsze) występują właśnie w tej chorobie.To samo z niedoborem wit D.Często(ale też nie zawsze)taki niedobór występuje przy boreliozie.Tak mi przynajmniej mówiła moja pani doktór.Ja sama miałam skrajny niedobór,bo gdzie dolna granica wynosi 20 jednostek ja miałam 7.Poczytaj sobie o objawach jakie ludzie mają przy tej chorobie.Sama chodziłam dwa lata po lekarzach,miałam porobionych setki badań zanim trafiłam na lekarza,który zlecił odpowiednie badanie i w końcu wyszło.Tutaj wklejam link.Poczytaj jeśli chcesz.

http://borelioza-moja-prywatna-wojna.blo...e.html?m=1

https://emg-neurolog.pl/borelioza/

Wklejam jeszcze to.
Odpowiedz
#5
Większość osób na naszej szerokości geograficznej ma niedobór wit D, nie ma się co nakręcać tylko trzeba suplementować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#6
(25-05-2018, 09:09)hela napisał(a): Większość osób na naszej szerokości geograficznej ma niedobór wit D, nie ma się co nakręcać tylko trzeba suplementować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dlatego napisałam,że nie zawsze niedobór wit D oznacza,ze ktoś ma boreliozę.Chodzi o to,że niedobór często występuje przy boreliozie,ale nie tylko.
Odpowiedz
#7
Obstawiam że prawie każdy u nas z boreliozą ma niedobór, co wynika z tego w jakim miejscu ziemi żyjemyUśmiech Ci bez boreliozy też pewnie mają niedobór
Odpowiedz
#8
Dlatego jeszcze raz powtarzam,że niedobór wit D nie jest wskazaniem do tego żeby twierdzić,że ktoś ma boreliozę.Jak ktoś ma niedobór to nie znaczy od razu,że ma boreliozę.Skupiłabym się raczej na innych objawach.Napisalam tak,bo lekarka ,która mnie leczyła mi powiedziała,że dużo osób chorujących na boreliozę ma niedobór wit D.Zresztą w artykule do którego link wysłałam jest o tym napisane.
Odpowiedz
#9
(25-05-2018, 11:27)hela napisał(a): Obstawiam że prawie każdy u nas z boreliozą ma niedobór, co wynika z tego w jakim miejscu ziemi żyjemyUśmiech Ci bez boreliozy też pewnie mają niedobór

A ja Hela nie miałam problemu i nie mam z niedoborem ?. Czuje się wyjątkowa. Wit z gr B też na wysokim poziomie. Ale sie suplemetuje mimo wszystko.
Odpowiedz
#10
(25-05-2018, 11:33)Anka napisał(a):
(25-05-2018, 11:27)hela napisał(a): Obstawiam że prawie każdy u nas z boreliozą ma niedobór, co wynika z tego w jakim miejscu ziemi żyjemyUśmiech Ci bez boreliozy też pewnie mają niedobór

A ja Hela nie miałam problemu i nie mam z niedoborem ?. Czuje się wyjątkowa. Wit z gr B też na wysokim poziomie. Ale sie suplemetuje mimo wszystko.

I masz prawo czuć się wyjątkowaUśmiech, nie raz nawet osoby które dużo spędzają czasu na zewnątrz mają niedoboryUśmiech Ja D już tez prawidłowe, po roku suplementacji, a B nawet w czasie rzutu było ok.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości