Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SM czy borelioza czy toxocaroza ?:(
Grudzien 2013 r - goroczka , dreszcze , odrealnienie(jakbym byl w innym swiecie) bol stawow, raz kolano raz bark raz nadgarstek ( 100 lekarzy nikt nie wie co mi jest) . po paru miesiacach poprawa nie wiem co mi bylo ale dobrze ze przeszlo . Czerwiec 2014 r zdretwiala dlon nie czulem przedmiotow rmg(te prądy) wykazuje ze cos z brzucha ale stawiają ze od pracy . nic nie przechodzi reka zdretwiala okolo 2 miesiace rezonans kręgosłupa szyjnego nic nie wykazuje . Tona tabletek paru neurologow ostatni dal jakies tabletki rozluzniające , przeszlo na koniec ich brania ( nie wiem czyod tabletek czy nie  , ale przeszlo na szczescie nie bede drązyl i wiazal tego z tamtym ale dla jasnosci elisa na borelioze negatywny ) Grudzien 2015 nic w sumie nie dolega poza bardzo silnymi bólami stawow glownie barkowych kolanowych (przeszlo -mysl czesto mnie bolały wiec to normalne ) 2016 czerwiec szukanie diagnozy bóli stawow bo w sumie tylko to mi dolega i wpadaloby cos z tym zrobic ( próby raumatoidalne wporządku ) . Reumatolog wysyla na badania borelioza negatywna toxokaroza 3 krotnie podwyzszona- Pani reumatolog''niech pan ją wyleczy i wróci bo chcialabym jeszcze porozmawiać'' . Zentel na toxocaroze przyjety okolo 20 tabletek - bol stawow na tabletkach ustał potem wrocił ale pierwszy raz w zyciu zaczynam robic przysiady .
2017 czerwiec -rumień rozlewający sie na brzuchu po 5 tygodniach do dermatologa- dermatolog kleszcz' wynik elisa potwierdza western blot potwierdz odebrana doxocylina oraz 14 wlewów biotraxonu

2018 rok maja teraz zero objawow i nagle przychodzi zdretwiale palce u stopy nastepnie cale stopy z naciskiem na poduszki (tak jakbym cos miał pod stopami ) , oraz ogromne zmeczenie po przejsciu 300 metrow nogi jakbym przebiegł 3 km . Neurolog (wydaje mi sie ze malo dokladny przebadał mnie dotykając tych miejsc każąc dotykac nosa itp przepisuje 20 zastrzyków miligammy n. Podczas zastrzyków nie przechodzi dretwienie ale wraca siła w nogach moge przejsc takie odcinki i nie czuje spompowanych nóg ale  w ciagu ich brania dretwienie zwieksza sie do  kolan równo , oraz oraz pewien obszar pośladków , na poczatku rownież takie podrażnienie stóp ze przeszkadza mi założenie buta  . ( w midzy czasie kupiony pies pazdziernik 2017 z-buldog z robakami dlugimi w kale ktory był w domu ). 

Nigdy nie widziałem podwójnie oraz wzrok wydaje mi sie ze mam dobry , Objaw Lhermitte'a mam ale gdy jestem zgarbiony , jesli usiąde wyprostowany moge opuszczac glowe i nie czuje prądów . 

Czy może to być sm ?
Odpowiedz
Cześć miłosz.budny. Lekarzem nie jestem ale skoro masz potwierdzona borelioze, myślę  że to ona odpowiada za Twoje objawy. Moja koleżanka leczy się przewlekłe i miała też od niej objawy neurologiczne np. osłabienie nóg i inne, do tego różne bóle i zmęczenie.  Niestety leczenie jej jest bardzo trudne i ta choroba potrafi być bardzo uciążliwa. 
Znam też osobiście osobę, która ma to i to. 
Musisz udać się do neurologa i jeżeli będzie widział coś niepokojącego, to z pewnością pokieruje Cię na dalsze badania takie jak : MRI glowy, punkcja, potencjały wywołane lub OCT i inne badania które mogą wykluczyc  inne choroby. 
Na dzień dzisiejszy nie ma co snuć domysłów tylko pójść się zbadać.  Trzymam kciuki.
Odpowiedz
Cześć, jak masz potwierdzoną boreliozę to czemu na nią Cię nie leczą?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
Obstawiałabym chyba raczej przewlekłą boreliozę, to podstępna choroba i może nie została doleczona w pierwszym rzucie leczenia?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości