Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SM/borelioza/nagromadzenie śluzu/drożdżyca
#1
Witajcie, mam 35 lata (mężczyzna). Od młodości prowadzę dosyć aktywny tryb życia (sztuki walki). Robiłem jeden test na boreliozę (wynik negatywny, ale spróbuję pozostałe rodzaje). Chiński zielarz poinformował mnie, że przyczyną mojego stanu zdrowia jest nagromadzenie śluzu (tan) i zapisał zioła + akupunkturę oraz nakazał zmienić dietę. Inni mówią z kolei, że winna może być candida albicans ewentualnie grzybica paznokci tudzież gronkowiec złocisty.

3 lata temu przytyłem 24 kg w krótkim czasie (przede wszystkim zatrzymanie wody a nie tłuszcz), chociaż z wahaniami wagi mam do czynienia od blisko 12 lat - różnice ok. 20 kg. Od młodości chodzący obok mnie skarżą się, że ich spycham, bo zarzuca mnie na nich i mam co jakiś czas strząśnięcia, coś jak dreszcz, ale będący wierzgnięciem całego ciała (nie takiego przed snem, ale w ciągu dnia). W wieku ok. 15 lat wychodziły mi też złe wyniki EEG, chociaż nie pamiętam co dokładnie. Rezonans głowy (bez kontrastu) w wieku ok. 20 lat niczego nie wykazał.

Często boli mnie prawy oczodół i głowa, słabiej widzę (do dali doszła bliż), ale pracuję też dużo przy komputerze, słabiej słyszę. Cały czas czuję się przemęczony, nawet jeżeli poprzedniego dnia nie miałem intensywnego treningu tudzież nie pracowałem i jestem osowiały. Mięśnie są jak zabetonowane a przy tym bolą stawy, ręce i nogi mrowią, często miewam kurcze mięśni. Do tego od ok. 17 lat walczę z jakąś formą dwubiegunówki, o nierównych fazach, ze słabą fazą maniakalną za to silną depresją. Pracuję niestety słowem a mam poważne problemy z koncentracją, znajdowaniem słów i pamięcią krótkotrwałą, które w ostatnich latach się nasiliły. Nie wiem właściwie jakie badania wykonać i od czego zacząć, tym bardziej że dla mojego rodzinnego wszelkie badania to bzdura i on sam wie najlepiej co mi jest = nie wie. Możecie coś proszę podpowiedzieć?
Odpowiedz
#2
Cześć, idź prywatnie do neurologa, jak będzie miał podejrzenie sm, to pokieruje Cię dalej, my nie diagnozujemy nikogo, nie jesteśmy lekarzami, a przy tylu objawach rodzinny Ci wiele nie pomoże, chyba że skieruje Cię do neuro albo gdzieś indziej.
Odpowiedz
#3
Radzę zrobić sobie również badania hormonalne tj : Tf3, Tf4, TSH, ATPO I ATG, część twoich objawów mogą byś również spowodowane nieprawidłowa pracą tarczycy. Ja oprócz SM mam jeszcze Hashimoto i niektóre Twoje objawy też mam, Zaobserwuj również u siebie kiedy i w jakich okolicznościach trzesa Ci się ręce - może to być też problem z cukrzyca. Nie jestem lekarzem więc niestety nie odpowiem Ci na jaka chorobę wskazują Twoje objawy i napewno bez wizyty u neurologa się nie obejdzie. Życzę zdrowia i szybkiej diagnozy ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości