Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SM a może coś innego?
#1
Witam nazywam się Konrad mam 22 lata i około ponad poł roku mam dziwne objawy..moze napisze jak to wszystko sie zaczęło,wiec pewnego dnia idac do pracy byłem bardzo zmeczony i wyczerpany totalny brak sily Duży uśmiech,wiec poprosiłem o wolne lecz z dnia na dzien dochodziły nowe objawy dretwienie nogi,uczucie pieczenia w rece,lekkie jak by zawroty głowie silne osłabienie i zmeczenie,czasami miałem wrazenie ze widze troche mniej wyraznie a obraz jak sie porszuał prawo/lewo. Wiec udałem sie do szpitala gdzie mnie przyjęli i kazali zostać by zrobic badania. Badania jakie miałem to Morfologia krwi z rozmazem w porządku,ekg też,tk glowy z kontrastem w porządku,usg brzucha w porządku,eeg też,rtg klatki również,pan neurolog poprosił bym sie połozył i przjechał jak by noga po drugiej nodze nie wiem jak to dokładnie nazwac ale tak to mniej wiecej wyglądało Duży uśmiech,dotknac czubka nosa raz jedna reka raz druga,sprawdził czy nie mam problemów z równowaga a nie miałem i nie wiedział co to moze byc stwierdził ze pewnie na tle nerwowym.. Okej od tego czasu minęło z 6msc(miedzyczasie miałem dni ze czułem sie słabiej,miałem osłabione miesnie itp) a od 3 dni jestem mega osłabiony i zmeczony wyjscie i zejscie po schodzach dla mnie to spory wysiłek do tego,podczas chodzenia po schodach czasami jak by czułem lekki bol nóg,nogi i rece sa bardzo słabe nie mam na nic w ogóle siły... Obawiam sie ze może to być SM nie wiem juz co robic Smutny
Odpowiedz
#2
Do internisty, on pokieruje cię dalej. SMa mogą ci zdiagnozować tylko po rezonansie głowy, rdzenia kręgowego, punkcji lędźwiowej, badań neurologicznych i - czasami - dodatkowych badań (potencjałów wywołanych itd).
Odpowiedz
#3
Rozumiem,dzięki za odpowiedz.
Odpowiedz
#4
Przydałoby się zrobić dodatkowe badania. Znajdź dobrego neurologa.
Odpowiedz
#5
Czy samo badanie MRI Głowy z kontrastem wystarczy by zdiagnozować SM czy konieczna jest punkcja w przypadku braku zmian w MRI?
Odpowiedz
#6
(15-06-2018, 17:25)BleaR96 napisał(a): Czy samo badanie MRI Głowy z kontrastem wystarczy by zdiagnozować SM czy konieczna jest punkcja w przypadku braku zmian w MRI?

Konieczne jest znalezienie lekarza który ma doświadczenie z SM. Takiego który rzeczywiście będzie wiedział jakie badania zlecić. U mnie podejrzenie SM wzięło się po MRI odcinka piersiowego Poźniej leżałam w szpitalu i miałam MRI głowy i szyjnego ( zmiany wszędzie) oraz punkcje. Znajdź lekarza
Odpowiedz
#7
Dokładnie, poszukaj dobrego neurologa, jak będzie widział potrzebę skieruje Cię na odpowiednie badania, bez rezonansu i punkcji przy diagnozowaniu sm się nie obejdzie, ale podobne objawy mogą dawać inne choroby, nie tylko sm, mnie nawet jak wylądowałam z rzutem w szpitalu do głowy by nie przyszło że mam sm, w ogóle zapomniałam że taka choroba istnieje[emoji2] potem mnie zdiagnozowali, ale u mnie w badaniu neurologicznym była masakra, do nosa nie trafiałam tak po prostu, u Ciebie z tego co piszesz badanie wyszło dobrze, także nie nakręcaj się, bo to tylko szkodzi[emoji2]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#8
No to trzeba bedze isc do neurologa Język oby okazało sie to jednak nie sm ^^
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości