Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RynekZdrowia.pl, Czy odżywianie ma wpływ na przebieg stwardnienia rozsianego?
#1
RynekZdrowia.pl, Czy odżywianie ma wpływ na przebieg stwardnienia rozsianego?
http://www.rynekzdrowia.pl/Badania-i-roz...89,11.html

Bardzo ciekawe wyniki badań.

Cytat:- Po raz pierwszy byliśmy w stanie wykazać, że żywność w pewien sposób zdalnie kontroluje procesy zapalne ośrodkowego układu nerwowego - powiedział biorący udział w badaniach dr Francisco Quintana. - To, co jemy, wpływa na zdolność bakterii żyjących w naszych jelitach do wytwarzania małych cząsteczek, a niektóre z nich są w stanie przedostać się do mózgu.
Odpowiedz
#2
To jest niesamowicie ciekawy temat i w naszym przypadku uważam, że warto się nim zainteresować - bakterie jelitowe mają wpływ na ośrodkowy układ nerwowy, a nawet na ekspresję genów! Polecam książkę, która niedawno ukazała się na rynku, a która w fenomenalny i zabawny sposób opisuje wpływ tych małych a jak znaczących żyjątek w naszych jelitach - "Historia wewnętrzna. Jelita - najbardziej fascynujący organ naszego ciała".
Przeczytałam niedawno raz, teraz książka krąży wśród znajomych i rodziny, a ja zamierzam ją przeczytać po raz kolejny jak do mnie wróci, bo zawiera mnóstwo praktycznych wskazówek Uśmiech
Odpowiedz
#3
Art. ciekawy tylko nic nie wynika z niego pod kątem co mam jeść żeby nie było gorzej niż jest.
Odpowiedz
#4
Myślę że coś w tym jest. Niektore produkty wmagaja procesy zapalne w organizmie np. białko zwierzece, datego dobrze by było ograniczyć jego spozycie. Aczkolwiek nie jestem zwolennikiem restrykcyjnej diety i osobiście jem od wszystkiego po trochu. Zauważyłam jednak, że lepiej się czuje kiedy jem więcej warzyw i owoców i ryby. Jednak każdy z Nas jest inny i jednemu będzie służyło to a innemu tamto...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości