Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biotyna lek dla chorych z postępująca postacią choroby
#1
Bedzie lek dla chorych z postępująca postacią SM. 

https://tacyjakja.pl/cgblog/487/Biotyna-...ia-SM.html
Odpowiedz
#2
(16-05-2016, 22:29)Joanna napisał(a): Bedzie lek dla chorych z postępująca postacią SM. 

https://tacyjakja.pl/cgblog/487/Biotyna-...ia-SM.html

Nie tylko b7 ale inne witaminy z grupy B sa szalenie wazne zwlaszcza b12 i b9. Sa badania gdzie osobom z sm podawano ogromne dawki witaminy z grupy B. Po roku czasu ich niepelnosprawnosc spadla. (Ludzie wstawali z wozka) mieli wiecej siły a ich sprawnosc manualna wzrastala.

Kolejnym istotnym czynnikiem mogącym zapobiegać SM jest odpowiednie spożycie witaminy B12 i kwasu foliowego. Objawami niedoboru tych witamin są zaburzenia funkcjonowania OUN wynikające z demielinizacji mózgu i nerwów obwodowych. Niedoborom tych witamin często towarzyszy zwiększone stężenie homocysteiny uznawanej za przyczynę chorób neurodegeneracyjnych. Zwiększone stężenie homocysteiny obserwuje się u pacjentów z SM, stąd sugestia, że duże stężenie homocysteiny oraz małe stężenia folianów i witaminy B12 mogą się wiązać z ryzykiem rozwoju tej choroby.

Podobne spostrzeżenia dotyczą witaminy D. Autorzy wielu badań zaobserwowali, że jej małe stężenie we krwi oraz niewielki udział produktów będących jej źródłem w diecie może zwiększać ryzyko SM. Przypuszcza się także, że duże spożycie witaminy D może ograniczać demielinizację nerwów obwodowych.


Niedobór witaminy b12 moze powodowac objawy jak w przypadku sm. Ciekawa ksiazka na ten temat jest :-)
Odpowiedz
#3
Witam.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w leczeniu biotyną? Ja przy postaci pp zacząłem kurację. Od jutra mam dawkę 300mg dziennie. Nie spodziewam się rewelacji.
Odpowiedz
#4
Trzeba być dobrej myśli!
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#5
(09-09-2018, 22:39)slaw! napisał(a): Witam.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w leczeniu biotyną? Ja przy postaci pp zacząłem kurację. Od jutra mam dawkę 300mg dziennie. Nie spodziewam się rewelacji.


Zgodnie z badaniami, niespecjalnie działa, nie przeszło II fazy testów klinicznych. W postaci wtórnie postępującej/pierwotnie postępującej - Ocrevus jak na razie tylko (i w Polsce, tylko badania kliniczne)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości