Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cześć
#1
Jestem Justyna od 7 miesięcy leczę się na SM do teraz nie pogodziłam się z tą diagnozą myślałam że jak miałam udar 7 lat temu to mnie nic gorszego nie może spotkać i tu się pomyliłam teraz dom się stał moim więzieniem, a ogród spacerniakiem tak lubiłam w nim pracować a teraz nie mam na nic siły ledwo stoję na nogach.Patrzę jak mój mały kotek biega po trawie wspina się na orzecha i przychodzi na kolana się głaskać a ja go głaszczę a łzy same mi lecą .Myślałam że jestem silna dam radę tak jak dałam 7 lat temu dojść do pełnej sprawności  a jednak się poddaję nie mam już siły dalej walczyć .
Odpowiedz
#2
Witaj Justynko,

Sama nie wiem jak zacząć... Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy, to ta że jesteś bardzo dzielna. Doszłaś do sił po udarze, więc nie trać wiary że i z SM sobie nie poradzisz. Ten brak sił jest strasznie przytlaczajacy ale zmiana leku może go znacznie zniwelować. Chociaż nie wiem czy jesteś objęta już leczeniem i przyjmujesz jakiś lek (?)
Nie poddawaj się i nie trać wiary i nadziei.
Z całego serca życzę Ci wytrwałości i szybkiego powrotu do pełni sił.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#3
Justyna po pierwsze witaj wśród nas. Po drugie bardzo ważne jest pozytywne myślenie. Popatrz na to w ten sposób: masz oczy i widzisz ten piękny otaczający świat. Może powinnaś poszukać pomocy psychologa bo jednak teraz jak jest sił ce to kaszy ma lepszy nastrój a potem w zimie będzie gorzej. Walcz
Odpowiedz
#4
Hej Justyna, bardzo Cię podziwiam, że dałaś radę dojść do siebie po udarze. to przytłaczające, kiedy człowiek tak wiele już zrobił, a wszystko wraca do punktu wyjścia Smutny ja na początku po diagnozie i początku leczenia kilka razy miałam takie upadki (fizyczne i psychiczne) to był najgorszy moment, ale kiedyś wszystko minie i będzie lepiej, mam nadzieję że w Twoim przypadku też tak będzie Uśmiech
Odpowiedz
#5
mpmarzena jestem objęta programem leczenia brałam Betaferon teraz biorę Awonex i lekarka proponuje mi zmianę na tabletki i chyba z niej skorzystam właśnie ten brak sił mnie dobija zawsze byłam aktywna wychowałam 4 wspaniałych dzieci i widzę jak im jest ciężko bo czują jak ja się męczę jak się miotam .Bardzo liczę że się poprawi dziękuję za wiarę we mnie .

mufa też pomyślałam o psychologu i na pewno skorzystam z jego pomocy bo czuję że sobie sama nie poradzę teraz dużo czasu spędzam w ogrodzie i mam wyzwanie robimy remont mieszkania córki więc trzeba wszystko organizować .

agica też mam takie wzloty i upadki tych jest zdecydowanie więcej ale nie mogę się poddać może wszystko się unormuje o jakoś będę funkcjonować Uśmiech
Odpowiedz
#6
No to jesteśmy w domu Uśmiech
Ja też brałam Avonex przez 4 lata i wiem co to za zmęczenie nim wywołane. Teraz jestem na Tecfiderze i nie ma śladu po zmęczeniu.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#7
Właśnie też mam zmienić na Tecfiderę i oby było u mnie tak jak u Ciebie
Odpowiedz
#8
Cześć JustynaUśmiech witaj na forumUśmiech
Odpowiedz
#9
Hela dziękuję za przywitanie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości