Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hej.Jestem w trakcie diagnozy...
#11
Prążków brak ale IgG i IgA w PMR powyżej normy...no i dysfunkcja bariery krew-mózg.Neuro stwierdził że sobie wmowilem sm.Tylko że objawy jak były tak i są mimo psychotropow...facet myśli że chce ich nabrać ...ja pitolę...chyba mają wytyczne z NFZ żeby wysyłać do psychiatry i wmawiać im psychosomatyczne objawy...chyba czas na rezonans odc szyjnego...
Odpowiedz
#12
Skoro nie masz ani zmian w mri ani prążków to według mnie mało prawdopodobne że to sm. Skonsultuj jeszcze wyniki z innym neurologiem skoro masz wątpliwości co do diagnozy tego u którego byłeś. Jeśli objawy nie ustępują to szukaj dalej. Może inny lekarz zleci więcej badań.
Powodzenia Uśmiech
Odpowiedz
#13
Zmiany sa w mri ale nie demielizacyjne.Pare ognisk hiperintensywnych niedokrwiennych w bialej istocie.Ten lekarz /tak czytalem/ nawet psychologa wysylal do psychologa.Moze wieksze zmiany sa w szyjnym.
Odpowiedz
#14
A może to co innego nie sm, znajdź innego lekarza i się skonsultuj


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#15
Gdyby u nas dla tym z podejrzeniem SM dawali Solumedrol /jak na zachodzie/diagnozy byłyby blyskawiczne ale ten kraj jest chory.Trzeba udowadniac neurologom że sie choruje tracac przy tym cenny czas i zdrowie.Pewnie NFZ chce by jak najmniej osób dostało diagnoze bo to kosztuje...Jesli ktoś reaguje na sterydy tzn że ma SM
Odpowiedz
#16
No chyba niekoniecznie, solu jest silnie przeciwzapalny, i pewnie inne stany zapalne też na niego reagują, a do MRI odcinka szyjnego pewnie nie było wskazań. Nie na tym diagnoza polega że sprawdzają jaki lek zadziała. Skonsultuj się z innym lekarzem, może będzie Cię potrafił pokierować dalej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości