Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strach przed badaniem
#11
Miałam ten zabieg wykonywany trzykrotnie i zawsze bezboleśnie więc nie ma się czym martwić  Uśmiech najgorsze to leżenie po nim, ale przynajmniej odpoczniesz za wszystkie czasy  Uśmiech
Odpowiedz
#12
U mnie samo pobieranie poszło szybko dopiero później zaczęła się jazda z bólem głowy ale w moim przypadku chciałam wszystko szybko żeby jak już będzie diagnoza to zacząć leczenie.
Odpowiedz
#13
Ivona, ja też należę do tych strachliwych,  ale nie taki diabeł straszny. Ja mieszkam w Niemczech i tutaj też robi się to badanie ambulatoryjnie. Miałam termin u mojego neurologa w gabinecie na ósmą rano. Posadził mnie na kozetce, kazał pochylić się do przodu i po dwóch minutach było po sprawie. 
W czasie kiedy płyn kapał do probówki trochę zakręciło mi się w głowie,  ale to raczej z tego mojego strachu. Lekarz położył mnie na chwilę na tej kozetce i jak trochę doszłam do siebie, to wygonił mnie do domu. Kazał się oszczędzać w ten dzień i nic nie dźwigać, ale nie otrzymałam żadnych zakazów ani nakazów więcej. Nawet w domu nie kazał się kłaść, ja to co prawda zrobiłam, bo moja mama, stara polska pielęgniarka mnie zagoniła do łóżka, ale do toalety wstawałam sama, a pod wieczór już normalnie chodziłam po mieszkaniu . Tak jak to robią w Polsce jest prawdopodobnie lepiej i bezpieczniej, ale mi też nic nie było, więc głowa do góry,  będzie dobrze
Odpowiedz
#14
No to nadszedł ten dzień, jutro szpital i pobieranie płynu z kręgosłupa. Może w końcu dowiem się czy to SM na prawdę. Pozdrawiam wszystkich
Odpowiedz
#15
PowodzeniaOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#16
(15-08-2018, 11:24)Ivona napisał(a): No to nadszedł ten dzień, jutro szpital i pobieranie płynu z kręgosłupa. Może w końcu dowiem się czy to SM na prawdę. Pozdrawiam wszystkich
3 maj sie cieplo!
Odpowiedz
#17
będzie dobrze, trzymaj się Uśmiech
Odpowiedz
#18
(24-07-2018, 13:30)hela napisał(a): Masz całkowitą racjęUśmiech  niepewność jest gorsza od chorobyUśmiech  Trzymaj się ciepło i daj znać co dalejUśmiech

Jestem po szpitalu i pobraniu płynu. Fakt nie bolało i jestem ponoć zdrowa bo płyn ujemny. Po roku strachu cierpienia bólu w szpitalu mnie uzdrowiono i pozostawiono ze wszystkim
Odpowiedz
#19
Zawsze możesz wszystkie swoje wyniki skonsultować z jakimś innym lekarzem, najlepiej specjalistą od sm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#20
czemu nie robią podstawowego MRI Smutny
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości