Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień dobry
#1
Witam mam na imię Tomek od 6 miesęcy cierpnie mi lewy policzek teraz doszło drętwienie dłoni podczas snu. Mam też uczucie przechodzenia ciarek po ciele. Lekarz rodzinny stwierdził że to od leków na nadciśnienie po zmianie leków objawy pozostały. Wizyte u neurologa mam 28.08. Jestem pełen obaw bo samotnie wychowuje 3 letniego syna. Jeżeli to ms nie wiem jak długo będe mógł opiekować się nim sam.
Odpowiedz
#2
Poczekaj spokojnie na wizytę u neuro, rodzinni często nie mają pojęcia o sm, ja miałam porażenie nerwu twarzowego przy rzucie, ale ponoć to bardzo rzadki objaw sm, od jakiejś niespecyficznej zmiany w rdzeniu, i pewnie jakiś problem z kręgosłupem szyjnym mógłby dać podobny objaw. Na razie nie martw się na wyrost, a jakby co z sm się normalnie żyjeUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#3
(09-08-2018, 16:15)Tomek napisał(a): Witam mam na imię Tomek od 6 miesęcy cierpnie mi lewy policzek teraz doszło drętwienie dłoni podczas snu. Mam też uczucie przechodzenia ciarek po ciele. Lekarz rodzinny stwierdził że to od leków na nadciśnienie po zmianie leków objawy pozostały. Wizyte u neurologa mam 28.08. Jestem pełen obaw bo samotnie wychowuje 3 letniego syna. Jeżeli to ms nie wiem jak długo będe mógł opiekować się nim sam.

 Cześć. Najpierw Poczekaj na wizytę u neurologa zobaczysz czy zleci jakieś dodatkowe badania. Nawet jeśli okazałoby się że jesteś chory to nie jest koniec świata. Są leki na MS. Można normalnie funkcjonować. Nie kazdy chory ma rzuty. Sa tacy co maja czesto. Ale teraz skup sie na tym zeby pogadac z neurologiem , zrobic badania i tyle. Dlon ci moze drętwieją przez zla pozycje snu
Odpowiedz
#4
Witajcie ponownie już po wizycie lekarz zlecił rezonans. Jest podejrzenie stwardnienia.Narazie jakoś się trzymam ale co dalej nie wiem.
Odpowiedz
#5
Przede wszystkim się nie zamartwiaj, z sm się normalnie żyje, są dostępne leki, i leczenie które opanowują chorobęUśmiech zresztą na razie nie wiesz co będzie w MRI, może nic, a te dziwne cierpnięcia to np. od kręgosłupa, też tak może być. Jakby to wyglądało bardzo groźnie to pewnie by Cię wysłał neuro do szpitala na diagnostykę i/lub sterydy.
Odpowiedz
#6
Cześć Tomek Uśmiech Nie warto martwić się na zapas. Czasami na podejrzeniu się kończy a jeżeli rzeczywiście to SM, to jest duża szansa na powstrzymnie choroby, jezeli jest wcześnie wykryta. Jak juz wspomniala hela, jest coraz więcej leków i to darmowych, wiec nie ma co się załamywać zawczasu Oczko Trzymam kciuki za Ciebie i koniecznie daj znać co tam u Ciebie Uśmiech
Odpowiedz
#7
Joanno a jakie znasz darmowe leki?
Odpowiedz
#8
(28-08-2018, 16:43)miesta napisał(a): Joanno a jakie znasz darmowe leki?


miesta w tym dziale znajdziesz odpowiedź :

http://www.stwardnienierozsiane.info/for...php?fid=11
Odpowiedz
#9
(28-08-2018, 12:31)Tomek napisał(a): Witajcie ponownie już po wizycie lekarz zlecił rezonans. Jest podejrzenie stwardnienia.Narazie jakoś się trzymam ale co dalej nie wiem.

Nic. Badanie, później następne, później może X kolejnych, później jakaś diagnoza, później leczenie/terapia.
W międzyczasie - życie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości