Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to SM?
#1
Witam, zastanawiam się czy moję objawy w ogóle świadczą o sm. Co jakiś czas zdarzają mi się trzęsienia głowy (nie są ciągle, raczej po prostu w niektóre dni lekko, wręcz niezauważalnie drga mi głowa) czasami nie mam tego wcale, czasami raz dziennie mi drgnie i potem spokój, a rzadziej zdarzy się że cały dzień drga co jakiś czas

Oprócz tego mam mrowienia nóg i rąk, ale występują tylko w konkretnych pozycjach, a po zmianie natychmiastowo ustępują 

Zauważyłem też niewielkie problemy z pamięcią i czasami występujące jakieś skurcze nóg, jednak nie za często 

Czy w ogóle powinienem rozważać to w kategorii SM?
Odpowiedz
#2
Hej, objawy masz typowo neurologiczne, ale w związku z tym radzę Ci pójść do neurologa, powinien Cię skierować na rezonans i rozwiejesz swoje wątpliwości, a im szybciej tym lepiej dla Ciebie. Na prawdę chcielibyśmy Ci tutaj pomóc ale nie jesteśmy lekarzami a i ci do diagnozy potrzebują wyników. U każdego objawy mogą różnie występować. Tylko wiesz liczy się czas rozpoczęcia leczenia. Moje objawy trwały dwa lata i dosłownie trzy razy w roku zwalały z nóg.
Odpowiedz
#3
Cześć, ja bym się nie skupiała na sm, ale odwiedź neuro dla pewności. Skurcze mogą być przy zwykłym niedoborze potasu i magnezu, a trzęsienie głowy może być spowodowany jakimś problemem z kręgosłupem szyjnym. Mrowienia też, zwłaszcza że piszesz że masz je w konkretnych pozycjach, może jakiś ucisk.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#4
Ja też bym obstawiala kregoslup
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości