Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to SM? ??
#11
(12-09-2018, 20:54)Anka napisał(a):
(12-09-2018, 20:45)folami83 napisał(a):
(12-09-2018, 20:39)Anka napisał(a):
(12-09-2018, 20:30)H.klysz@o2.pl napisał(a): Potencjały wywołane to też dość zwodnicza sprawa -- rzadko kiedy pokazują jasny wynik (czyt. obniżona znacznie latencja w jednym oku i normalna w innym). Suche oczy i ból karku to raczej nie jest objaw SM.

Rezonans głowy + szyi (a najlepiej odcinka piersiowego też) i punkcja. Idź do neurologa/ dobrego internisty i skierowanie do szpitala, umówienie daty przyjęcia i badania. Nie panikować, robić badania.


Ja o potencjałach się dowiedziałam długo po diagnozie. Zwiększyła mi się wada wzroku. Później ból, szczypanie i neurolog zapytał po tym jak okulista nie zauważył pogorszenia wady czy nie chce zrobić potencjałów. Myślałam ze to ważne badanie które tez jest istotne w diagnostyce SM. Ale dobrze wiedzieć [emoji3] podpinam się pod to co napisałeś.  Trzeba zrobić badania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ok...dziękuję Wam za wskazówki.  Jeszcze mi gorzej jak myślę o bieganiu po lekarzach ...? Nie wiem jak sobie sama poradzę jeśli to będzie SM. 


Sama? Napisz cos o sobie więcej 

Chodziło mi że ciężko mi będzie sobie poradzić w życiu z chorobą tym bardziej że jestem sama . 
Odpowiedz
#12
A może wcale nie masz sm, a te objawy z czegoś w pełni wyleczalnego, zresztą my wszyscy żyjemy normalnie, daj znać co słychać, powodzeniaUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#13
(12-09-2018, 20:39)Anka napisał(a): Ja o potencjałach się dowiedziałam długo po diagnozie. Zwiększyła mi się wada wzroku. Później ból, szczypanie i neurolog zapytał po tym jak okulista nie zauważył pogorszenia wady czy nie chce zrobić potencjałów. Myślałam ze to ważne badanie które tez jest istotne w diagnostyce SM. Ale dobrze wiedzieć [emoji3] podpinam się pod to co napisałeś.  Trzeba zrobić badania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jest, jest, jak najbardziej, ale wpływ na badanie ma np. zmęczenie pacjenta i latencja w obu oczach wychodzi obniżona. I teraz:

-  obustronne pozagałkowe zapalenie nerwu, które pacjent 'przeoczył'?
- Pacjent jest zmęczony, bo nie śpi po nocach, bo chodzi od pół roku/roku/dłużej z dziwnymi objawami i teraz mu zaczęto podejrzewać SM więc ma nerwice (zrozumiałe).
- Pacjent ma po prostu taką latencje obustronnie (nikt go nie badał 10 lat temu, więc nie wiemy)


Badanie jest generalnie miarodajne, jak wychodzi znacznie obniżona latencja (125 - 130) w jednym oku a w drugim normalnie (najczęściej) albo w obu (ale to się zdarza raczej w późnym etapie choroby), ale przy takich wynikach najczęściej to pacjent już dawno był u okulisty, bo nic nie widział przez miesiąc na przykład i jest ono zbędne.
Odpowiedz
#14
(13-09-2018, 02:16)WorkBorg napisał(a):
(12-09-2018, 20:39)Anka napisał(a): Ja o potencjałach się dowiedziałam długo po diagnozie. Zwiększyła mi się wada wzroku. Później ból, szczypanie i neurolog zapytał po tym jak okulista nie zauważył pogorszenia wady czy nie chce zrobić potencjałów. Myślałam ze to ważne badanie które tez jest istotne w diagnostyce SM. Ale dobrze wiedzieć [emoji3] podpinam się pod to co napisałeś.  Trzeba zrobić badania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jest, jest, jak najbardziej, ale wpływ na badanie ma np. zmęczenie pacjenta i latencja w obu oczach wychodzi obniżona. I teraz:

-  obustronne pozagałkowe zapalenie nerwu, które pacjent 'przeoczył'?
- Pacjent jest zmęczony, bo nie śpi po nocach, bo chodzi od pół roku/roku/dłużej z dziwnymi objawami i teraz mu zaczęto podejrzewać SM więc ma nerwice (zrozumiałe).
- Pacjent ma po prostu taką latencje obustronnie (nikt go nie badał 10 lat temu, więc nie wiemy)


Badanie jest generalnie miarodajne, jak wychodzi znacznie obniżona latencja (125 - 130) w jednym oku a w drugim normalnie (najczęściej) albo w obu (ale to się zdarza raczej w późnym etapie choroby), ale przy takich wynikach najczęściej to pacjent już dawno był u okulisty, bo nic nie widział przez miesiąc na przykład i jest ono zbędne.


Hey. To ja. Byłam u neurologa. Wypisałam jej wszystkie objawy...stwierdziła że to objawy nerwicowe. Nie dała żadnego skierowania na żadne badanie ...jedynie na wit.D. Może powinnam się cieszyć. ..ale wg mnie lekarz powinien zrobić badania by wykluczyć przyczyny fizyczne ...potem może powiedzieć że to nerwy. Idę jeszcze do okulisty w przyszłym tyg bo mam słaby wzrok (od lat w jedmym oku minus w drugim plus,a okularów nie noszę ...czy od tego też może boleć oko. Plus od dwóch dni wstaje z opuchnięte powieka w tym oku. W ustach susza . Czytałam o zespole Sjorgerna,ze daje podobne objawy ...ale juz nic nie mowie ...bo są tu ludzie którzy mierzą się z SM...a ja może sobie tylko wymyślam ). No ale okulista tez pewnie nie zrobi jakichś badań . Nie wiem czy martwić się dalej czy co. Nie stać mnie na drogie badania. Gdybym miała kasę juz bym je zrobiła. Póki co zaczęłam brać magnez,wapń ,potas i wit D i probiotyki. Na sposób życia (odżywianie ,branie leków itd.)są miliony przepisów. ..tylko który jest najlepszy.
Odpowiedz
#15
(14-09-2018, 14:06)folami83 napisał(a):
(13-09-2018, 02:16)WorkBorg napisał(a):
(12-09-2018, 20:39)Anka napisał(a): Ja o potencjałach się dowiedziałam długo po diagnozie. Zwiększyła mi się wada wzroku. Później ból, szczypanie i neurolog zapytał po tym jak okulista nie zauważył pogorszenia wady czy nie chce zrobić potencjałów. Myślałam ze to ważne badanie które tez jest istotne w diagnostyce SM. Ale dobrze wiedzieć [emoji3] podpinam się pod to co napisałeś.  Trzeba zrobić badania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jest, jest, jak najbardziej, ale wpływ na badanie ma np. zmęczenie pacjenta i latencja w obu oczach wychodzi obniżona. I teraz:

-  obustronne pozagałkowe zapalenie nerwu, które pacjent 'przeoczył'?
- Pacjent jest zmęczony, bo nie śpi po nocach, bo chodzi od pół roku/roku/dłużej z dziwnymi objawami i teraz mu zaczęto podejrzewać SM więc ma nerwice (zrozumiałe).
- Pacjent ma po prostu taką latencje obustronnie (nikt go nie badał 10 lat temu, więc nie wiemy)


Badanie jest generalnie miarodajne, jak wychodzi znacznie obniżona latencja (125 - 130) w jednym oku a w drugim normalnie (najczęściej) albo w obu (ale to się zdarza raczej w późnym etapie choroby), ale przy takich wynikach najczęściej to pacjent już dawno był u okulisty, bo nic nie widział przez miesiąc na przykład i jest ono zbędne.


Hey. To ja. Byłam u neurologa. Wypisałam jej wszystkie objawy...stwierdziła że to objawy nerwicowe. Nie dała żadnego skierowania na żadne badanie ...jedynie na wit.D. Może powinnam się cieszyć. ..ale wg mnie lekarz powinien zrobić badania by wykluczyć przyczyny fizyczne ...potem może powiedzieć że to nerwy. Idę jeszcze do okulisty w przyszłym tyg bo mam słaby wzrok (od lat w jedmym oku minus w drugim plus,a okularów nie noszę ...czy od tego też może boleć oko. Plus od dwóch dni wstaje z opuchnięte powieka w tym oku. W ustach susza . Czytałam o zespole Sjorgerna,ze daje podobne objawy ...ale juz nic nie mowie ...bo są tu ludzie którzy mierzą się z SM...a ja może sobie tylko wymyślam ). No ale okulista tez pewnie nie zrobi jakichś badań . Nie wiem czy martwić się dalej czy co. Nie stać mnie na drogie badania. Gdybym miała kasę juz bym je zrobiła. Póki co zaczęłam brać magnez,wapń ,potas i wit D i probiotyki. Na sposób życia (odżywianie ,branie leków itd.)są miliony przepisów. ..tylko który jest najlepszy.


Napisz z jakiego jestes miasta moze ktos na forum poleci ci jakiegos lekarza. Jak masz wade wzroku i nie nosisz okularow to niestety ale bedziesz odczuwać tego skutki. Tak zgadzam sie z toba, lekarka powinna zlecić jakies badania albo skierować cie do innego lekarza. Nerwice ci zasugerowała jak mowilas ze podejrzewasz sm? Czy od tak rzuciła temat?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#16
Miałaś badanie neurologiczne? W sensie - pełne (dłuższe niż 3 minutowe odruchy i przewodzenie głowy do klatki piersiowej plus stanie na złączonych stopach)?

Zespół sjorgena rzadko kiedy występuje sam - często jest wtórny do zakażenia np HCV. (Nie mówię, ze masz hcv ani sjorgena, tylko ze ma podstawie suchej jamy ustnej trudno to stwierdzić ;Oczko
Odpowiedz
#17
(14-09-2018, 14:24)WorkBorg napisał(a): Miałaś badanie neurologiczne? W sensie - pełne (dłuższe niż 3 minutowe odruchy i przewodzenie głowy do klatki piersiowej plus stanie na złączonych stopach)?

Zespół sjorgena rzadko kiedy występuje sam - często jest wtórny do zakażenia np HCV. (Nie mówię, ze masz hcv ani sjorgena, tylko ze ma podstawie suchej jamy ustnej trudno to stwierdzić ;Oczko

Nie nie miałam nigdy żadnych badań oprócz tych o których piszesz. 
Nie wiem co to HCV ? 

(14-09-2018, 14:58)folami83 napisał(a):
(14-09-2018, 14:24)WorkBorg napisał(a): Miałaś badanie neurologiczne? W sensie - pełne (dłuższe niż 3 minutowe odruchy i przewodzenie głowy do klatki piersiowej plus stanie na złączonych stopach)?

Zespół sjorgena rzadko kiedy występuje sam - często jest wtórny do zakażenia np HCV. (Nie mówię, ze masz hcv ani sjorgena, tylko ze ma podstawie suchej jamy ustnej trudno to stwierdzić ;Oczko

Nie nie miałam nigdy żadnych badań oprócz tych o których piszesz. 
Nie wiem co to HCV ? 

Nie no tak napisałam o tym Sjorgenie bo bóle stawów suche oczy usta ...tak tylko pomyślałam.  
Odpowiedz
#18
Wirusowe zapalenie wątroby typu C, niech cię ręka boska broni czytać o tym w internecie, to się na prawdę łatwo diagnozuje i leczy w dzisiejszych czasach.

Na razie jedz witaminki i postaraj się zrelaksować, jak się nie poprawi to idź do dobrego internisty i dokładnie przedstaw historię choroby.

Taka drobna rada, jeżeli faktycznie byłabyś u lekarza za miesiąc czy dwa, zacznij od pierwszych objawów, one bardzo często wskazują na konkretną jednostkę chorobową, później może się robić misz-masz.

W ogóle, w diagnozie i problemach diagnostycznych czegokolwiek, dobry internista jest na wagę złota.
Odpowiedz
#19
Tylko musi być na prawdę dobry, ja już trafiłam takiego który mi leczył zawroty głowy tabletami kiedy rzut mi się zaczął (a jeszcze byłam przed diagnozą). A uzupełnienie potasu i magnezu + wit D zawsze jest korzystne.
Odpowiedz
#20
(14-09-2018, 15:15)WorkBorg napisał(a): Wirusowe zapalenie wątroby typu C, niech cię ręka boska broni czytać o tym w internecie, to się na prawdę łatwo diagnozuje i leczy w dzisiejszych czasach.

Na razie jedz witaminki i postaraj się zrelaksować, jak się nie poprawi to idź do dobrego internisty i dokładnie przedstaw historię choroby.

Taka drobna rada, jeżeli faktycznie byłabyś u lekarza za miesiąc czy dwa, zacznij od pierwszych objawów, one bardzo często wskazują na konkretną jednostkę chorobową, później może się robić misz-masz.

W ogóle, w diagnozie i problemach diagnostycznych czegokolwiek, dobry internista jest na wagę złota.

Dziękuję za wszystkie Wasze odpowiedzi !
Zobaczę jakie badania uda mi się zrobić na własną rękę.  
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości