Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy potraficie mi pomóc?
#1
Dzień dobry
Czy moje objawy mogą wskazywać na sm?
Od kilku miesięcy mam dokuczliwe zawroty glowy przy wstawaniu/podnoszeniu się (przez chwile ciemno przed oczami/ i duszności ,tak jak bym miał za chwile zemdleć).
Mam problemy jelitowe które pojawiaja się z nienacka i same znikają .(utrzymują sie tak około 2 tygodnie).
3 tygodnie temu zgłosiłem się do lekarza z problemem z lewa nogą/odcinek strzakowy(uczucie zdretwienia  i rozsadzających ból od środka ). Miałem objawy tzw „opadającej stopy”.
Lekarz pierwszego kontaktu przypisał mi leki przeciwzapalne.Po tygodniu objawy zaczęły słabnąć.
Mam także problemy w sferze sexualnej , ale być moze to przez lekka depresje.
Zauwazylem u siebie trochę słabszy wzrok (obraz trochę rozmazany), ale tak samo jak z wcześniejszymi objawami pojawia się i znika.
Od czasu do czasu czuje lekki ból na dnie gałki ocznej.
Może to trochę śmiesznie zabrzmi ale słyszę szum w uszach.
 
Mam 22 lata / 70 kg wagi / wysportowany/dobrze się odżywiam/nie pale i nie pije.
Odpowiedz
#2
Jesteś pewien, że to jest "opadająca stopa"? (nie mogłeś stanąć na palcach, wlokłeś za sobą wyraźnie stopę, nie mogłeś 'wskoczyć' na stopień na schodach obiema stopami).

Problemy w sferze seksualnej podejrzewam, że to raczej stres (w SMie występują zazwyczaj dużo, dużo później).

Problemy jelitowe jakiej natury? Zaparcia? Rozwolnienia?


Od kilku miesięcy mam dokuczliwe zawroty glowy przy wstawaniu/podnoszeniu się (przez chwile ciemno przed oczami/ i duszności ,tak jak bym miał za chwile zemdleć). - to to w ogóle bardziej krążeniowe/ciśnieniowe sprawy. w SMie zawroty głowy są stałe przy utrzymywaniu pozycji pionowej.

Jeżeli FAKTYCZNIE masz opadającą stopę i nie miałeś jakiegoś niedawnego urazu (a nie po prostu osłabioną nogę, odcinek piszczelowy etc.) to zapraszam do porządnego neurologa i domagaj się rezonansu nie tylko głowy ale i szyi + odcinka piersiowego.

Skąd jesteś, użytkownicy dobrze cię pokierują do kogo iść Oczko.

Dawaj znać na bieżąco!

PS - Jeżeli zaczęło się od problemów jelitowych, to też jest dość dobra wskazówka - problemy gastroenterologiczne mogą dawać MNÓSTWO objawów neurologicznych. Więc nie nastawiaj się na razie na nic.

PS2 - co do "nie picia", nie wiesz co tracisz Oczko) Polecam dobrą szkocką.
Odpowiedz
#3
Zgadzam się z kolegą, powinieneś odwiedzić dobrego lekarza neurologa, a na początek odwiedź rodzinnego, opowiedz mu o wszystkich tych problemach, może Cię też do gastrologa skieruje, trafiłeś na forum pewnie szukając w necie swoich objawów, i pewnie naczytałeś się niepotrzebnie, lepiej skorzystać z pomocy lekarzy specjalistów, my pomożemy ale nie stawiamy diagnozy. Tak jak napisał WorkBorg te objawy mogą świadczyć o zupełnie różnych dolegliwościach. Powodzenia[emoji2]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#4
(13-09-2018, 20:00)Szymonek napisał(a): Dzień dobry
Czy moje objawy mogą wskazywać na sm?
Od kilku miesięcy mam dokuczliwe zawroty glowy przy wstawaniu/podnoszeniu się (przez chwile ciemno przed oczami/ i duszności ,tak jak bym miał za chwile zemdleć).
Mam problemy jelitowe które pojawiaja się z nienacka i same znikają .(utrzymują sie tak około 2 tygodnie).
3 tygodnie temu zgłosiłem się do lekarza z problemem z lewa nogą/odcinek strzakowy(uczucie zdretwienia  i rozsadzających ból od środka ). Miałem objawy tzw „opadającej stopy”.
Lekarz pierwszego kontaktu przypisał mi leki przeciwzapalne.Po tygodniu objawy zaczęły słabnąć.
Mam także problemy w sferze sexualnej , ale być moze to przez lekka depresje.
Zauwazylem u siebie trochę słabszy wzrok (obraz trochę rozmazany), ale tak samo jak z wcześniejszymi objawami pojawia się i znika.
Od czasu do czasu czuje lekki ból na dnie gałki ocznej.
Może to trochę śmiesznie zabrzmi ale słyszę szum w uszach.
 
Mam 22 lata / 70 kg wagi / wysportowany/dobrze się odżywiam/nie pale i nie pije.
Czy ten szum w uszach jest jednostajny i trwa cały czas czy występuje tylko w trakcie jakichs czynnosci typu obrot głowy podniesienie ręki

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#5
Problem z nogą polegał na tym , tak jak wyżej wymieniłem plus to że nie mogłem zadrzeć stopy oraz palców to góry(maxymalny kąt zadaracia wynosił 100stopni) A stając na pięcie , stopa samoczynnie opadała.
Problemy jelitowe przeważnie niestrawności biegunka, cuchnące gazy.( robiłem gastroskopię wraz z wymazem które nic nie wykazało).
Szum w uszach jest jednostajny, najbardziej przeszkadza gdy kładę się spać i w mieszkaniu jest cicho i spokojnie .

Pochodzę z okolic Białegostoku Uśmiech
Odpowiedz
#6
Mam nadzieję, że użytkownicy polecą neurologa. Idź do dobrego internisty (dobrego!), on powinien pokierować cię dalej. Jednocześnie, jeżeli chcesz, możesz odwiedzić neuro. Koniecznie rezonans szyi i odcinka piersiowego (poza głową). Możesz zrobić rezonans kręgosłupa na własny koszt (przynajmniej na rezonansie 2T), natomiast głowy nie próbuj, to badanie musi zlecić neurolog (odpowiednie ustawienia maszyny).
Odpowiedz
#7
Szymonek skąd jesteś?  prościej będzie polecić lekarza.
Odpowiedz
#8
Województwo podlaskie / Białystok Uśmiech
Odpowiedz
#9
To nie moje rejony, ale napewno ktoś poleci neuro z Twoich okolic.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości