Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Solumedrol bez diagnozy?
#21
Niech gamera poda link do tego artykułu, jest tu na to dział „ciekawe linki”, nie ma linku to ja w to nie wierzę, 10% to dużo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#22
https://www.medicalnewstoday.com/articles/322859.php

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#23
(22-09-2018, 21:34)gamera11 napisał(a): https://www.medicalnewstoday.com/articles/322859.php

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka

I w jaki sposób tu zadziała Solumedrol?

(poza tym, absolutnie 10% chorych na SM to to nie jest, to jest 10 osób z próbki wybranej celowo do doświadczenia).
Odpowiedz
#24
(22-09-2018, 21:34)gamera11 napisał(a): https://www.medicalnewstoday.com/articles/322859.php

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka


12 mózgów ze 100 to nie 10% chorych, w artykule nic nie ma o tym żeby ci chorzy za życia (badane były tylko mózgi po śmierci pacjenta) nie mieli prążków, a i chorzy mieli też zmiany w rdzeniu, różnica jest tylko w tym że w tych mózgach zamiast zmian demielinizacyjnych, były obumarłe neurony. I dlatego jestem za tym żeby zamieszczać linki do takich rewelacji, a nie pisać bardzo uproszczonych i mylnych tłumaczeń.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

(22-09-2018, 21:52)WorkBorg napisał(a):
(22-09-2018, 21:34)gamera11 napisał(a): https://www.medicalnewstoday.com/articles/322859.php

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka

I w jaki sposób tu zadziała Solumedrol?

(poza tym, absolutnie 10% chorych na SM to to nie jest, to jest 10 osób z próbki wybranej celowo do doświadczenia).


Na zmarłego solu nie podziała[emoji6] Badania były postmortem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A tak się zastanawiając, 12 przypadków ze 100 i to specjalnie wybranych, to chyba zbyt mała próba żeby mowić o nowym podtypie sm. Nie jestem badaczem nie znam się, ale statystykę ogarniam. Badania mają zbliżyć naukowców do poznania mechanizmów wywołujących chorobę, w tym celu bardzo mała próba może być wystarczająca.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#25
(22-09-2018, 13:59)gamera11 napisał(a): Czytałam że ostatnio naukowcy odkryli że 10% chorych na SM ma pełne objawy choroby mimo braku zmian demieli i prążków.W tej sytuacji Solumedrol móglby potwierdzić że ktos jest chory likwidując objawy

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka


A jaki lekarz od tak da Solu żeby potwierdzić czy ktoś ma SM czy nie? Poza tym już kilka osób pisało- solu pomaga ale nie od tak od razu. Wiec teraz przyjmijmy ze taka osoba bez prążków i zmian dostanie solu. I po jakimś czasie miną objawy to skąd pewność ze minęły po Solu a nie same z siebie. Chore to troszkę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#26
A jeśli objawy nie mijają np po 8 miesiącach a po Solu się cofają?To już chyba wiadomo oo czym?

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#27
(23-09-2018, 05:56)gamera11 napisał(a): A jeśli objawy nie mijają np po 8 miesiącach a po Solu się cofają?To już chyba wiadomo oo czym?

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka


Moim zdaniem nie. Zbieg okoliczności. Napisze po raz któryś z kolei. Ja nie mialam podczas rzutu podanego Solu. Po 6 tyg objawy minęły: ale każdy tutaj i mój neuro mówią to samo. Solu nie działa od chwili jak się go poda i nagle człowiek uzdrowiony. Solu nie jest obojętny dla organizmu to nie działa tak ze się wychodzi ze szpitala i można góry przenosić. Ludzie pisali ze po Solu dochodzili do siebie przez dłuższy czas. Poza tym watpie żeby rzut trwał 8 mcy. Jeśli jest pogorszenie stanu zdrowia -przez 8 mcy te same odczucia SM to raczej juz nie odwracalne . Tak mi podpowiada moja logika. I watpie zeby po 8 mcach katuszy SMowych nagle po podaniu Solu wszystko minelo. Sporo osob mialo rzut czy rzuty w ciagu roku dostali Solu ale podczas MRI kontrolnego nie okazalo sie ze dzieki Solu sa zdrowi. O co Ci chodzi? Czy Solu twoim zdaniem wyleczy nas z SM i powinno byc stosowane jako forma leczenia zamiast lekow typu Betaferon itp?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#28
Chodzi o to że Solu mogłoby być traktowane jako wykrywacz SM.Skoro działa to pacjent jest chory.Do diagnozy nie dochodzilibyśmy wtedy latami.

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#29
(23-09-2018, 06:57)gamera11 napisał(a): Chodzi o to że Solu mogłoby być traktowane jako wykrywacz SM.Skoro działa to pacjent jest chory.Do diagnozy nie dochodzilibyśmy wtedy latami.

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka


Nie widzę w tym sensu. Lekarze myślę ze również. Jakby widzieli to by nie robili nam badan ktore robia zeby potwierdzic lub wykluczyć SM


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

(20-09-2018, 11:13)miesta napisał(a): Na zachodzie zanim zdiagnozują wczesniej na podstawie objawow podaja sterydy.U nas ze względow szczednosciowych jest inaczej.Może prywatne kliniki się tym zajmują?

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka


Oszczędnościowych? A nie zdrowo rozsadkowych? Na jakiej podstawie maja dac komus cos co nie jest obojetne dla organizmowi? Solu to steryd a nie fervex .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

(23-09-2018, 07:10)Anka napisał(a):
(23-09-2018, 06:57)gamera11 napisał(a): Chodzi o to że Solu mogłoby być traktowane jako wykrywacz SM.Skoro działa to pacjent jest chory.Do diagnozy nie dochodzilibyśmy wtedy latami.

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka


Nie widzę w tym sensu. Lekarze myślę ze również. Jakby widzieli to by nie robili nam badan ktore robia zeby potwierdzic lub wykluczyć SM


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

(20-09-2018, 11:13)miesta napisał(a): Na zachodzie zanim zdiagnozują wczesniej na podstawie objawow podaja sterydy.U nas ze względow szczednosciowych jest inaczej.Może prywatne kliniki się tym zajmują?

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka


Oszczędnościowych? A nie zdrowo rozsadkowych? Na jakiej podstawie maja dac komus cos co nie jest obojetne dla organizmu?Solu to steryd a nie fervex .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#30
(23-09-2018, 06:57)gamera11 napisał(a): Chodzi o to że Solu mogłoby być traktowane jako wykrywacz SM.Skoro działa to  pacjent jest chory.Do diagnozy nie dochodzilibyśmy wtedy latami.

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka


Nie do końca. Anemia złośliwa, która może powodować stany zapalne, również reaguje na solu medrol (przynajmniej chwilowo).
Choroba Wilson'a, która cudownie imituje SM, nie reaguje na sterydy, ale ich podanie może cię zabić. Pozdrawiam taką diagnostykę różnicową.

Hela - z tym pytaniem "jak tu pomoże solu" odnosiłem się do tytułu wątku bardziej Oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości