Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prążki oligoklonalne/ indeks igG
(28-01-2022, 09:48)e-smka napisał(a): A u neurologa z tym byłaś czy u rodzinnego?

u neurologa , nawet kilku i nie wiedzą co mi jest
Odpowiedz
(28-01-2022, 15:41)e-smka napisał(a): I nic nie zalecili?

w rezonansie głowy zmiany o charakterze naczyniopochodnym i do kontroli , w rezonansie szyjnym nic , nie miałam jeszcze piersiowego , a poza tym nic mi nie zlecili , a od trech miesięcy źle się czuję i żadnej diagnozy
Odpowiedz
No tak neurolodzy. Normalka. Pewnie odruchy w normie i niespecyficzny objawy. źle się czujesz a coś konkretnego ?
Odpowiedz
(28-01-2022, 19:45)Lusia98 napisał(a): No tak neurolodzy. Normalka. Pewnie odruchy w normie i niespecyficzny objawy. źle się czujesz a coś konkretnego ?

od trzech miesięcy mam osłabienie w mięśniach nóg i rąk , poza tym też ból i takie mrowienie z pieczeniem i jestem ogólnie osłabiona , na samym początku neurolodzy twierdzili ,że pewnie przeszłam covid , potem jak wspominałam rezonans głowy i szyi , oraz punkcja lędźwiowa , w której wyszła albumina pmr podwyższona i nie wiem co to oznacza , stwierdzili polineuropatię , ale żadnego leczenia a mój stan zdrowia bez zmian
Odpowiedz
A cukier? Sprawdzalas?
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
(28-01-2022, 23:37)Bubka napisał(a): A cukier? Sprawdzalas?

tak , ale podstawowe badanie i jest w normie , chyba  że z krzywej cukrowej by coś wyszło
Odpowiedz
(28-01-2022, 19:59)Siklawa2 napisał(a):
(28-01-2022, 19:45)Lusia98 napisał(a): No tak neurolodzy. Normalka. Pewnie odruchy w normie i niespecyficzny objawy. źle się czujesz a coś konkretnego ?

od trzech miesięcy mam osłabienie w mięśniach nóg i rąk , poza tym też ból i takie mrowienie z pieczeniem i jestem ogólnie osłabiona , na samym początku neurolodzy twierdzili ,że pewnie przeszłam covid , potem jak wspominałam rezonans głowy i szyi , oraz punkcja lędźwiowa , w której wyszła albumina pmr podwyższona i nie wiem co to oznacza , stwierdzili polineuropatię , ale żadnego leczenia a mój stan zdrowia bez zmian
Mam dokładnie to samo co Ty plus jeszcze wiele innych objawów. Też na początku myślałam, że to stwardnienie rozsiane. Lekarze nawet podejrzewali zespół devica, natomiast wszelakie badania nie wskazywały ani na sm ani na devica. Rezonanse praktycznie czyste, prążków brak i p/c przeciwko akwaporynie 4 tez brak. Co się okazało, jest to borelioza. Prawdopodobnie wieloletnia, bo zrobiła takie spustoszenie, że to szok. Polecam zrobić badania na p/c przeciwko borelli.
Odpowiedz
Ja miałam pukcje 2x.I 2x miałam ujemną. Punkcja jest nie wiarygodna
Odpowiedz
IwOna a co masz na myśli pisząc że miałaś punkcję ujemną?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości