Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Copaxone
#1
Witam.  Na sm choruje moja mama i wlasnie w jej sprswie bedzie. Mama od 2015 roku ma zdiagnozowane sm i przyjmuje copaxone 40. W tamtym roku po podaniu sobie dawki miala straszny atak dusznosci, przyjechalo pogotowie podali tlen, leki rozkurczowe i jakos sie mama pozbierala. Wszyscy steierdzili ze wyniklo to pewnie z winy zlego wstrzyknienia sobie leku. Od tego czasu lek podaje mamamie znajoma pielegniarka. Ale nieststy tydzien temu akcja byla duzo gorsza. Bezdech, utrata przytomnosci, cisnienie spadlo calkiem, nie mozliwe do oznaczenia. Pogotowie, tlen, jakies rozkuczowe i generalnie bylo bardzo kiepsko. Bardzo. Po okolo pol godziny mama powoli zaczela wracac. Ale jest slabiutka. I przerażona co dalej. Kazdy kolejny zastrzyk to mega stres dla wszystkich a nie wspomnę o mami. Czy ktos z Was mial cos podobnego? Czy ktos z Was moze mi powiedzieć co to moze byc? Mama boi sie o to ze kolejnej takiej akcji nie przezyje a w najlepszym wypadku będzie lezaca i bez kontaktu... prosze o pomoc.
Odpowiedz
#2
Cześć, witaj na forum, ja co prawda biorę tecfidere ale napewno ktoś Ci coś poradzi, napewno trzeba porozmawiać z neuro o tym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#3
Wstenie juz rozmawialam z pania dr. Nie roztrzasala sytuacji. Powiedziala ze zmienimy na leczenie w formie tabletki. Boje sie o skutki uboczne. Mama jest bardzo chudziutenka i az strach pomyslec jak by tak jakies niezyty zoladka doszly czy jrlitowe to zniknie po prostu.
Odpowiedz
#4
Ja na tecfiderze przytyłamUśmiech jak się je regularnie to nie ma problemów z żołądkiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#5
O masakra chyba tabletki i to jak najszybciej a o żołądek to można zadbać (osłonowe i tabletki łykane z treściwym posiłkiem). Powodzenia
Odpowiedz
#6
No no masakra jak fiks Smutny i mamy mi tak szkoda. Boi sie zastrzyku, boi sie zmiany leku...
Odpowiedz
#7
Tecfidera działa zupełnie inaczej niż copaxone. Nie powinno być reakcji uczuleniowej.
Plus, jest znacznie mocniejsza i nowocześniejsza terapia niż Copxone.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#8
Witam. Pisałam ostatnio a właściwie to założyłam nowy wątek o copaxone i przypadku mojej mamy - bardzo ciężka reakcja po podaniu sobie dawki copaxone. Sprawa poszła w tą strone że dziś właśnie pani neuro zmieniła jej copaxone na aubagio. Nie wiem jak teraz będzie i jakie skutki mocno uboczne jej się przytrafią tym razem. Generalnie to mama po całej akcji jest bardzo słaba i lichutka i boli ją dość prawa ręka cała. powiedzcie mi czy to może być właśnie rzut? dzisiejsza wizyta wiele nowego nie wniosła - o tej reakcji na copaxone pani nie wypowiedziała się zbytnio nic oprócz tego że jeszcze o takim czymś nie słyszała u nikogo i że jak dalej będzie taka kiepska to powinna jechać do szpitala na sterydy... ale słowo że "tak ma pani właśnie rzut choroby" nie padło? Rozjaśnicie mi co nieco?
Odpowiedz
#9
(07-11-2018, 13:27)Aga napisał(a): Witam. Pisałam ostatnio a właściwie to założyłam nowy wątek o copaxone i przypadku mojej mamy - bardzo ciężka reakcja po podaniu sobie dawki copaxone. Sprawa poszła w tą strone że dziś właśnie pani neuro zmieniła jej copaxone na aubagio. Nie wiem jak teraz będzie i jakie skutki mocno uboczne jej się przytrafią tym razem. Generalnie to mama po całej akcji jest bardzo słaba i lichutka i boli ją dość prawa ręka cała. powiedzcie mi czy to może być właśnie rzut? dzisiejsza wizyta wiele nowego nie wniosła - o tej reakcji na copaxone pani nie wypowiedziała się zbytnio nic oprócz tego że jeszcze o takim czymś nie słyszała u nikogo i że jak dalej będzie taka kiepska to powinna jechać do szpitala na sterydy... ale słowo że "tak ma pani właśnie rzut choroby" nie padło? Rozjaśnicie mi co nieco?

Mama może mieć jakieś pogorszenie w związku ze stresem związanym ze zmianą leku, z tego co napisałaś denerwowała się bardzo. Stres może również wywołać rzut, ale zakładam że neuro ją zbadała, skoro skarżyła się  na jakieś dolegliwości. Oby nowy lek zadziałał lepiej na mamę, powodzeniaUśmiech
Odpowiedz
#10
oby Uśmiech dziękuję Ci za odpowiedź
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości