Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opicinumab
#1
Obiecałem, ze wrzucę krótka notkę, bo dostałem czas jakiś temu pytanie na PW, więc - starając się być fair - co nieco udało mi się jeszcze naskrobać.

Opicinumab - pierwsza terapia remielinizujaca. Remielinizujaca - przywracająca cześć sprawności, „zasklepiająca” cześć ognisk.

W II fazie testów wykryto cześć populacji SMowcow (około 30% pacjentów), którzy odpowiadają na tę terapie. Odpowiadają - następuje częściowe lub pełne przywrócenie sprawności w danym zakresie. Jest to/będzie to terapia dodatkowa do leków immunomoduljacych.

Faza IIb badań kończy się w marcu tego roku.

To są obiecujące wieści, natomiast proponuje ze spokojem czekać na rozwój wypadków. Raz - nie wiemy ile tej sprawności będzie przywrócone, dwa - jak duża i jakie są wyznaczniki tej grupy pacjentów, którzy odpowiedzieli na ten lek.

Natomiast, biorąc pod uwagę Opicinumab, Siponimoid I obecne terapie przeciwzapalne (szczególnie Lemtradę, Ocrevus i Mavenclad), byłbym ostrożnym optymista w perspektywie najbliższych 3-4 lat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#2
Cenne informacje. Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem, że trwają badania nad lekiem mającym na celu remielnizacje. Pytanie jak się maja terminy pojawienia tych leków w programie lekowym w Polsce.
Odpowiedz
#3
(12-01-2019, 13:19)WorkBorg napisał(a): Obiecałem, ze wrzucę krótka notkę, bo dostałem czas jakiś temu pytanie na PW, więc - starając się być fair - co nieco udało mi się jeszcze naskrobać.

Opicinumab - pierwsza terapia remielinizujaca. Remielinizujaca - przywracająca cześć sprawności, „zasklepiająca” cześć ognisk.

W II fazie testów wykryto cześć populacji SMowcow (około 30% pacjentów), którzy odpowiadają na tę terapie. Odpowiadają - następuje częściowe lub pełne przywrócenie sprawności w danym zakresie.  Jest to/będzie to terapia dodatkowa do leków immunomoduljacych.

Faza IIb badań kończy się w marcu tego roku.

To są obiecujące wieści, natomiast proponuje ze spokojem czekać na rozwój wypadków. Raz - nie wiemy ile tej sprawności będzie przywrócone, dwa - jak duża i jakie są wyznaczniki tej grupy pacjentów, którzy odpowiedzieli na ten lek.

Natomiast, biorąc pod uwagę Opicinumab, Siponimoid I obecne terapie przeciwzapalne (szczególnie Lemtradę, Ocrevus i Mavenclad), byłbym ostrożnym optymista w perspektywie najbliższych 3-4 lat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
https://wadalbertb.wordpress.com/2017/10...e-porazki/
Odpowiedz
#4
Byle do przoduUśmiech takie informacje wywołują uśmiech na twarzyUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości