Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odkrycie z Zurichu
#1
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka...anego.read

No i wraca sprawa jelitUśmiech
Odpowiedz
#2
Już to wrzucałam
Odpowiedz
#3
Ja jestem na takie newsy wyczulona. Syn autystyk tez mowili zeby przejsc na diete, zadbac o jelita itp. Po badaniach wyszlo ze nie potrzebuje zadnej diety itp. Owszem sa autystycy ktorzy maja problemy z jelitami itp. Tak samo i osoby z SM. Ja mam od malego zespol jelita drazliwego. Tez slyszalam ze pewnie stad SM u mnie. A zespol jelita drazliwego ma od cholery ludzi. Wiem ze jelita i zdrowy uklad pokarmowy sa istotne. Ale wkurza mnie to ze szukaja przyczyny chorob zawsze w jelitach. Nie wiadomo skad SM czy autyzm to niech bedzie ze jelita?? ale dzieki Ania ze wrzucilas. Mam nadzieje ze nie urazila cie moja odpowiedz
Odpowiedz
#4
(09-11-2018, 12:14)hela napisał(a): Już to wrzucałam

A to sorkiUśmiech

(09-11-2018, 12:15)Anka napisał(a): Ja jestem na takie newsy wyczulona. Syn autystyk tez mowili zeby przejsc na diete, zadbac o jelita itp. Po badaniach wyszlo ze nie potrzebuje zadnej diety itp. Owszem sa autystycy ktorzy maja problemy z jelitami itp. Tak samo i osoby z SM. Ja mam od malego zespol jelita drazliwego. Tez slyszalam  ze pewnie stad SM u mnie. A zespol jelita drazliwego ma od cholery ludzi.  Wiem ze jelita i zdrowy uklad pokarmowy sa istotne. Ale wkurza mnie to ze szukaja przyczyny chorob zawsze w jelitach. Nie wiadomo skad SM czy autyzm to niech bedzie ze jelita?? ale dzieki Ania ze wrzucilas. Mam nadzieje ze nie urazila cie moja odpowiedz

Tu chodzi chyba o oś więcej niż utrzymanie prawidłowej floryUśmiech
Odpowiedz
#5
Ja uwazam - moze blednie- jak blednie to przeprosze za glupote?- ze dopoki nie zostanie na 100% udowodniona przyczyna SM to takie gdybania to nadal gdybania. Nie wiel czy sa prowadzone badania nad tym skad sie bierze SM czy tylko badania jak dziadostwo wyleczyc. To tak jak spotkalam sie z opinia ze SMowcy powinni przestac jesc mieso i produkty mleczne. Sporo osob wrecz stara sie na mnie to wymusic. A moj neuro powiedzia ze mam jesc mieso- ale nie tluste i duzo rybz a jak mleko i nabial mi jie szkodzi to tez mam jesc. Ja to widze tak ze przyczyny SM to jednak nasal jedna wielka niewiadoma. Fajnie ze wrzucilas link na forum. Natomiast mi ciezko w tresc artykulu uwierzyc.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości