Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o udział w badaniu (pozytywne i negatywne następstwa walki z chorobą)
#1
Szanowni Państwo, 

Jestem psychologiem i doktorantem Instytutu Psychologii PAN. 

Prowadzę badania nad negatywnymi i pozytywnymi następstwami silnego stresu w wyniku traumatycznego zdarzenia. Takim zdarzeniem może być choroba, niepełnosprawność, katastrofa, utrata kogoś bliskiego itd. 

http://pomiarstresu.pl 

Doświadczenie przykrego zdarzenia ma zazwyczaj negatywny wpływ na nasze funkcjonowanie. Może pojawić się: lęk, depresja, alienacja czy obniżenie samooceny. Czasami jednak, w obliczu radzenia sobie z trudną sytuacją doświadczamy pewnych korzyści psychospołecznych, np. lepszy kontakt z innymi, przybliżenie do Boga czy docenienie (lub raczej poznanie) prawdziwiej wartości życia. To właśnie te wszystkie zmiany chciałbym zaobserwować i zmierzyć. 

Celem moich badań jest polska adaptacja kwestionariusza The Changes in Outlook Questionnaire (CiOQ). Polska nazwa: Kwestionariusz Nowej Perspektywy (KNP). 

Kwestionariusz Nowej Perspektywy jest poprzedzony krótkim formularzem do zebrania podstawowych informacji o zdarzeniu i osobie badanej, a także dwoma istniejącymi już w obiegu testami: Inwentarz Potraumatycznego Rozwoju i Zrewidowana Skala Wpływu Zdarzeń. 

Niniejsze badanie pozwoli mi ustalić trafność Kwestionariusza Nowej Perspektywy. Innymi słowy: pomoże sprawdzić, czy mój kwestionariusz mierzy to, co mierzyć powinien i jak reaguje z podobnymi testami. 

Całość nie powinna zająć dłużej niż 10-15 minut. 

Udział w badaniu jest anonimowy i dobrowolny. Poprzedzony jest uzyskaniem zgody na wzięcie udział w badaniu. Należy pamiętać, że można odmówić zgody na udział w badaniu bądź wycofać się z niego w każdej chwili, bez podania przyczyny. 

Z góry dziękuję za pomoc i udział w badaniu. 

Jeżeli znacie Państwo inne osoby, które przeżyły traumatyczne zdarzenie, będę wdzięczny za udostępnienie linka i zaproszenie ich do udziału w badaniu w moim imieniu.
Odpowiedz
#2
Zrobione
Odpowiedz
#3
Zrobione
Odpowiedz
#4
Wykonane
Odpowiedz
#5
Wypełniłam
Odpowiedz
#6
Gotowe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#7
Też się dołączyłam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości