Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie się zdiagnozować?
#1
Witam,

Mam zmiany demielnizacyjne w mózgu, poza zaburzeniami równowagi, żadnych innych objawów. Mam skierowanie do kliniki w Katowicach, ale nie mogę się tam dodzwonić. Wiem, że do potwierdzenia lub zaprzeczenia, że to SM potrzebne są dodatkowe badania, ale jak sprawdzałem terminy to może przyjmą mnie w sierpniu przyszłego roku. Co robić do tego czasu? Czekać?

Darek
Odpowiedz
#2
Połóż się na oddział. Przepadają cie, bo muszą. Chyba.
Odpowiedz
#3
Tutaj jest opisane gdzie można się w poszczególnych województwach leczyć. Nie czekaj na tą klinikę gdzie niby masz skierowanie, szukaj w innych placówkach. Pozwolę sobie wkleic linka, żeby łatwiej Ci poszło.
http://www.stwardnienierozsiane.info/for...hp?tid=415
A tak ogólnie to proponowałbym znależć lekarza który przyjmuje na jkims oddziale neurologii gdzie prowadzone są programy i leczenie, iść do niego na jakąś prywatną wizytę i niech dalej pokieruje co i jak.
Odpowiedz
#4
Polecam konsultacje u dr. Maciejowskiego w Centrum Terapii sm w Katowicach, można umówić się prywatnie na wizytę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#5
(29-11-2018, 20:15)darek78 napisał(a): Witam,

Mam zmiany demielnizacyjne w mózgu, poza zaburzeniami równowagi, żadnych innych objawów. Mam skierowanie do kliniki w Katowicach, ale nie mogę się tam dodzwonić. Wiem, że do potwierdzenia lub zaprzeczenia, że to SM potrzebne są dodatkowe badania, ale jak sprawdzałem terminy to może przyjmą mnie w sierpniu przyszłego roku. Co robić do tego czasu? Czekać?

Darek

Cześć DarekUśmiech do jakiej kliniki? Ma - Lek centrum terapii SM? Jeśli chodzi o tą klinikę to próbuj cały czas dzwonić, ja zawsze się dodzwaniam i to szybko. Hela poleciła Ci doktora Maciejowskiego, ja też polecam Panią  doktor Szymańska. Koszt wizyty to podejrzewam 100-200zl. Nie ma na co czekać, z NFZ jak sam napisałeś terminy bardzo odległe, ja też byłam prywatnie bo szkoda czasu Uśmiech Powodzenia Uśmiech tutaj wklajam link do strony kliniki, można poczytać Uśmiech https://www.centrumterapiism.pl
Odpowiedz
#6
Próbuję ustalić termin przyjęcia do Oddziału Neurologii GCM na Ziołowej

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#7
Dzięki za radę. Zapisałem się dzisiaj na wizytę u dr Maciejowskiego w styczniu

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#8
(30-11-2018, 18:10)darek78 napisał(a): Dzięki za radę. Zapisałem się dzisiaj na wizytę u dr Maciejowskiego w styczniu

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Super, daj znać jak tam u Ciebie po wizycie, Powodzenia Uśmiech
Odpowiedz
#9
No i jestem po wizycie... lekarz wstępnie wykluczył SM, więc to powinno mnie ucieszyć... ale trochę mnie martwi fakt, że stwierdził wodogłowie.
Podobno zmiany demielinizacyjne wzięły się z przesiąkania płynu MR do mózgu. Ale ja mam taką wątpliwość, czy to pozwala ostatecznie wykluczyć SM? Czy wodogłowie może współistnieć z SM?

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#10
Pewnie nie wiele z nas potrafi odpowiedzieć na takie pytanie, a powiedzieli Ci co możesz/powinieneś dalej zrobić?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości