Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SM, SLA a może nerwica ??
#1
Witam,

piszę do Was bo po pierwsze może ktoś miał podobne objawy a po drugie może zasugerujecie mi jakie badania zrobić by znaleźć przyczynę mojego złego samopoczucia.

Wszystko zaczęło się około 4 mięsiecy temu. (byłam 10 miesiecy po porodzie, oraz na diecie bezmlecznej ze wzgledu na dziecko)
Po całym dniu usiadłam i nagle poczułam jak skaczą mi mięśnie ud (jak po jakimś wielkim wysiłku) trwało to około tygodnia po czym ustąpiło  (zawsze w czasie spoczynku) ale pojawiły się wówczas mrowienia nóg, mrowienia rozlały sie dołączyły do tego ręce. W tym samym czasie obudziałam się któregoś dnia z drętwiałym ustami i językiem (czułam się jak po znieczuleniu u dentysty) trwało to kilka dni nie byłam w stanie zagwizdać , cmoknąć do tego nie czułam smaków po kilku dniach nagle ustąpiło i zdrętwienie i odzyskałam smak, zostały tylko mrowienia kończyn ale tylko w spoczynku.
Nakręciłam się bardzo zaczełam czytać net i tak wpadałam z niezłą depresję wkreciłam sie ze mam SLA ... skończyło się na tym że mąż zabrał mnie do psychiatry dostałam leki na wyciszenie ale objawy bynajmniej nie ustąpiły. W nocy pojawiło się drętwienie rąk od łokci do dłoni, kołatanie serca ( tu już wiedziałam ze to moje nerwy). Kiedy drętwienie dłoni ustąpiło pojawiły się prądy od pasa w dół zawsze gdy kładłam się spać - stąd prawie nie sypiałam. Obecnie przez kilka dni miewałam fascykulacje na całym ciele, mrowienia ust, stóp, dłoni, przepływające prądy czasem cała noga czasem palce u rąk. Do tego od tygodnia piekący, mrowiący i pulsujący język oraz ranki na podniebieniu (podniebienie czuje jakbym miała znieczulone).
Odwiedziłam internistów, neurologów i cóż zdania są podzielone ... interniści głównie mówią że to problem neurologiczny lub nerwica a naurolodzy różnie - że problem immunologiczny, że RLS, że może miastenia, polineuropatia ...
Z badań jakie robiłam to hormony - miałam nadczynność polekową (już unormowane), MRI głowy - czysty jedynie zapalenie zatok szczękowych (niebawem idę na zabieg), wapń, magnez, żelazo, potas w normie, bolerioza ujemna, hcv ujemne, morgologia OK, cukier OK, cholesterol podwyższony (nie wiele). Jedynie co wyszło złe to próby wątrobowe alat 160 (norma do 42) i aspat 72 (norma do 40).
Już na prawdę wariuję bo nie wiem co mi jest i co mogę zrobić. Obecnie od 2 miesiecy biorę magnez, wapń, potas, olej z wiesiołka, selen, neurovit (jest niewielka poprawa i zdarzają się dni że objawy są prawie niezauważalne.
Może ktoś z Was spotkał się z takimi objawami lub ewentualnie w którą stronę iść ?? Czy może to SM ? Czekam obecnie na badanie EMG (zleciła mi to neurolog - ponoć by mnie uspokoić że nic mi nie jest ). Jakie badania mogę jeszcze zrobić ?
Odpowiedz
#2
Mam podobny objaw.Fascykulacje.Dzisiaj non stop skacze mi miesień na udzie.Robilem EMG ale wyszło poprawnie.Neurolg twierdzi że to nerwica lub psychosomatyka ale mam poważne watpliwosci.Biore leki na bole neurotyczne i one moga dawać taki efekt.Ja równiez szukam przyczyny swoich dolegliwosci.
Odpowiedz
#3
A jakie leki bierzesz - jakie badania masz zrobione ?
Odpowiedz
#4
MRI PMR EMG z badan.Z lekow pregabaline sulpiryd plus magnez potas d3 b komplex.Fascykulacje mialem juz od 8 miesięcy ale ostatnio sie nasiliły.
Odpowiedz
#5
EMG w zasadzie wykluczy SLA. Po 10 miesiącach choroby bylaby ona bardzo widoczna.

Progresja SLA nie jest tak nagła, zaczyna się zazwyczaj w jednym miejscu i wędruje.

Czysty rezonans głowy czyni SM bardzo mało możliwym, objawy nie wskazują na ogniska w rdzeniu.

Nie nakręcaj się ani na nerwice ani na SM. Czekaj na wyniki badań.

dolegliwości nerwicowe moze pięknie wykluczyć/potwierdzić psychiatra, tak poza tym. Na pismie.
Odpowiedz
#6
(16-12-2018, 23:18)WorkBorg napisał(a): EMG w zasadzie wykluczy SLA. Po 10 miesiącach choroby bylaby ona bardzo widoczna.

Progresja SLA nie jest tak nagła, zaczyna się zazwyczaj w jednym miejscu i wędruje.

Czysty rezonans głowy czyni SM bardzo mało możliwym, objawy nie wskazują na ogniska w rdzeniu.

Nie nakręcaj się ani na nerwice ani na SM. Czekaj na wyniki badań.

dolegliwości nerwicowe moze pięknie wykluczyć/potwierdzić psychiatra, tak poza tym. Na pismie.

Jesli o mnie chodzi objawy mam od 4 miesiecy. Nie pozostaje mi nic innego jak czekac na emg ...  ostatnio fascykulacje sie wyciszyly, z tego co czytalam przy sla raczej nic sie nie cofa. 
Nie mam problemow z chodzeniem czy tez oslabieniem sily miesniowej. Raczej zdarzja sie bole ramion, lydek takie rwanie trwa to kilka godzin I orzechodzi. Z ciekawych tzeczy to od 3 miesiecy mam obustronne zapalenie stawow skokowych aa I w lewym oku wzrok sie pogorszyl plus czasem mam oczoplas jak I aure migrenowa I tylko w lewym oku. Bylam u okulisty I wszystko idealnie tylko w lewym oku wyszlo -0.5.
Odpowiedz
#7
Odwiedź reumatologa, jeżeli badania neurologiczne nic nie wykażą.

Zakładam, że rezonans głowy miałaś w szpitalu?
Odpowiedz
#8
(17-12-2018, 00:05)WorkBorg napisał(a): Odwiedź reumatologa, jeżeli badania neurologiczne nic nie wykażą.

Zakładam, że rezonans głowy miałaś w szpitalu?

Mowisz reumatolog ... mri robilam prywatnie na urzadzeniu 3T Z kontrastem -polecana placowka przez lekarzy wiec mysle ze badanie wiarygodne. Plytke przegladala tez neurolog ( kiedys pracowala na oddziale neurologicznym na Botanicznej w Krakowie) I tk glowy mialam robione juz na sorze tez nic nie wykazalo.
Odpowiedz
#9
Odebralam wczoraj wyniki morfologii I okazuje sie ze od 4 miesiecy (3morfologia) mam obnizone erytricyty 3,8 norma 4,1-5 I tak czytam o wit. B12 I niedokrwistosci no I dodatkowo cos chyba z nerkami nie tak we wrzesniu mialam podobny wynik masa erytrocytow, leukocytow, bakterii I jakies wałeczki, nabłonki liczne nie dosc ze watroba do d... to jescze nerki.
Chyba faktycznie potrzebuje dobrego diagnosty !! Moze mi ktos poleci jakiegos lekarza z Krakowa.
Aa jeszcze pytanie ad badan na bolerioze WB jest wiarygodne ? I czy jest sens robic obie klasy ? I jeszcze pytanie o mri, chce zrobic odcinek szyjny I piersiory czy musi byc z kontrastem (nie ukrywam ze nie dosc ze chodzi o zdrowie to jeszcze o kase ...) bo wszystkie badania robie prywatnie. 
Robilam tez pharahormon I wyszedl ok ale nisko I juz robilam w trakcie suplementacji norma od 18,5 do 88 ja mam wynik 24 po suplementacji.
Odpowiedz
#10
Nie diagnozuj i nie lecz się sama. Niech to koordynuje lekarz.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości