Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Turnusy z dofinansowaniem z PFRON
#1
Witam. Nie wiem czy gdzieś był poruszany temat turnusów rehabilitacyjnych z dofinansowaniem z PCPR/PFRON. Jeżeli ktoś by miał wiedzę o tym to prosiłbym o podzielenie się  nią. Szczególnie od czego zacząć, gdyż wiadomo, że informacje z pierwszej ręki zawsze lepsze niż uzyskane w urzedzie. Dzięki z góry.
Odpowiedz
#2
Z turnusów rehabilitacyjnych nie korzystałam ale korzystam z dofinansowania na uzyskanie wykształcenia. Wniosek pobieram ze strony internetowej pcpr ze wszystkimi załącznikami. Wcześniej osobiście go oddawałam a teraz trzeba go składać przez platformę internetową. W załącznikach do wniosku jest między innymi zaświadczenie które muszą mi podpisać na uczelni że się tam uczę. Później dostaje od nich informacje o przyznanej kwocie i trzeba podpisać umowę (obecnie również można to zrobić przez internet). Od razu po podpisaniu umowy robią mi przelew w wysokości czesnego a pozostałą część pieniędzy (na inne koszty kształcenia czyli książki dojazdy itp) dostaje po dostarczeniu faktur za opłacenie czesnego i zaświadczenia z uczelni że zaliczyłam semestr. Po tym drugim przelewie dostaje tylko od nich informacje ze umowa jest rozliczona i zakończona.

Myślę że w przypadku innych form dofinansowania procedura pewnie wygląda podobnie. Na pewno będą chcieli jakiegos zaświadczenia że na turnus jedziesz oraz że rzeczywiście tam byłeś i jakie poniosles koszty.
Odpowiedz
#3
Dzięki Klaudia
To pewnie i z turnusami jest podobnie. A z jakiej strony internetowej korzystasz do składania wniosku. Ja zarejestrowałem się na SOW ale kompletnie nic tam nie ma dla mnie w mieście, tak jakby całkiem jeszcze tego nie używali.
Odpowiedz
#4
No właśnie SOW. Na tej stronie kazała mi się zarejestrować Pani z pcpr. Ale u mnie też używają tego od niedawna bo w czerwcu jeszcze musiałam osobiście wszystko im zanosic żeby rozliczyli umowę. A we wrześniu już było przez internet.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości