Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programy lekowe w Poznaniu
#1
Czy ktoś się leczy i/albo orientuje jak wygląda sytuacja z programami lekowymi w Poznaniu w tej chwili? Jaki czas oczekiwania jest na włączenie do programu? Jaka jest wasza opinia na temat prowadzonych tam programów? Walczę z tym tematem już trochę w MSWiA i nie mogę się coś doczekać pomimo diagnozy... mam wrażenie, że lekarze tam są przesadnie ostrożni co do tego leczenia bo dużo opowiadają o skutkach ubocznych.
Odpowiedz
#2
(31-01-2019, 21:42)Moris napisał(a): Czy ktoś się leczy i/albo orientuje jak wygląda sytuacja z programami lekowymi w Poznaniu w tej chwili? Jaki czas oczekiwania jest na włączenie do programu? Jaka jest wasza opinia na temat prowadzonych tam programów? Walczę z tym tematem już trochę w MSWiA i nie mogę się coś doczekać pomimo diagnozy... mam wrażenie, że lekarze tam są przesadnie ostrożni co do tego leczenia bo dużo opowiadają o skutkach ubocznych.

Cześć Moris. Akurat nie jestem z Poznania, ale to nie ma znaczenie. Chciałby Ci tylko powiedzieć, że nie czekaj aż w tym jednym szpitalu coś wykombinują tylko działaj i szukaj w innych. Rejonizacja nie obowiązuje, więc nawet nie samym Poznaniu ale i w miejscowościach innych. Jak w tym MSW tak podchodzą to po co czekać.
Odpowiedz
#3
Czekam bo teoretycznie jestem w ciągłym kontakcie z lekarzem prowadzącym tam program, aczkolwiek w praktyce to wygląda różnie. Do końca tego tygodnia miał się odezwać i podjąć decyzję, ale póki co cisza Uśmiech  Będę go musiał zaatakować i to mocno, a jak nic to nie da to faktycznie może uderzę na tą Szwajcarską.
Odpowiedz
#4
(01-02-2019, 14:05)e-smka napisał(a):
(01-02-2019, 14:02)Moris napisał(a): Czekam bo teoretycznie jestem w ciągłym kontakcie z lekarzem prowadzącym tam program, aczkolwiek w praktyce to wygląda różnie. Do końca tego tygodnia miał się odezwać i podjąć decyzję, ale póki co cisza Uśmiech  Będę go musiał zaatakować i to mocno, a jak nic to nie da to faktycznie może uderzę na tą Szwajcarską.

Jakbyś potrzebował to na priv mogę podać ci tel do pielęgniarki oddziałowej która się tym programem zajmuje i może ci podpowie co robić.

Ok, dzięki. W razie czego napiszę  Duży uśmiech
Odpowiedz
#5
(31-01-2019, 21:42)Moris napisał(a): Czy ktoś się leczy i/albo orientuje jak wygląda sytuacja z programami lekowymi w Poznaniu w tej chwili? Jaki czas oczekiwania jest na włączenie do programu? Jaka jest wasza opinia na temat prowadzonych tam programów? Walczę z tym tematem już trochę w MSWiA i nie mogę się coś doczekać pomimo diagnozy... mam wrażenie, że lekarze tam są przesadnie ostrożni co do tego leczenia bo dużo opowiadają o skutkach ubocznych.

Mnie spławili w MSWiA, bo niby kolejka, kasy nie dostali z NFZ i w ogóle, długo trzeba czekać Język
Leczę się w innym mieście, ale rozważam za jakiś czas przenosiny do Poznania.
Odpowiedz
#6
(01-02-2019, 16:30)JMiriam napisał(a):
(31-01-2019, 21:42)Moris napisał(a): Czy ktoś się leczy i/albo orientuje jak wygląda sytuacja z programami lekowymi w Poznaniu w tej chwili? Jaki czas oczekiwania jest na włączenie do programu? Jaka jest wasza opinia na temat prowadzonych tam programów? Walczę z tym tematem już trochę w MSWiA i nie mogę się coś doczekać pomimo diagnozy... mam wrażenie, że lekarze tam są przesadnie ostrożni co do tego leczenia bo dużo opowiadają o skutkach ubocznych.

Mnie spławili w MSWiA, bo niby kolejka, kasy nie dostali z NFZ i w ogóle, długo trzeba czekać Język
Leczę się w innym mieście, ale rozważam za jakiś czas przenosiny do Poznania.

A kiedy byłaś w MSWiA?
Odpowiedz
#7
HejUśmiech Dużo czasu już minęło od zakwalifikowania? Ja jestem w programie lekowym od 2017r właśnie w MSWiA, od zakwalifikowania do podania leku czekałam jakiś 2 miesiące, choć lekarz uprzedzał ze na lek mogę czekać nawet 6 miesięcy albo i dłużej, właśnie ze względu finansowych.
Odpowiedz
#8
(01-02-2019, 19:09)renia30 napisał(a): HejUśmiech Dużo czasu już minęło od zakwalifikowania? Ja  jestem w programie lekowym od 2017r właśnie w MSWiA, od zakwalifikowania do podania leku czekałam jakiś 2 miesiące, choć lekarz uprzedzał ze na lek mogę czekać nawet 6 miesięcy albo i dłużej, właśnie ze względu finansowych.

U mnie lekarz zajmujący się programem zna moje wyniki, ale na oficjalnej kwalifikacji nie byłem, ponieważ prowadzone są tylko rozmowy telefoniczne. O lekach jedynie powiedział mi co mam do wyboru. Jak wyglądała ta kwalifikacja w MSWiA i jak długo na nią czekałaś?
Odpowiedz
#9
(01-02-2019, 19:56)Moris napisał(a):
(01-02-2019, 19:09)renia30 napisał(a): HejUśmiech Dużo czasu już minęło od zakwalifikowania? Ja  jestem w programie lekowym od 2017r właśnie w MSWiA, od zakwalifikowania do podania leku czekałam jakiś 2 miesiące, choć lekarz uprzedzał ze na lek mogę czekać nawet 6 miesięcy albo i dłużej, właśnie ze względu finansowych.

U mnie lekarz zajmujący się programem zna moje wyniki, ale na oficjalnej kwalifikacji nie byłem, ponieważ prowadzone są tylko rozmowy telefoniczne. O lekach jedynie powiedział mi co mam do wyboru. Jak wyglądała ta kwalifikacja w MSWiA i jak długo na nią czekałaś?

Po pobycie w szpitalu na neurologi otrzymałam skierowanie do MSWiA na leczenie immunomodulujące. Prosto ze szpitala pojechałam do MSWiA, lekarz przyjął mnie tam odrazu, ale brakowało mi pewnych wyników i zaświadczenia od pielęgniarki środowiskowej z związku z czym musiałam przyjechać w wyznaczonym przez lekarza terminie na kwalifikację do programu, następny termin był w przeciągu 2-3 tygodni
Odpowiedz
#10
(01-02-2019, 17:27)Moris napisał(a):
(01-02-2019, 16:30)JMiriam napisał(a):
(31-01-2019, 21:42)Moris napisał(a): Czy ktoś się leczy i/albo orientuje jak wygląda sytuacja z programami lekowymi w Poznaniu w tej chwili? Jaki czas oczekiwania jest na włączenie do programu? Jaka jest wasza opinia na temat prowadzonych tam programów? Walczę z tym tematem już trochę w MSWiA i nie mogę się coś doczekać pomimo diagnozy... mam wrażenie, że lekarze tam są przesadnie ostrożni co do tego leczenia bo dużo opowiadają o skutkach ubocznych.

Mnie spławili w MSWiA, bo niby kolejka, kasy nie dostali z NFZ i w ogóle, długo trzeba czekać Język
Leczę się w innym mieście, ale rozważam za jakiś czas przenosiny do Poznania.

A kiedy byłaś w MSWiA?

Maj 2017. Ale potem szybko się zakwalifikowałam do leczenia gdzie indziej, więc nie zawracałam sobie już nimi głowy Język

(01-02-2019, 19:56)Moris napisał(a):
(01-02-2019, 19:09)renia30 napisał(a): HejUśmiech Dużo czasu już minęło od zakwalifikowania? Ja  jestem w programie lekowym od 2017r właśnie w MSWiA, od zakwalifikowania do podania leku czekałam jakiś 2 miesiące, choć lekarz uprzedzał ze na lek mogę czekać nawet 6 miesięcy albo i dłużej, właśnie ze względu finansowych.

U mnie lekarz zajmujący się programem zna moje wyniki, ale na oficjalnej kwalifikacji nie byłem, ponieważ prowadzone są tylko rozmowy telefoniczne. O lekach jedynie powiedział mi co mam do wyboru. Jak wyglądała ta kwalifikacja w MSWiA i jak długo na nią czekałaś?

I tak z ciekawości, co jest do wyboru w MSWiA?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości