Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drgająca dolna powieka
#1
Smutek 
Hej mam pytanie!
Od ponad dwóch tygodni drga mi dolna powieka, biorę magnez ale drganie nieustępuje. Nie chce wpadać w panikę czy coś ale niektóre źródła internetowe podają ze może być to związane z SM( jako rzut?) Wiem że nie ma co ufać internetom :Uśmiechdlatego dla swojego spokoju ducha wole zapytać tutaj.  
Czy któreś z Was miało podobny objaw? 
A w razie czego mam stwierdzone sm od czerwca.
Dzięki z góry za każdą odpowiedz!
Odpowiedz
#2
Znajomej nie z sm, też tak drgała, magnez nie pomógł, w końcu neuro dała jej coś uspokajającego typu clonazepam i przeszło. Mi tak drgała powieka po rzucie uśpili mnie do operacji i przeszłoUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#3
Hej ja słyszałam o suplementacji wapnia w takich dolegliwościach
Odpowiedz
#4
Tak, mi drga czasem dolna powieka. Początkowo brałam na to magnez, przeszło (ale nie wiem czy akurat od magnezu), czasem wraca mniej lub bardziej. Olewam to.
Odpowiedz
#5
Hej,
Ja mam diagnozę od prawie 2 lat, ale tez jeszcze nie rozumiem różnicy między zwykłymi objawami choroby a rzutem... od 4 tygodni drży mi powieka (przestaje tylko w czasie snu, tak nie przerywa) i zastanawiam się czy to jest rzut... i czy nie powinnam była isc do lekarza. A z drugiej tronu drgająca powielana wydaje mi się błaha. Może ktoś b bardziej doświadczony podpowie...?
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#6
(17-03-2019, 23:05)Aleksandra248 napisał(a): Hej,
Ja mam diagnozę od prawie 2 lat, ale tez jeszcze nie rozumiem różnicy między zwykłymi objawami choroby a rzutem... od 4 tygodni drży mi powieka (przestaje tylko w czasie snu, tak nie przerywa) i zastanawiam się czy to jest rzut... i czy nie powinnam była isc do lekarza. A z drugiej tronu drgająca powielana wydaje mi się błaha. Może ktoś b bardziej doświadczony podpowie...?
Pozdrawiam!

heej, mam wizyte 25.04 i zapytam swojej neurolog. Generalnie drganie mi ustało ( takie non stop) ale czasem się ono pojawia. Tak się zastanawiam, że to chyba na tle nerwowym,  bo jak tylko się ,, wkurzę'' to za chwilę zaczyna mi tykać. Aczkolwiek wcześniej jak miałam non stop to nerwy nie miały żadnego związku
Odpowiedz
#7
Z braku witamin też może drgać. Nie miałam tak żeby cały czas drgała ale często w ciągu dnia. Ja przeczekałam i samo przeszło.
Odpowiedz
#8
Wydaje mi się, że przyczyn może być wiele. U mnie początkowo takie drgania bardzo często pojawiały się w trakcie i po leżeniu w szpitalu. Tak jakby były oznaką stresu. Czasami pojawiały się jako objaw zmęczenia, starałam się wtedy odstawić wszystkie czynności na bok i położyć się jak najszybciej spać. Z reguły przechodziło - albo samo z siebie jeśli "wyluzowałam", albo wymagało jakiejś suplementacji magnezu, b6 czy potasu. Jednak ostatnio było też początkiem porażenia nerwu twarzowego, który był leczony steroidami
Odpowiedz
#9
(30-09-2019, 19:07)Maranta napisał(a): Wydaje mi się, że przyczyn może być wiele. U mnie początkowo takie drgania bardzo często pojawiały się w trakcie i po leżeniu w szpitalu. Tak jakby były oznaką stresu. Czasami pojawiały się jako objaw zmęczenia, starałam się wtedy odstawić wszystkie czynności na bok i położyć się jak najszybciej spać. Z reguły przechodziło - albo samo z siebie jeśli "wyluzowałam", albo wymagało jakiejś suplementacji magnezu, b6 czy potasu. Jednak ostatnio było też początkiem porażenia nerwu twarzowego, który był leczony steroidami


Mi tez drgała powieka przy porażeniu nerwu twarzowego, nie przestała ani po sterydach, ani po fizjoterapii na ten nerw, dopiero po znieczuleniu ogólnym przy operacji przeszlo[emoji23] od tego czasu mam spokój.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#10
Całe szczęście, że się w końcu udało  Duży uśmiech to naprawdę denerwujące uczucie, zwłaszcza kiedy jest cały czas i nie przestaje nawet kiedy chce się zasnąć.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości