Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ból nóg
#1
Witam, powiedzcie mi czy ból nóg to może być efekt choroby? Bolą mnie łydki czasami też uda. Mam wrażenie jakby moje mięśnie były za krótkie na kości. Takie naciągnięte. Zmęczenie nie ma znaczenia bo tak samo bolą po pracy jak i na urlopie. Mówiłam lekarzowi, to zalecił mi magnez i inne suplementy.
Odpowiedz
#2
Jak najbardziej, ból mięśni w SMie może mieć swoje podłoże w:

- zmianach w sposobie poruszania się (nawet niezauważalnych) więc inaczej obciążamy mięśnie;
- osłabieniu kończyn, więc wkładamy więcej siły w ruch niż nasze mięśnie są przyzwyczajone;
- spastyczności
Odpowiedz
#3
(22-02-2019, 11:57)Patrycja napisał(a): Witam, powiedzcie mi czy ból nóg to może być efekt choroby? Bolą mnie łydki czasami też uda. Mam wrażenie jakby moje mięśnie były za krótkie na kości. Takie naciągnięte. Zmęczenie nie ma znaczenia bo tak samo bolą po pracy jak i na urlopie. Mówiłam lekarzowi, to zalecił mi magnez i inne suplementy.

Ja mam podobnie. Mnie łydki ale zarówno mięśnie jak i ból kości takie uczucie jakby piszczele chcialy się połamać.
Mi neuro jakoś nie chce nic przepisać, mówi ze taki urok sm
Odpowiedz
#4
Ja próbowałam magnez, liponerv i rekarnival-bez efektu Uśmiech
Odpowiedz
#5
A masaż na rozluźnienie mięśni?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#6
A mnie łydki wlasnie wczoraj jakby gilgotaly w środku az musialam wstac z łóżka bo nie moglam sie powstrzymac od ruszania nogami, naciagania mieśni. Niby nie bolą ale są upierdliwe Troche rozmasowalam łydki, bo byly twarde jak kamienie. To jest od sm?
Odpowiedz
#7
Mnie gilgota duży palec i okolica w lewej stopie i zaraz mam babinskiego, wczoraj tak miałam przed deszczem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#8
Dziwne te nasze objawy
Odpowiedz
#9
Można się przyzwyczaić, nawet trzeba niestety:/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#10
(22-02-2019, 11:57)Patrycja napisał(a): Witam, powiedzcie mi czy ból nóg to może być efekt choroby? Bolą mnie łydki czasami też uda. Mam wrażenie jakby moje mięśnie były za krótkie na kości. Takie naciągnięte. Zmęczenie nie ma znaczenia bo tak samo bolą po pracy jak i na urlopie. Mówiłam lekarzowi, to zalecił mi magnez i inne suplementy.

Tak, taki urok SM..czasem też miewam, rwia mnie nogi, bolą ale ide na siłownię i walczę z tym, po treningu, po rozciagnieciu się w miarę przechodzi ale zdarza się że uczucie napięcia i ból trwają cały dzień i nic nie pomoże, już powoli się przyzwyczajam bo innego wyjścia nie ma Uśmiech dodatkowo suplementuje witaminy z grupy B i magnez.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości