Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
hydrokolonoterapia
#1
Cześć Uśmiech
Czy ktoś z was był na hydrokolonoterapii?
Siostra mojej dentystki była i ponoć rewelacja wszystko ustąpiło .Chodzi regularnie.nie ma rzutów .czuje się dobrze.Macie jakieś doświadczenia z tym? Uśmiech
Moderator napisał 02-06-2016, 16:06:
Temat nie dotyczy badań diagnostycznych, metoda należy raczej do medycyny alternatywnej. Przenoszę wątek do odpowiedniego działu.
Odpowiedz
#2
Hydrokolonoterapia to nic innego jak płukanie okrężnicy. Być może pomaga w wielu sytuacjach (choć podobno część lekarzy uważa, że może być szkodliwa). Jednak gdyby wyleczenie stwardnienia rozsianego byłoby tak proste - nie byłoby nas wszystkich tutaj.
Nasza choroba raz się wycofuje, raz powraca. Niektórzy mają rzuty kilka razy w roku, inni - raz na kilka lat. Z resztą jest też tak, że bez konkretnej przyczyny u jednego chorego zmienia się to na przestrzeni lat - choroba zwalnia albo ma nagle bardziej agresywny przebieg. Nie chcę Cię pozbawiać nadziei, ale nie sądzę, żeby ta metoda mogła wiele zdziałać w SM. Na szczęście podobno nie jet droga, więc jeśli lekarz nie będzie wiedział przeciwskazań- zawsze możesz spróbować i sprawdzić na sobie czy pomoże. Uśmiech
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...  Uśmiech
Odpowiedz
#3
(03-06-2016, 01:03)jazzowa napisał(a): Hydrokolonoterapia to nic innego jak płukanie okrężnicy. Być może pomaga w wielu sytuacjach (choć podobno część lekarzy uważa, że może być szkodliwa). Jednak gdyby wyleczenie stwardnienia rozsianego byłoby tak proste - nie byłoby nas wszystkich tutaj.
Nasza choroba raz się wycofuje, raz powraca. Niektórzy mają rzuty kilka razy w roku, inni - raz na kilka lat. Z resztą jest też tak, że bez konkretnej przyczyny u jednego chorego zmienia się to na przestrzeni lat - choroba zwalnia albo ma nagle bardziej agresywny przebieg. Nie chcę Cię pozbawiać nadziei, ale nie sądzę, żeby ta metoda mogła wiele zdziałać w SM. Na szczęście podobno nie jet droga, więc jeśli lekarz nie będzie wiedział przeciwskazań- zawsze możesz spróbować i sprawdzić na sobie czy pomoże. Uśmiech

Dzięki za opinię Uśmiech
Odpowiedz
#4
Miałam kiedyś taki "zabieg", ale nie ze względu na stwardnienie rozsiane. Chciałam się oczyścić przed dietą odchudzającą. Na SM to nie wpłynęło w żaden sposób. Z resztą w ogóle jakichś dużych różnic jeśli chodzi o samopoczucie nie zauważyłam. Kosztowało to ok 200 zł.
Odpowiedz
#5
Gdynianka daj znać jak zdecydujesz się na taki zabieg i jak się po nim czujesz. Pierwszy raz o takim czyms słyszałam.
Odpowiedz
#6
(03-06-2016, 23:35)Anna87 napisał(a): Gdynianka daj znać jak zdecydujesz się na taki zabieg i jak się po nim czujesz. Pierwszy raz o takim czyms słyszałam.

OK.Nie wiem czy pójdę.Póki co zbieram opinie Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości