Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dodatkowe leki
Przeszukałam forum, nic zbiorczego nie znalazłam. Czy możecie wymienić leki, które bierzecie, albo o których wiecie, że można brać obok leków z programu. Np. na zmęczenie, spastyczność. Na problemy z zasypianiem wiem o trittico.
Odpowiedz
Hydroksyzynę czasem na sen, tak to tylko suplementy, nie widzę potrzeby brać innych leków.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
SIRDALUD na spastyke
Odpowiedz
Ja biorę lek przeciwdepresyjny Asertin, a w razie potrzeby na sen Miansec lub Stilnox (ten drugi staram się jak najrzadziej), ale to ze względu na zaburzenia psychiczne, na które leczę się już od wielu lat.
Na nietrzymanie moczu - Vesicare. Działa coraz słabiej. Może ktoś podpowie jakiś inny lek, który u niego się sprawdził?
Na skurcze brałam przez jakiś czas Baclofen. Pomagał i był spoko.
A na zmęczenie to jestem w trakcie poszukiwań, bo męczy mnie już nawet oddychanie :/. Lekarka zasugerowała mi biotynę i ewentualnie amantadynę.
Odpowiedz
Amantix na zmęczenie.
" I don't mean to sound bitter, cold or cruel, but I am, so that's how it comes out" - Bill Hicks
Odpowiedz
Dziękuję za odp. Ta wiedza przyda mi się w rozmowie z neurologiem. Może jeszcze ktoś również skorzysta.
Odpowiedz
(08-03-2019, 22:57)belanna napisał(a): Ja biorę lek przeciwdepresyjny Asertin, a w razie potrzeby na sen Miansec lub Stilnox (ten drugi staram się jak najrzadziej), ale to ze względu na zaburzenia psychiczne, na które leczę się już od wielu lat.
Na nietrzymanie moczu - Vesicare. Działa coraz słabiej. Może ktoś podpowie jakiś inny lek, który u niego się sprawdził?
Na skurcze brałam przez jakiś czas Baclofen. Pomagał i był spoko.
A na zmęczenie to jestem w trakcie poszukiwań, bo męczy mnie już nawet oddychanie :/. Lekarka zasugerowała mi biotynę i ewentualnie amantadynę.

Co do zmęczenia, poza standardowym - dieta, spanie 8-9h, lekkie ćwiczenia, trzeba wykluczyć czy nie jest to objaw rzutu (badanie neurologiczne, rozważyć kontrolny rezonans) i można spróbować włączyć modafinil w małych dawkach.

Co do pęcherza, jest kilka środków, ale to już w konsultacji z urologiem po badaniu urodynamicznym.

A odnośnie samego tematu - co biorę? Kilka suplementów o których gdzieś tutaj pisałem, mam doraźnie modafinil przepisany, nic więcej.
Odpowiedz
(10-03-2019, 17:42)WorkBorg napisał(a): Co do zmęczenia, poza standardowym - dieta, spanie 8-9h, lekkie ćwiczenia, trzeba wykluczyć czy nie jest to objaw rzutu (badanie neurologiczne, rozważyć kontrolny rezonans) i można spróbować włączyć modafinil w małych dawkach.

Co do pęcherza, jest kilka środków, ale to już w konsultacji z urologiem po badaniu urodynamicznym.

Dzięki za sugestię, ale to nie rzut. Ja po prostu usiłuję właśnie zrobić habilitację Uśmiech

A badanie urodynamiczne mnie przeraża i nie wiem, jakich informacji mogłoby dostarvczyć, poza tym, że tak, cierpię na nietrzymanie moczu ... Podejrzany
Odpowiedz
Nie powinno przerażać (jeżeli będzie wykonane w dobrym ośrodku) -- może dostarczyć informacji ile dokładnie moczu zalega, co pozwala na dobranie odpowiedniej terapii. Warto zrobić i powtórzyć za parę lat.

A jeżeli zmęczenie przejściowe -- modafinil powinien mocno pomóc, sam korzystam.
Odpowiedz
Mi dzis neuro dal dwie recepty na leki ktore maja mi pomoc z nadwrazliwoscia nog. Od jakiegos czasu mam wrazenie ze mi pekna kosci, albo skora. Mam przeczulice, nie moge miec nogi przy nodze, jak spie na bomu wkldam poduszke miedzy kolana bo jak leze z noga na nodze to mam wrazenie ze lezy na mnie slon.
Jeden z tych lekow to Neurotynox- w necie znalazlam ulotke ze to kompleks wit z gr b
Drugi to Amantkx na wzmoznone napiecie- lek ogolnie na chorobe Parkinsona.
Dam znac co i jak jak wykupie leki no i zaczne je brac
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości