Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to może być SM
Czy to może być SM?
W rezonansie drobne, pojedyncze zmiany o niedokrwienne naczyniopochodne lub demielinizacyjne, nie wzmacniające się po kontraście. Dwa badania na przestrzeni 4 lat (2015 i 2019) - oba wyniki prawie identyczne. Według neurologów takie zmiany to raczej nic szczególnego, raczej niedokrwienne.
Do tego na dzisiaj długa lista dolegliwości - niemal wszystkie z listy możliwych w SM. Dolegliwości falują i zmieniają się codziennie, poza tym są częste (3-4 razy w miesiącu) jakby mikro rzuty, trwające 3-6 h i wycofujące się.
Neurolodzy mówią, że to nie wygląda na typowe SM i na chwilę obecną nie mam diagnozy.
Odpowiedz
(12-03-2019, 23:54)Fahrenheit napisał(a): Czy to może być SM?
W rezonansie drobne, pojedyncze zmiany o niedokrwienne naczyniopochodne lub demielinizacyjne, nie wzmacniające się po kontraście. Dwa badania na przestrzeni 4 lat (2015 i 2019) - oba wyniki prawie identyczne. Według neurologów takie zmiany to raczej nic szczególnego, raczej niedokrwienne.
Do tego na dzisiaj długa lista dolegliwości - niemal wszystkie z listy możliwych w SM. Dolegliwości falują i zmieniają się codziennie, poza tym są częste (3-4 razy w miesiącu) jakby mikro rzuty, trwające 3-6 h i wycofujące się.
Neurolodzy mówią, że to nie wygląda na typowe SM i na chwilę obecną nie mam diagnozy.

Cześć,
nie jestem specjalistą więc nie odniosę się do Twojego zdawkowego opisu. Na podstawie własnych doświadczeń: na sm wyraźnie wskazuje pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego. U mnie po ponad 10 latach dołączył lewostronny niedowład, zaburzenia równowagi, problemy urologiczne. Wyniki rezonansu to nie wszystko. U mnie wyniki są ciągle takie same, a choroba postępuje. Napisz coś więcej o tych dolegliwościach z długiej listy.
Odpowiedz
(13-03-2019, 00:14)js65 napisał(a):
(12-03-2019, 23:54)Fahrenheit napisał(a): Czy to może być SM?

Cześć,
nie jestem specjalistą więc nie odniosę się do Twojego zdawkowego opisu. Na podstawie własnych doświadczeń: na sm wyraźnie wskazuje pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego. U mnie po ponad 10 latach dołączył lewostronny niedowład, zaburzenia równowagi, problemy urologiczne. Wyniki rezonansu to nie wszystko. U mnie wyniki są ciągle takie same, a choroba postępuje. Napisz coś więcej o tych dolegliwościach z długiej listy.

W skrócie to przewlekłe zmęczenie, drętwienia całego ciała, zanik mięśni całego ciała, napięte mięśnie i ścięgna, niedowłady całego ciała, zawroty głowy, spowolnione trawienie, problemy z pęcherzem, połykaniem, wzrokiem, osłabiony słuch, węch, smak, problemy z pamięcią, koncentracja, orientacją. Większość z nich w małym nasileniu.
Odpowiedz
hej, ja początkowo miałam tylko przeczulicę lewej strony ciała, a w MRI wyszły dwie zmiany niedokrwienne. później były niedowłady, ale kilkutygodniowe, a zawroty głowy zwalały z nóg na tydzień, z problemów ze wzrokiem po 1,5 roku miałam podwójne widzenie, im dalej tym gorzej (typowe rzuty). dlatego nie wiem, jak u Ciebie z tymi rzutami jeśli to takie przewlekłe epizody.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości