Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SPASTYKA
#1
Od początku roku męczy mnie silna spastyka nóg. Szczególnie w nocy, nogi same się prostują gdy tylko chcę zmienić pozycje, a gdy rano chcę wstać to muszę chwile się porozciągać. Ogólnie mnie to męczy jestem przez to wiecznie nie wyspana. Biorę na noc Tizanor ale nie widzę poprawy, a nawet myślę, że jestem coraz słabsza. Czy ktoś ma podobne objawy i jak sobie z nimi radzicie?
Odpowiedz
#2
Mam ten sam problem. U mnie oprócz ciągłych wyprostów nóg przy zmianie pozycji podczas snu dochodzą jeszcze wyprosty w dzień po dłuższym siedzeniu i wstaniu ;( Oczywiście większość nocnych wyprostów powoduje bolesne skurcze i tak w kółko. Zgłaszałam to wielokrotnie lekarzowi ale jakoś bez echa......na zasadzie " może baclofen?" Kiedyś padło nawet hasło "tężyczka?"  ale tylko padło. Na nikim nie robiło to specjalnie wrażenia;( Dziś zaczynam brać w końcu Tizanor zobaczymy czy coś pomoże. Ewa, a jak u Ciebie? minęło jakoś?
Odpowiedz
#3
I jak tam Ewelinko bo mi Tizanor nie pomaga, kazali go brac na dzien a w nocy Sirdalud MR ale ta ich zmiana nie przynosi zadnych efektow. Jestem coraz bardziej sztywna chodze jak robot. Szczegolnie rano, bo wieczorem jest jakos lepiej, a skurcze nocne jak byly tak sa. A chodzisz na jakas rehabilitacje?

A jesli chodzi o Baclofen to moj neurolog mi odradzil, bo jak to stwierdzil po nim zaczne robic pod siebie :-(
Odpowiedz
#4
Witam , chciałam odnowić post . od około miesiąca dzieje mi sie coś z nogami , poczatkowo było to pieczenie nóg i troszkę osłabione czucie , ze wzgledu na to iż zaczęłam leczenie tecfiderom lekarka odradziła mi sterydy ze względu na problemy z żołądkiem do szpitala miałam sie zgłosić gdyby działo sie coś grubszego... Aktualnie bolą mnie nogi od około tygodnia tak jakby mięsnie , ogólnie dziwne uczucie ,sporty sobie ostatnio odpuscilam wiec to nie mogą byc zakwasy i tak się zastanawiam czy to spastyczność ???
Odpowiedz
#5
Spastyka to takie sztywnienie mięśni, u mnie bierze sie z bezruchu głównie, ale nie boli, ze jestem meteopatą to przy zmianach pogody odczuwam to bardziej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#6
(04-07-2017, 17:15)hela napisał(a): Spastyka to takie sztywnienie mięśni, u mnie bierze sie z bezruchu głównie, ale nie boli, ze jestem meteopatą to przy zmianach pogody odczuwam to bardziej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A czy to utrudnia w jakiś sposób chodzenie ???
Odpowiedz
#7
Zanim sie rozciągnę i rozruszać to trochę jak robocop, ale nie zawsze tak samo i z reguły zaraz przechodzi, ale to u mnie, kto inny moze mieć inaczej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#8
Ja mam czasem np tak ze jak wstaje to musze tak jagby rozciagnac te nogi najpierw ale zawsze mam to jeżeli mam jakies osłabienie np inaczej czuje itp .....
Odpowiedz
#9
Anna ja tez mam po wstaniu najbardziej z biegiem dnia jest z reguły coraz lepiej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#10
Spastyka to mój codzienny problem, raczej nocnu i poranny, bo za dnia jest trochę lepiej. Mój sposób to codzienne ciepłe kąpiele w soli iwonickiej (u mnie nogi) i w razie większych problemów lek Sirdalul 1 tab. na noc. Działa !!! Polecam !!!1
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości