Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera czy Aubagio?
#51
Osobiście stosowałem tecfidere. ból żołądka ,suchość skóry, łupież i ta piekąca twarz około godziny od wzięcia tabletki.
Odpowiedz
#52
Darek ale te skutki uboczne wszystkie naraz to rzadko, więcej osób chwali niż narzeka.
Odpowiedz
#53
Zgadzam się, każdy reaguje inaczej. To są moje osobiste diświadczenia z tym lekiem. Życze powodzenia i 3mam kciuki że bedzie ok.
Odpowiedz
#54
(19-03-2019, 13:07)hela napisał(a): no właśnie nie, czytałam o badania nad tec w których wypadła skuteczniej od wszystkich leków z I linii

Dobrze wiedzieć Uśmiech
Odpowiedz
#55
(19-04-2019, 10:40)fratalia napisał(a): Zdecydowalismy sie na Tecfidere. Badanie krwi przed decyzja - leukocyty ok, negatywny wirus JC. Dlaczego Tecfidera? Bo wyglada na to, ze efekty uboczne sa znosne i zeby jak najskuteczniej spowolnic chorobe teraz kiedy nie jest bardzo aktywna. Wysla nam poczta recepte i w przyszlym tygodniu zaczynamy!
Super. Mam porównanie i Tecfidera lepsza.
Odpowiedz
#56
(08-04-2019, 23:13)Joanna napisał(a):
(08-04-2019, 22:23)Miriam napisał(a):
(08-04-2019, 21:59)Joanna napisał(a):
(08-04-2019, 21:46)Miriam napisał(a):
(08-04-2019, 18:55)fratalia napisał(a): Eh… N. mial dzisiaj spotkanie z pielegniarka, ktora jest prawa reka lekarza. Mamy duzo ulotek o roznych lekach. Ona natomiast przekonuje go bardziej do brania zastrzykow, bo jest mlody, bo choroba nie jest bardzo aktywna itd.
N. juz jest bardziej przekonany do Tecfidery, ale to co go blokuje to fakt, ze tak ani lekarz ani pielegniarka nie wiedza jak dokladnie dziala ten lek i nie wiedza czy ten lek nie wywola zadnej innej choroba po 10,15, 20 latach, bo zaczeta go stosowac tylko w 2013 roku. Natomiast co do zastrzykow, sa pewni, za sa biezpieczne i nie wywolaja zadnej choroby po kilkunastu latach. Co o tym sadzicie?

Nie dajcie sobie wcisnąć interferonów. Lekiem pierwszego wyboru na całym świecie jest Tecfidera. Ma dobry profil bezpieczeństwa i wysoką skuteczność.

Nie zgodzę się z tym. Są osoby, którym dobrze służy interferon. Jestem  jedna z nich .  Każdy organizm jest inny i na każdego działa co innego. Tecfidera też nie wszystkim służy. Dużo zależy od organizmu, kto jak toleruje lek, np. dla osób, które mają problem z zoladkiem (Nie mówię o lekkich problemach ale trwałych, zapalenie śluzówki,wrzody itp )  ten lek nie będzie dobry. Wtedy zostaje interferon w pierwszej lini i demonizowanie tego leku jest lekka przesada.

Są osoby którym dobrze służy interferon versus badania kliniczne, które potwierdzają jasno, że tecfidera jest skuteczniejszym lekiem. Dla mnie wybór jest dość oczywisty i nie ma nic do rzeczy "demonizowanie leku".

Jasne, zawsze się znajdą osoby, którym służy interferon, a które nie polubią się z tecfiderą i odwrotnie. Dla mnie w wyborze leku kluczowe były dwie kwestie - skuteczność i forma podania. W obu kategoriach wygrywa dla mnie tecfidera.
 
I oto właśnie chodzi, wybiera się to, co według Nas jest w danym momencie lepsze. Zawsze w czasie terapii można poprosić o zmianę leczenia, jeżeli dany lek Nam nie służy lub branie tego leku utrudnia Nam funkcjonowanie w życiu codziennym. 
Jeżeli chodzi o interferon, na zachodzie lek ten był powszechnie stosowany  wiele lat temu, w Polsce powszechna dostępność terapii jest tak naprawdę od kilku lat. Ludzie na zachodzie z SM funkcjonowali w tamtych czasach w  miarę normalnie leczac  się,   gdzie w Polsce chory był wysyłany  na rentę wraz z diagnoza SM. Interferon pomógł wielu chorym dlatego, jak najbardziej nie trzeba się go bać bo jest sprawdzonym lekiem. Chce,żeby wiedziały to osoby, które nie mogą brać Tecfidery, żeby się nie zrazaly do innych terapii. Niektórzy wyboru nie mają.

Ja np. spuchłam po Tec Uśmiech
Odpowiedz
#57
(04-05-2022, 21:11)eMka1 napisał(a):
(08-04-2019, 23:13)Joanna napisał(a):
(08-04-2019, 22:23)Miriam napisał(a):
(08-04-2019, 21:59)Joanna napisał(a):
(08-04-2019, 21:46)Miriam napisał(a): Nie dajcie sobie wcisnąć interferonów. Lekiem pierwszego wyboru na całym świecie jest Tecfidera. Ma dobry profil bezpieczeństwa i wysoką skuteczność.

Nie zgodzę się z tym. Są osoby, którym dobrze służy interferon. Jestem  jedna z nich .  Każdy organizm jest inny i na każdego działa co innego. Tecfidera też nie wszystkim służy. Dużo zależy od organizmu, kto jak toleruje lek, np. dla osób, które mają problem z zoladkiem (Nie mówię o lekkich problemach ale trwałych, zapalenie śluzówki,wrzody itp )  ten lek nie będzie dobry. Wtedy zostaje interferon w pierwszej lini i demonizowanie tego leku jest lekka przesada.

Są osoby którym dobrze służy interferon versus badania kliniczne, które potwierdzają jasno, że tecfidera jest skuteczniejszym lekiem. Dla mnie wybór jest dość oczywisty i nie ma nic do rzeczy "demonizowanie leku".

Jasne, zawsze się znajdą osoby, którym służy interferon, a które nie polubią się z tecfiderą i odwrotnie. Dla mnie w wyborze leku kluczowe były dwie kwestie - skuteczność i forma podania. W obu kategoriach wygrywa dla mnie tecfidera.
 
I oto właśnie chodzi, wybiera się to, co według Nas jest w danym momencie lepsze. Zawsze w czasie terapii można poprosić o zmianę leczenia, jeżeli dany lek Nam nie służy lub branie tego leku utrudnia Nam funkcjonowanie w życiu codziennym. 
Jeżeli chodzi o interferon, na zachodzie lek ten był powszechnie stosowany  wiele lat temu, w Polsce powszechna dostępność terapii jest tak naprawdę od kilku lat. Ludzie na zachodzie z SM funkcjonowali w tamtych czasach w  miarę normalnie leczac  się,   gdzie w Polsce chory był wysyłany  na rentę wraz z diagnoza SM. Interferon pomógł wielu chorym dlatego, jak najbardziej nie trzeba się go bać bo jest sprawdzonym lekiem. Chce,żeby wiedziały to osoby, które nie mogą brać Tecfidery, żeby się nie zrazaly do innych terapii. Niektórzy wyboru nie mają.

Ja np. spuchłam po Tec Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości