Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szczecin i okolice
#1
Właśnie w Teleexpresie mówili że szukają osób z SM bo mają badać florę bakteryjną.Tylko zanim się zorientowałam to już nie mówił i gdzie dokładnie. Jedynie co udało mi się usłyszeć to to że nie jest ważny stan fizyczny więc szansę mają wszyscy
Odpowiedz
#2
Nie wierzę, że się tak poświęciłam haha, ale: 6 minuta:
https://teleexpress.tvp.pl/

Lol. "Zgłosić się może każdy", koniec tematu. Duży uśmiech Chgw gdzie. Oczko
Odpowiedz
#3
Też widziałam, Uniwersytet Szczeciński prowadzi te badania, pewnie do nich się trzeba zgłosić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#4
Znalazłam:

Projekt PUM - badanie flory jelitowej

Osoby z diagnozą SM (stwardnienie rozsiane), które nie są pacjentami poradni SM przy Unii Lubelskiej mogą wziąć udział u tym badaniu poprzez PTSR w Szczecinie. Mamy już gotowe wszystkie ankiety, których wypełnienie jest warunkiem koniecznym uczestnictwa w Projekcie.
Czekamy codziennie od 15 marca 2019 do odwołania od 15.00 do 17.00 (poniedziałek - czwartek) i w piątek od 17.00 do 19.00 - w naszej siedzibie przy Dworcowej 19 w Szczecinie

W badaniu mikrobiomu ocena kwasów tłuszczowych w kale posłuży do identyfikacji bakterii jelitowych. Kał należy pobrać do specjalnego plastikowego pojemnika (tzw. "kałówka"), zamrozić i dostarczyć do nas w wyznaczonym dniu. My dostarczymy do analizy do PUM-u.

Dodatkowo od każdego pacjenta będzie badany mocz. Szczegóły podamy później.

W ramach oceny mikrobiomu konieczne jest wykonanie ankiet żywieniowych.
Dla oceny wpływu mikrobiomu na skłonności do depresji- ocena skali Depresji BDI-Beck
Do ujednolicenia danych demograficznych wymagane: data pierwszych objawów, data rozpoznania, obecny EDSS, leczenie.

Każdy uczestnik badania otrzyma informację zwrotną jakiego probiotyku potrzebuje dla poprawy składu swojej flory jelitowej. Może to poprawić stan zdrowia SM-owca lub zatrzymać postęp SM.

Informacje :

Krystyna Gorczyńska 506 448 618

Marzena Gądek 781 131 513
Odpowiedz
#5
Szkoda że tak daleko ode mnie.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#6
Daleko, szkoda
Odpowiedz
#7
Fajna sprawa, może się uda dołączyć
Odpowiedz
#8
Oby coś znaleźli. Gdzieś kiedyś słyszałam, że jelita są takim jakby drugim mózgiem i są odpowiedzialne nie tylko za trawienie.
Odpowiedz
#9
https://5minutdlazdrowia.pl/stwardnienie_rozsiane/
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#10
Poprostu się coś dzieje w tych badaniach Uśmiech nareszcie Oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości