Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witajcie :)
#11
Gdynianka - sytuacja, o której napisałam dotyczy osób z jednym rzutem. Inaczej kryteria diagnostyczne wyglądają, jeśli miało się minimum dwa rzutu albo progresję zmian w kolejnym rezonansie. Wtedy lekarz może zdiagnozować SM mimo tego, że potencjały są ok albo nie ma prążków w płynie mózgowo rdzeniowym.
Odpowiedz
#12
Cześć Blanka Uśmiech
Odpowiedz
#13
hej Uśmiech
Odpowiedz
#14
(04-06-2016, 20:33)Blanka napisał(a): Fajnie by było pogadać z kimś kto ma podobne problemy.Od roku mam rozpoznanie  CIS (początek sm), nikt mnie nie leczy-czekając na kolejny rzut staram się nie popaść w depresję jakąś. Nie, żebym się nad sobą użalała, ale tak po prostu jest mi smutno. Liczę na Wasze wsparcie. Nieśmiały

cześć Blanka, co to znaczy CIS w SM? Bo nie wiem tak szczerze, staż z SM mam 6 lat, mi na początku też leczenia nie dawali bo jak to mówił prof. Selmaj "a jak będzie drugi rzut to zobaczymy" , i drugi rzut pojawił sie w 2013 roku , czyli 3 lata od pierwszego, teraz jestem na leczeniu tysabri bo  dwa rzuty  praktyczniew  jednym czasie mnie wykończyły, głowa do góry i uśmiechu mnóstwo! Uśmiech
Życie jest piękne. Serce  Trzeba tylko brać odpowiednie leki
taki żarcik kosmonaucik  Uśmiech


Odpowiedz
#15
Hej redheadgirl, cis - nie spełnia wszystkich kryteriów sm i muszę czekać na 2 rzut, wtedy potwierdzą sma że mam 42 wiosny to nie wiem czy się doczekam leczenia. Ostatnio lekarz z komisji PCPR podpowiedział mi, żebym skonsultowała się właśnie z prof. Selmajem, z powodu takiej diagnozy...Jakie masz doświadczenia warto się do niego wybrać? masz do niego jakiś kontakt? Pozdrawiam
Odpowiedz
#16
Inga mam na imię, a czyli o to chodzi z tym skrótem, aktualnie jestem w pracy ale jak będę w domu to Ci napiszę kontakt jeśli znajdę bo w necie widnieje tylko ten 42 677 69 50, znaczy profesor Selmaj jest dobrym lekarzem, ale drogim, bodajże 600 zł brał za 1 wizytę a każdą kolejną wizytę liczył za 400 zł nawet jak tylko po receptę Smutny


byłam może u niego z 3-4 razy i nie byłam z niego zadowolona, spędziłam nawet  u niego na oddziale  3 dni, ale nawet nie był zainteresowany tym czy jestem czy nie, ale nie ukrywam, że jest bardzo dobrym lekarze4m Uśmiech
Życie jest piękne. Serce  Trzeba tylko brać odpowiednie leki
taki żarcik kosmonaucik  Uśmiech


Odpowiedz
#17
Inga - dzięki ja też wracam do pracy, nie lubię jak ktoś tyle zdziera za wizytę -trzeba by było zarabiać troche inaczej, haha grunt to dobry humor, Miłego dnia Uśmiech
Odpowiedz
#18
Uśmiech 
(06-06-2016, 11:45)Blanka napisał(a): Inga - dzięki ja też wracam do pracy, nie lubię jak ktoś tyle zdziera za wizytę -trzeba by było zarabiać troche inaczej, haha grunt to dobry humor, Miłego dnia Uśmiech

ja jak mogłam wrócić po 10 miesiącach chorobowych i wolnych to byłam przeszczęśliwa, jak lekarz wydał zgodę na powrót do pracy :Duży uśmiech warunkiem było i nadal jest nie przemęczanie się i bezstresowo, wiec zrezygnowałam ze stanowiska sekretarki... Język
Życie jest piękne. Serce  Trzeba tylko brać odpowiednie leki
taki żarcik kosmonaucik  Uśmiech


Odpowiedz
#19
Praca może być też  jedną z form rehabilitacji i powrotu do normalnego życia. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią do swojego stanu zdrowia. Sama wiem po sobie, że nie mogłabym żyć bez pracy. Nie jestem pracochololiczka i czasami wolałabym zostać w domu ale na dłuższą metę nie wyobrażam sobie siedzieć w domu.
Odpowiedz
#20
(06-06-2016, 12:39)Joanna napisał(a): Praca może być też  jedną z form rehabilitacji i powrotu do normalnego życia. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią do swojego stanu zdrowia. Sama wiem po sobie, że nie mogłabym żyć bez pracy. Nie jestem pracochololiczka i czasami wolałabym zostać w domu ale na dłuższą metę nie wyobrażam sobie siedzieć w domu.

masz rację Joasiu, w domu to fajnie mieć urlop do 3 dni, max. do tygodnia ale ie aż 10 msc :Smutny też wolę pracować chociaż czasem mi się nie chce Duży uśmiech
Życie jest piękne. Serce  Trzeba tylko brać odpowiednie leki
taki żarcik kosmonaucik  Uśmiech


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości