Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam
#1
Witam serdecznie wszystkich użytkowników Uśmiech
Informacje podstawowe pochodzę z Kalisza Wielkopolska mam 27 lat Oczko

Moja historia

Grudzień 2018 Piszczenie w głowie. Laryngolog skierował mnie na MR na początku lutego.
Opis skrócony rezonansu.
W istocie białej 6-10 hiperintensywnych ognisk T2, największe w lewym płacie ciemieniowym promieniście skierowane do ciała modzelowatego, w przekroju strzałkowym 10mm, Jedno z ognisk śr 4mm w prawym wzgórzu.
Słabe mgiełkowate wzmocnie po jednym obszarów w obu płatach ciemieniowych.
Podnamiotowo bez zmian.
Wn. Hiperintensywne ogniska należy różnicować ze zmianami demielinizacyjnymi z dwoma ogniskami aktywnymi.
reszta ok.

W połowie lutego szpital. Podali mi SOLUMEDROL 1G przez 2 dni ale poprawy neurologicznej nie ma.
Zrobili mi również RM KRĘGOSŁUPA LUB KANAŁU KRĘGOWEGO NA POZIOMIE ODCINKA SZYJNEGO BEZ KONTRASTU na szczęście czysto, oraz została mi zrobiona punkcja ( wyniki brak prążków w PMR i surowicy podwyższony indeks IgG w badaniu surowicy w PMR nieznacznie wyższy wynik (norma 0,3-0,7 mój wyniki 0,71).
Przy wypisie podejrzenie SM. Kolejny rezonans za pół roku w lipcu.
 
Oprócz piszczenia w głowie
Luty 2019 Drętwienia nóg i rąk, nadreaktywny pęcherz, bóle stawowe ( wydaje mi się, że mógł być to efekt stresu lub sterydów ???)


Obecnie Szumy nie minęły
Szare plamki na patrzenie na niebo białą tablice słońce( Zawsze takie coś miałem ale teraz wydaje mi się, że ciągle widze te szare plamki, czy to stres ???)
Nadreaktywny pęcherz ( 10-15 razy w ciągu dnia
Drętwienia nóg i rąk w nienaturalnych pozycjach.
Opryszczka na czole, od stycznia,
Ślad czerwony po febrze, nad ustami, nigdy do tą takie czegoś nie miałem( po skończonej infekcji skóra wracała do naturalnego koloru)

Badam się we Wrocławiu wyniki audiologiczne dobre, podejrzenie neuropatii słuchowej.
Byłem w poradni Stwardnienia rozsianego we Wrocławiu. Pani Doktor, powiedziała mi, że czekamy za drugim rezonansem, ponieważ mam niejednoznaczne symptomy choroby. Wizytę mam w drugiej połowie lipca. 
Również czekam za wynikami od reumatologa wizyta 23 maja.
Wyniki innych badań.
witamina B12 w normie 
D3 minimalnie za mała
Homocysteina w normie


Pytanie do was kochani Uśmiech
1. Jakie mogą być objawy niepożądane po Sterydach ?
2. Jestem uczulony na kota-> i mieszkam z nim w bloku, ciągle kicham, czy może to pogłębiać moje symptomy chorobowe ? 
3. Czy mam zrobić jeszcze jakieś dodatkowe badania ?
4. Jak nie myśleć o tym Uśmiech Ogólnie za dużo o tym myślę.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wam miłego dnia Uśmiech
Odpowiedz
#2
Hej witaj na forum. Wydaje mi się, że kot raczej nie będzie pogłębiał choroby. Przede wszystkim nie bierz wszystkiego do serca co czytasz w internecie. Tam jest wszystko i nic. W moim przypadku po sterydach miałam metaliczny posmak w ustach, może zbierać się też woda w organizmie.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#3
Cześć, witaj na forum, ja po sterydach bardzo spuchłam od wody, nie martw się że nie ma poprawy, na to potrzeba czasu, solu nie aspiryna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#4
Witaj serdecznie ;-)
Nie da się o tym nie myśleć, szczególnie jak wciąż masz objawy rzutu ale można nie czytać wszystkiego, co oferuje wujek google.
Moja reakcja na sterydy (solumedrol) to własnie nadreaktywny pęcherz. Choć dla mnie to akurat było wybawienie. I tak jak wspomniała Hela, musisz poczekać. Moje piękne jąkanie przeszło mi dopiero 2 tygodnie po wyjściu ze szpitala.
Odpowiedz
#5
Hej, ja po sterydach miałam najpierw mega apetyt, a potem strasznie rozlegulowany żołądek i łykałam osłonowe i probiotyk, trochę byłam spuchnięta, okrągła. Uważaj z tym zadręczaniem się myślami, wiem że to trudne, szczególnie jak człowiek żyje w niepewności, ale to może źle wpływać na twoje zdrowie
Odpowiedz
#6
Witaj Uśmiech widzę że z moich okolic jesteś Oczko choć ja bliżej do Konina niż do Kalisza.

Co do solu to tak jak już dziewczyny pisały nie zawsze daje efekty od razu. U mnie było różnie ale najdłużej objawy utrzymywały mi się ponad pół roku mimo podania solu. Poprawa była ale nie do końca. Jeśli chodzi o skutki uboczne to zawsze jestem opuchnieta i bardzo zmęczona. Poza tym mam fatalną skórę i trochę czasu mija zanim się poprawi.

Alergia na kota raczej nie powinna mieć nic do sm.

Mysle że spokojnie powinieneś poczekać do kolejnego rezonansu. Do lipca to już nie tak długo.

Nie myśleć raczej trudno Oczko szczególnie na początku. Najlepiej po prostu żyć tak jak wcześniej Uśmiech
Odpowiedz
#7
(07-05-2019, 10:28)LukasM napisał(a): Witam serdecznie wszystkich użytkowników Uśmiech
Informacje podstawowe pochodzę z Kalisza Wielkopolska mam 27 lat Oczko

Moja historia

Grudzień 2018 Piszczenie w głowie. Laryngolog skierował mnie na MR na początku lutego.
Opis skrócony rezonansu.
W istocie białej 6-10 hiperintensywnych ognisk T2, największe w lewym płacie ciemieniowym promieniście skierowane do ciała modzelowatego, w przekroju strzałkowym 10mm, Jedno z ognisk śr 4mm w prawym wzgórzu.
Słabe mgiełkowate wzmocnie po jednym obszarów w obu płatach ciemieniowych.
Podnamiotowo bez zmian.
Wn. Hiperintensywne ogniska należy różnicować ze zmianami demielinizacyjnymi z dwoma ogniskami aktywnymi.
reszta ok.

W połowie lutego szpital. Podali mi SOLUMEDROL 1G przez 2 dni ale poprawy neurologicznej nie ma.
Zrobili mi również RM KRĘGOSŁUPA LUB KANAŁU KRĘGOWEGO NA POZIOMIE ODCINKA SZYJNEGO BEZ KONTRASTU na szczęście czysto, oraz została mi zrobiona punkcja ( wyniki brak prążków w PMR i surowicy podwyższony indeks IgG w badaniu surowicy w PMR nieznacznie wyższy wynik (norma 0,3-0,7 mój wyniki 0,71).
Przy wypisie podejrzenie SM. Kolejny rezonans za pół roku w lipcu.
 
Oprócz piszczenia w głowie
Luty 2019 Drętwienia nóg i rąk, nadreaktywny pęcherz, bóle stawowe ( wydaje mi się, że mógł być to efekt stresu lub sterydów ???)


Obecnie Szumy nie minęły
Szare plamki na patrzenie na niebo białą tablice słońce( Zawsze takie coś miałem ale teraz wydaje mi się, że ciągle widze te szare plamki, czy to stres ???)
Nadreaktywny pęcherz ( 10-15 razy w ciągu dnia
Drętwienia nóg i rąk w nienaturalnych pozycjach.
Opryszczka na czole, od stycznia,
Ślad czerwony po febrze, nad ustami, nigdy do tą takie czegoś nie miałem( po skończonej infekcji skóra wracała do naturalnego koloru)

Badam się we Wrocławiu wyniki audiologiczne dobre, podejrzenie neuropatii słuchowej.
Byłem w poradni Stwardnienia rozsianego we Wrocławiu. Pani Doktor, powiedziała mi, że czekamy za drugim rezonansem, ponieważ mam niejednoznaczne symptomy choroby. Wizytę mam w drugiej połowie lipca. 
Również czekam za wynikami od reumatologa wizyta 23 maja.
Wyniki innych badań.
witamina B12 w normie 
D3 minimalnie za mała
Homocysteina w normie


Pytanie do was kochani Uśmiech
1. Jakie mogą być objawy niepożądane po Sterydach ?
2. Jestem uczulony na kota-> i mieszkam z nim w bloku, ciągle kicham, czy może to pogłębiać moje symptomy chorobowe ? 
3. Czy mam zrobić jeszcze jakieś dodatkowe badania ?
4. Jak nie myśleć o tym Uśmiech Ogólnie za dużo o tym myślę.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wam miłego dnia Uśmiech
Hej Uśmiech jeśli chodzi o sterydy to ja miałam metaliczny posmak w ustach, szybciej biło mi serce i miałam popuchnieta twarz ale parę dni i zeszło. U mnie poprawa była praktycznie po drugim wlewie i zaczęłam już lepiej widzieć (miałam zapalenie nerwy wzrokowego) po 3 kolejnych wlewach i (bo łącznie 5 miałam ) rzut całkowicie się cofnął i widzę tak jak przedtem. Tak że u jednych to jest szybciej u drugich wolniej ale sterydy pomagaja, trzeba się czasem uzbroić w cierpliwość. Nie myśl za dużo, będzie co ma być  głowa do góry Uśmiech
Odpowiedz
#8
Bardzo wazne przy diagnozie jest wykluczenie boreliozy.objawia sie podobnymi symptomami co sm. Dziwne ze nie masz prazkow oligoklonalnych czy jak tocsie tam nazywj Oraz dziwne jest niecofniecie sie objawow neurologicznych po solumedrolu. Robili Ci badanie na boreliozev?
Odpowiedz
#9
(08-05-2019, 01:25)Aga3 napisał(a): Bardzo wazne przy diagnozie jest wykluczenie boreliozy.objawia sie podobnymi symptomami co sm. Dziwne ze nie masz prazkow oligoklonalnych czy jak tocsie tam nazywj Oraz dziwne jest niecofniecie sie objawow neurologicznych po solumedrolu. Robili Ci badanie na boreliozev?

Nie kazdy z sm ma prazki, przy stawianiu diagnozy najwaznienszy jest mri i wynik badania czy sa zmiany czy nie.
Mi doagnoze postawiono czekajac na wynik na obecnosc prazkow- na podstawie mri glowy, szyji i odcink piersiowego bo mam zmiany wszedzie
Objawy po sterydach sie cofaja ale nie od razu i po sterydach jeszcze potrzeba czasu zeby dojsc do siebie
Ja nie mialam leczonego rzutu sterydami ale pisze to co przeczytalam tu na forum jak i ni opisywali swoje doswiadczenia z solu.
Odpowiedz
#10
(08-05-2019, 01:25)Aga3 napisał(a): Bardzo wazne przy diagnozie jest wykluczenie boreliozy.objawia sie podobnymi symptomami co sm. Dziwne ze nie masz prazkow oligoklonalnych czy jak tocsie tam nazywj Oraz dziwne jest niecofniecie sie objawow neurologicznych po solumedrolu. Robili Ci badanie na boreliozev?


Zawsze przy diagnostyce sm robią też boreliozę żeby wykluczyć, 20% chorych nie ma prążków.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości