Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skutki uboczne stosowania leków
Witam, czy nie boicie się skutków ubocznych stosowania leków z programu? szczególnie chodzi mi o te poważniejsze sprawy typu nowotwory. Ja na przykład po przeczytaniu kilku ulotek i stron internetowych boję się to brać. Narazie czekam w kolejce na te leki z programu, więc mam jeszcze kilka miesięcy na przemyślenie czy je brać czy nie.
ciekawe jak wyglądają statystyki jeśli chodzi o zachorowania na nowotwory.. ale wiem że sporo osób ma właśnie takie skutki uboczne..
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Zjedź sobie do fioletowego wykresu i kliknij w niebieskie kółeczko. Mnie to przekonuje mocno, żeby brać leki. W obecnych czasach co 3 osoba zachowuje na nowotwór złośliwy, więc w sumie ryzyko i tak jest spore...
https://www.roche.com/research_and_devel...ession.htm
Odpowiedz
Mi juz wszystko jedno i tak jestem już chora na sto chorób... co za różnica
Odpowiedz
jeśli chodzi o skuteczność zahamowania choroby sm, zmniejszenia rzutów to owszem ja jestem przekonana od dawna. Ale nie chcę w bonusie dostać raka...
Odpowiedz
Nawet się nie zastanawiam co będzie za X lat, grunt że czuję się dobrze i normalnie funkcjonuję. Bardziej by mnie pewnie martwiło co będzie jak się nie będę leczyć.
Odpowiedz
(09-05-2019, 09:47)magdas5 napisał(a): Witam, czy nie boicie się skutków ubocznych stosowania leków z programu? szczególnie chodzi mi o te poważniejsze sprawy typu nowotwory. Ja na przykład po przeczytaniu kilku ulotek i stron internetowych boję się to brać. Narazie czekam w kolejce na te leki z programu, więc mam jeszcze kilka miesięcy na przemyślenie czy je brać czy nie.
ciekawe jak wyglądają statystyki jeśli chodzi o zachorowania na nowotwory.. ale wiem że sporo osób ma właśnie takie skutki uboczne..
Pozdrawiam.

Skutki iboczne mam codziennie tego flasha, czasem zoladek boli.
U mnie co chwila ktos z otoczenia dostaje doagnoze raka a nie maja te osoby sm.
Wole zachamowac postep sm, zmniejszyc czestotliwosc kolejnych rzutow- mialam jeden od diagnozy.
Malo jest ludzi zdrowych bez zadnycj problemow ze zdrowiem
Odpowiedz
Podchodzę do tego w ten sposób: jak mnie trafi to będę się tym martwił, póki co walczę z tym co mam.
Odpowiedz
Obawa przed tak poważnymi skutkami zawsze istnieje. Przede wszystkim lekarz powinien o tym poinformować pacjenta, jeśli takowe mogą wystąpić. W ulotkach od jakich leków czytałaś o takich skutkach?
Odpowiedz
Moris nie wiem czy jest w ulotkach, ale jest sporo badań i co za tym idzie artykułów na ten temat, np https://link.springer.com/article/10.100...018-0564-y
Odpowiedz
Tęcza 
nie pamiętam już w których ulotkach ale rzuciło mi się to w oczy. byłam u neurologa już, wybrał mi lek, tecfidera. i powiedział że nowotwory owszem mogą wystąpić "po" lekach na SM, ale tych silniejszych, po lżejszych lekach nie ma takich skutków ubocznych jak nowotwory.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości