Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bóle głowy, problem z mięśniami
#1
Witam wszystkich.
Mam 23 lata i od jakiegoś czasu zauważyłam problemy ze swoich ciałem/zdrowiem. Niestety zaczęłam przeglądać strony internetowe, w których były wymienione moje objawy i tak trafiłam tutaj. 
Zacznę może od najbardziej uciążliwej dla mnie kwestii, a mianowicie mięśni. Od dłuższego czasu mam problem z mrowieniami stóp, bólami mięśni nóg, rąk. Często odczuwam jakby moje ręce i nogi były "sflaczałe", ciężkie i bez energii. Kolejną kwestią są coraz silniejsze i liczniejsze bóle głowy. Pojawiają się one nagle, mam wrażenie jakby to były bóle migrenowe. Co jakiś czas odczuwam również ból prawego oka. Wzrok czasami staje się mglisty, nie wyraźny. Zawroty głowy, przez które muszę się czegoś przytrzymać by nie stracić równowagi (do utraty przytomności nigdy nie doszło). No i senność. Niezależnie od jakości i ilości snu, momentalnie potrafi złapać mnie zmęczenie. Objawy te nie są napewno spowodowane pracą, ponieważ od kilku lat jestem w domu i zajmuję się dziećmi. W przyszłym tygodniu ruszam do lekarza, ale mimo wszystko chciałabym się dowiedzieć od Was, czy te objawy mogą sygnalizować stwardnienie rozsiane? Jakie badania (np. Krwi) mogę zrobić na początek by wykluczyć inne możliwości, zanim dostanę się do neurologa?
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Moga.
Z krwi sm nie wykryjesz.
Mri i prążki się bierze pod uwage przy sm.
Do jakiego lekarza idziesz?
Zawsze mozesz na SOR pojechac jak oczy szwankuja.
Najlepiej idz do neurologa.
Objawy typowe przy SM co nie oznacza ze masz SM.
Inne choroby daja podobne objawy.
Odpowiedz
#3
(11-05-2019, 13:46)Anka napisał(a): Moga.
Z krwi sm nie wykryjesz.
Mri i prążki się bierze pod uwage przy sm.
Do jakiego lekarza idziesz?
Zawsze mozesz na SOR pojechac jak oczy  szwankuja.
Najlepiej idz do neurologa.
Objawy typowe przy SM co nie oznacza ze masz SM.
Inne choroby daja podobne objawy.

Wiem, że z krwi tego się nie wykryje, jednak chciałabym na początek wykluczyć inne możliwości. Dlatego się zastanawiam o czym porozmawiać z lekarzem rodzinnym, na jakie badania domagać się skierowania, bo niestety ale moja nie przykłada się zbytnio do pomocy, prędzej wypisza mi witaminy.. A ze względu na małe dzieci pod opieką, nie mam zbytnio możliwości biegania po innych przychodniach by otrzymać skierowania. Dlatego chcę się przygotować..
Odpowiedz
#4
Cześć, witaj na forum, bóle głowy nie są objawem sm, a co do innych objawów musisz skonsultować się z lekarzem. Sm może mieć u każdego inne objawy, ale nie skupiałabym się na tym że możesz być chora, inne choroby też mogą dawać podobne objawy. Dlatego do diagnozy sm potrzebne jest MRI, i czasem punkcja, wiele tu sama nie zbadasz. Poczekaj spokojnie na wizytę u neuro, i staraj się zająć czymś głowę żeby się nie nakręcać niepotrzebnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#5
Hej Uśmiech najlepiej jak rodzinny da skierowanie do DOBREGO neuro (najlepiej, który zajmuje się leczeniem sm).
ciężko powiedzieć po objawach, dlatego konieczna jest diagnostyka.
mnie np. głowa nigdy nie bolała, a przez dwa lata szukania diagnozy usłyszałam, że mam nerwicę i guza mózgu (oczywiście na podstawie TK i MRI)
Odpowiedz
#6
(11-05-2019, 14:01)Majka napisał(a):
(11-05-2019, 13:46)Anka napisał(a): Moga.
Z krwi sm nie wykryjesz.
Mri i prążki się bierze pod uwage przy sm.
Do jakiego lekarza idziesz?
Zawsze mozesz na SOR pojechac jak oczy  szwankuja.
Najlepiej idz do neurologa.
Objawy typowe przy SM co nie oznacza ze masz SM.
Inne choroby daja podobne objawy.

Wiem, że z krwi tego się nie wykryje, jednak chciałabym na początek wykluczyć inne możliwości. Dlatego się zastanawiam o czym porozmawiać z lekarzem rodzinnym, na jakie badania domagać się skierowania, bo niestety ale moja nie przykłada się zbytnio do pomocy, prędzej wypisza mi witaminy.. A ze względu na małe dzieci pod opieką, nie mam zbytnio możliwości biegania po innych przychodniach by otrzymać skierowania. Dlatego chcę się przygotować..


Lekarz rodzinny i tak na wiele specjalistycznych badań nie może dać skierowania, ale jak chcesz zbadaj sobie sama poziom witamin b i d. Neurologowi się przydadzą takie wyniki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#7
Tak jak pisali, to może ale nie musi być sm. może neuroborelioza? może coś innego. idź do neurologa i zdobądź skierowanie na mri. tylko postaraj się, by nie na samą głowę ale i kręgosłup zrobili.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości