Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sprzęt do rehabilitacji
#1
Hej, zastanawiam się co przydałoby mi się w domo do rehabilitacji. Tak myślę o bieżni. może moje stawy kolanowe wytrzymają, bo strasznie mi zgrzytają i czasem bolą. Korzystacie w domu z czegoś? Może macie jakieś pomysły dla leniwych Wywracanie oczami , żeby utrzymać formę.
Odpowiedz
#2
Cześć, ja mam rowerek stacjonarny Uśmiech Ale to też dlatego, że mam problem z kolanami. Rowerek jest bardzo dobry dla "leniuszków". Mozna sobie włączyć film i jechać Oczko

Wysłane z mojego ZTE Kis 3 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#3
Ja również mam rowerek stacjonarny.  Moge podpowiedziec, ze jeżeli chodzi o zakup sprzętu do rehabilitacji, to dla osob z orzeczeniem o niepelnosprawnosci można  starać się o dofinansowanie. Trzeba zapytać w MOPS.
Odpowiedz
#4
Też myślałam, żeby złożyć wniosek ale najpierw chciałabym wiedzieć co najlepiej się przyda. Dzięki dziewczyny może ktoś jeszcze się wypowie.
Odpowiedz
#5
Oprócz maciupkiego rowerka mam jeszcze drążek do podciągania/rozciągania/zwisania, no i mój ulubiony Bioptron. Używam jak nie zapomnę.
Odpowiedz
#6
Mam rowerek i gorąco polecam. Jestem uzależniona od niego. Przy filmie fajnie się jedzie, jak już ktoś napisał wcześniej. Uśmiech
Do tego mam taką dużą piłkę do ćwiczeń i malutkie hantle do wzmacniania rąk (ale naprawdę lekkie - mają po 0,5 kg).
Też chętnie poczytam czego inni jeszcze używają.
Odpowiedz
#7
Ja mam piłkę i taki stary rowerek stacjonarny. Żeby dostać dofinansowanie na sprzęt rehabilitacyjny chyba musi on zostać zlecony przez lekarza.
Na problemy z kręgosłupem moja ciotka ma bardzo fajny sprzęt. Nazywa się Gazelle Freestyle (albo jakoś tak) ale nie wiem skąd go kupić.
Odpowiedz
#8
(06-06-2016, 18:10)le Fer napisał(a): Oprócz maciupkiego rowerka mam jeszcze drążek do podciągania/rozciągania/zwisania, no i mój ulubiony Bioptron. Używam jak nie zapomnę.

Opowiedz coś więcej o tym Bioptronie
Odpowiedz
#9
Bioptron - to takie urządzenie do światłoterapii. Może być używane na różne sposoby, w Polsce najczęściej przez terapeutów i ortopedów, ale też w Siemianowicach Śląskich do wspomagania leczenia poparzeń. Emituje światło spolaryzowane i dzięki temu może mieć wpływ na działanie różnych części ciała. Oczywiście, nie leczy SM, ale może pomagać w rehabilitacji. Ja używam tego do ogólnej poprawy kondycji, czasem łagodzenia bolesnych skurczów i problemów ze stawami kolanowymi. Więcej szczegółów podać moge tylko na priv, żeby tu reklamy nie uskuteczniać.
Odpowiedz
#10
Ok to poproszę
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości