Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Początkująca w leczeniu 2 linii
#11
Witaj Uśmiech
Odpowiedz
#12
Moim zdaniem jeśli mimo leczenia pojawiło się dużo aktywnych zmian to może faktycznie lepsza strategią będzie przywalić z grubej rury a nie czekać na rozwój wypadków z mniej skutecznymi lekami. Jesteś bardzo młoda i pewnie dlatego lekarze wolą zadziałać teraz agresywniej, żeby nie pozwolić chorobie się rozpanoszyć.

A co to za profesor Bydgoszczy?
Odpowiedz
#13
Ciekawe skąd ta decyzja. Wg mnie (laika) betaferon < Tecfidera < Gilenya.
Odpowiedz
#14
(22-05-2019, 13:38)speculum napisał(a): Ciekawe skąd ta decyzja. Wg mnie (laika) betaferon < Tecfidera < Gilenya.

Myślę, że to ta wysoka aktywność choroby w rezonansie.
Odpowiedz
#15
(23-05-2019, 15:54)JMonika79 napisał(a): Byc moze to tez wybor lekarzy bo ja nie mialam kontrolnego rezonansu I tak naprawde nie wiadomo czy plegridy dziala czy tez nie. Mnie skierowano do innego lekarza I to wlasnie ona uznala ze Gilenia jest lekiem najlepszym dla mnie. Pozdrawiam

Dlaczego nie mialas kontrolnego mri?
Odpowiedz
#16
(23-05-2019, 19:20)JMonika79 napisał(a): Nie wiem. U mnie historia swieża, bo diagnozę znam dopiero od stycznia, pomimo że choruje juz od wielu lat ( tak lekarze sądzą po zmianach w mózgu)

Diagnoza od stycznia? To kontrolny mri po roku od postawienia doagnozy
Odpowiedz
#17
(22-05-2019, 13:33)Miriam napisał(a): A co to za profesor Bydgoszczy?
Finalnie dowiedziałam się na wizycie u lekarzy w Olsztynie oraz w Poznaniu, że po prostu zmiany w mózgu były znaczące dlatego zostałam zakwalifikowana od razu do Gilenii. 
Okazało się również, że na najnowszym rezonansie są nowe nieaktywne zmiany aczkolwiek bardzo dużo zmian się cofnęło bądź zmniejszyło Uśmiech
Profesor z Bydgoszczy to dr Maciejek polecony mi przez kilka osób Uśmiech
Odpowiedz
#18
(21-05-2019, 19:08)izaa458662 napisał(a): Dzień Dobry wszystkim Uśmiech

Jestem Iza i jestem tutaj nowa, właściwie dopiero dziś odkryłam te forum (z czego bardzo się cieszę).
Mam 20 lat, a choruję od 15 roku życia, więc z SM zdążyłam się już zaprzyjaźnić. 
Od 5 dni jestem w programie leczenia 2 linii Fingolimodem - Gilenią, niestety pula pytań w mojej głowie wciąż rośnie, a nawet nie mam z kim się konsultować na temat mojej choroby oprócz lekarzy.
A więc przechodząc do sedna.. Uśmiech?
Chciałabym zapytać, czy mógłby mi ktoś napisać jak wygląda sprawa przeziębień przy leczeniu Gilenią (Jakie można stosować leki przy przeziębieniach bo aktualnie czuję, że coś mnie "rozkłada" Smutny )? 
Drugie pytanko, to czy można stosować ją na czczo czy jednak lepiej po lub w trakcie posiłku.

Z góry bardzo dziękuję za poświęcenie mi czasu przy czytaniu tego posta.. :Uśmiech
Pozdrawiam cieplutko!

A masz instagram? Bo jest tam dziewczyna, która brała Gilenię, mogę Ci podesłać link na priv, jeśli chcesz.
Odpowiedz
#19
Wysłałam swój instagram w wiadomości pv Uśmiech
Odpowiedz
#20
Witam wszystkich Uśmiech mieszkam w UK od 7-u lat ale myślę coraz częsciej o powrocie do Polski i tak się zastanawiam czy cieżko dostać sie do programu leczenia, obecnie jestem na Gilenie, pierwszy lek jaki dostałem w UK to Copaxone ale miałem rzut i dostałem Gilenie z SM współżyje już 10 lat ?, oczywiscie zbieram wszystkie wyniki i czekam na kolejny rozonans jak już go zrobię i dostane to lecę do Polski i zobaczymy co lekarz mi powie, pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości