Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie badanie najlepsze?
#1
Witajcie, dołączyłam do forum, ponieważ w zeszłym tygodniu usłyszałam od neurologa, że na 99% to stwardnienie rozsiane... Czytałam wiele artykułów, które skłoniły mnie do tego, żeby zrobić dodatkowe badania na borelioze. Z tych podstawowych zrobionych w szpitalu wyszło, że jej nie mam. Wiem jednak, że nie są one miarodajne. Teraz pojawia się pytanie do Was i mam nadzieję, że podzielicie się ze mną swoją wiedzą. Jakie badanie da mi realną odpowiedz na to, czy to jednak nie neuroborelioza?
Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Cześć, witaj, po pierwsze odpowiedz sobie na pytanie czy ugryzł Cię kiedyś kleszcz, jeżeli nie to szanse na jakąkolwiek boreliozę są praktycznie żadne. Osobiście uważam że nie ma się co doszukiwać, wiem jaką opinię mają szpitalne testy, ale znam osoby u których te testy wykazały boreliozę, testy które można zrobić prywatnie za bardzo konkretne pieniądze też stuprocentowej pewności nie dają. Dlaczego neuro diagnozuje u Ciebie sm? co się działo? jakie badania zrobili?
Odpowiedz
#3
Witaj. A na jakiej podstawie neurolog stwierdził że to sm? Co się działo? I jakie badania wykonywałaś do tej pory?
Odpowiedz
#4
Ja miałam badany płyn mózgowo-rdzeniowy pod kątem boreliozy. Jak nic SM. Oczko
Odpowiedz
#5
Chyba łatwiej na podstawie mri stwierdzić lub wykluczyć sm
Odpowiedz
#6
Kleszcze gryzły mnie nie raz, stąd moje podejrzenia i chęć sprawdzenia wszystkich możliwości. Miałam rezonans i wykazał niby SM. Punkcję również, ale na wyniki czekam. Jednak wiem, że SM i neuroborelioza dają podobne objawy. Dali mi nawet sterydy przez 3 dni. Minęło 1,5 tygodnia. Nie ma żadnej poprawy. Dretwienia palców u stóp nie ustępują. Po punkcji doszły drętwienia ud. Pomijam fakt, że lekarz schrzanil mi punkcję, którą miałam robioną dwukrotnie. Za pierwszym razem cztery ukłucia a za drugim jedno. Marne przeżycie...
Odpowiedz
#7
Na boreliozę to testy Western-Blot, Elis, KKI (ponoć najskuteczniejszy), panel koinfekcji
Odpowiedz
#8
poczekaj na wynik badania płynu. sprawdzą go również pod kątem boreliozy
Odpowiedz
#9
Właśnie, poczekaj na wyniki z płynu, to dość istotne co się tam dzieje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#10
Ja miała msprawdzaną z płynu, nic nie wyszło. Sama sobie robiłam taki test z apteki z krwi też nic.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości